Чим радував і дратував Форум видавців у Львові

Думки людей щодо чи не найстарішого книжкового ярмарку країни розділились

Про це пише кореспондент Depo.Львів, що стежив за Форумом видавців у Львові протягом 10-13 вересня.

Цьогоріч для відвідувачів головної книжкової події року організатори підготували більше тисячі заходів для різних вікових категорій.

Форум видавців у Львові: дві сторони медалі - фото 1

Кореспонденту Depo.Львів вдалось поспілкуватись із Антіном Мухарським, Сергієм Жаданом, Євгеном Положієм, Лесем Подерев'янським, Василем Шкляром та Янушем Вишневським та багатьма иншими. На жаль, деякі письменники категорично відмовлялись від інтерв'ю. Були й такі, що забороняли їх фотографувати. Їх цікавило лише те, щоб відвідувачі купували їх книги.

Думки людей щодо Форуму видавців у Львові розділились. Хтось був у захваті, що купив книгу, яку давно хотів прочитати, хтось, навпаки, розчарований, що не знайшов якогось потрібного фоліанту мовою оригіналу.

Когось вразили низькі ціни на книги і подаровані їм задарма видання. Водночас інших обурювали ціни на книги, мовляв, на Форумі - 200 гривень, а у звичайному магазині - 168. "Деякі видавництва хочуть нажитися і спеціально підвищили ціни під час форуму. Це не чесно", - поскаржилася одна з відвідувачок.

Форум видавців у Львові: дві сторони медалі - фото 2

Одні відвідувачі львівського книжкового ярмарку раділи автографам у придбаних книгах та фото з улюбленими письменниками, в той час, як інші невдоволені тим, що їм не вдалось потрапити на презентацію книги чи автограф-сесію через організаційні проблеми Форуму видавців. Справді, не всі графіки проведення співпадали з дійсністю. Навіть деякі письменники просто не приїхали до Львова і не відповідали на дзвінки.

Молодий автор Артем Чапай презентував книгу "Понаїхали". Автор хотів показати саме міграцію та еміграцію. Письменник розповів, що спробував синтезувати всі історії, які чув протягом життя, в одну.

Форум видавців у Львові: дві сторони медалі - фото 3

Антін Мухарський розповів кореспонденту Depo.Львів, коли здохне Путін та закінчиться війна.

Форум видавців у Львові: дві сторони медалі - фото 4

А Євген Положій в інтерв'ю зізнався, що для книги "Іловайськ" опитав близько 70 бійців. Він каже, що чиновники ігнорують правду, описану у книзі про трагедію біля Іловайську. Для книги він особисто спілкувався з героями книги та їхніми родичами.

Форум видавців у Львові: дві сторони медалі - фото 5

Український класик Лесь Подерв'янський в інтерв'ю Depo.Львів зізнався, що думає щодо української національної ідеї і стримався, аби не обматюкати Міністерство культури. Втім, на зустрічі з шанувальниками своєї творчості він таки підібрав пару лагідних для цього відомства.

Форум видавців у Львові: дві сторони медалі - фото 6

Ольга Фреймут розповіла, з ким вона спить, і водночас презентувала книгу.

Форум видавців у Львові: дві сторони медалі - фото 7

Сергій Жадан поділився з кореспондентом Depo.Львів думками щодо того, коли Донбас стане українським, і чому він не йде воювати. А ще письменник розповів, як часто буває на Сході України і чи приходила йому повістка

Марина Порошенко разом з дітьми завітала на Форум видавців, а керівник нової поліції Юрій Зозуля прийшов книжковий ярмарок заради селфі з першою леді.

Форум видавців у Львові: дві сторони медалі - фото 8

Додамо, що також під час Форуму видавців у Львові презентували персональну виставку фотографа depo.ua.

Більше про Форум видавців у Львові читайте на Depo.Львів.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Львів