ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Подерв'янський розповів про бомбардування Криму і точку G у жінок

На думку письменника, Крим потрібно заблокувати і дочекатись, коли він впаде, "як спіле яблуко"
Depo.
14 вересня 2015 23:00
ФОТО: depo.ua
Подерв
Подерв'янський розповів про бомбардування Криму і точку G у жінок

Як пише Depo.Львів, про це український письменник, поет  і драматург Лесь Подерв'янський  розповів на Форуму видавців у Львові.

На зустріч з шанувальниками Подерв'янський запізнився майже на півгодини. На обурення присутніх відповів, що матюкати треба не його, а жахливий трафік у Львові.

Про живопис

Про живопис Подерв'янський не говорить. "Я не знаю, як говорити про живопис. На нього треба дивитися, а говорити - це абсолютно марно", - каже письменник.

Про євреїв та політкоректність в літературі

Модератор зустрічі зауважив, що його запитання набагато довші, ніж відповіді письменника. І дивувався, чому Подерв'янському  все сходить з рук. Наприклад, як Шкляр написав про "жидів", то через це ще два роки був крик, а в Подерев'янського це нормально.

"Тут є нюанс. Якщо в п'єсі Подерв'янського хтось каже "жиди", то це ж не я кажу. Це якийсь дебіл каже про "жида", а "жид" каже йому, що він дебіл. А я тут ні при чому. Авторської мови там немає. Це говорять персонажі автора. І це велика помилка, коли ототожнюють персонажів автора з самим автором", - хитро пояснив Подерв'янський.

Про бога

Класик відповідав на абсолютно різні запитання. Навіть питали у нього, чи існує Бог, коли буде щастя і коли "дівки будуть ходити голі", він і на це знайшов відповідь.

"В мене є таке глибоке переконання, що якщо Бог є, то вірити у нього необов'язково. Це саме тому, що вам не потрібно вірити у повітря, щоб дихати, - сказав письменник. - Коли в Україні буде добре, і буде сяйво, і дівки будуть ходить голі? Я думаю, що це буде тоді, коли настане глобальне потепління, тому що в нашому кліматі дівки зимою точно не роздягнуться. Ну, глобальне потепління, думаю, що не за горами, обіцяють теплу зиму".

Про успіх

Секрет успіху Подерев’янського простий: "Не треба намагатися комусь сподобатись і ти будеш подобатись".

Про освіту та виховання

Один з учасників зустрічі зауважив, що у нього донька пішла в п'ятий клас, і він виявив, що у підручниках досі нема текстів Подерв'янського. "Доколє?!", - запитав він.

"Мені ця ідея не подобається. Не тому, що я скромний, а тому, що в мене був власний досвід перебування в школі, і я, і всі мої друзі-двоєчники ненавиділи всю ту літературу, яку нам нав’язували читати в школі. От власне тому я проти", - відповів Подерв’янський.

"Люди матюкаються ще в дитячому садку. Це я точно знаю. І ніхто їх всьому цьому не вчив. Вони вчаться чомусь самі", - додав письменник. На що модератор порадив ввести книги Подерев’янського у шкільну програму, і тим самим відівчити дітей матюкатися. Бо тоді їм книги, а відповідно і матюки спротивляться.

"Можливо, в цьому щось є, а можливо, й нема. Я поганий експерт в галузі виховання народу і виховання освіти, тому я не можу нічого сказати", - зізнався на це Подерв’янський.

Про ставлення до власних творів

На запитання шанувальника, чи подобаються йому власні твори, Подерв'янський  відповів, що він до них просто звик. "Мої тексти не те, що вони всі мені активно не подобаються, просто я до них звик і вони не викликають у мене ентузіазму. За винятком тих, які написані буквально недавно".

І про культуру...

"Абсолютно все одно хто Міністр культури – чи він розумний, чи він г***н і п***с. Це абсолютно не впливає ніяк, тому що сама структура совкова і мертва", - вважає Подерв’янський. Ці його слова викликалти бурхливі оплески залу

Про Крим і Донбас

На запитання, чи відвоюють Донбас, Подерв'янський відповів, що він "сам впаде, як спіле яблуко".

Шанувальники поцікавилися, а що ж робити з Кримом? На це письменник теж знайшов відповідь.

"Заблокувати його. І дочекатись, доки він впаде, як спіле яблуко. - сказав Подерв'янський. - Для коврових бомбардувань треба всіх виселити. Є така ідея, щоб відродити цю територію, треба всіх виселити звідси людей, потім перерити цей перешийок, зробити його островом, підняти ковровим бомбардуванням все, що там залишилось в плані архітектури, і засіяти дикою травою і злими і страшними тваринами".

Про точку G і жінок

Про точку G у жінок Подерв'янський відповідає просто: точка G існує - інша справа, де її шукати. "Я вважаю, що жінки такі ж люди, як і ми", - підсумував письменник.

Про те, чи давав і брав Подерв'янський хабарі

"Я не пам'ятаю. Я спробую бути максимально чесним. Я давав в ЖЕКу пачку канфєт, мені здається, - зізнався Подерв'янський. - Якби хтось давав мені, тоді б я подумав".

Про критику

Під час презентації, коли виникла довга пауза, один з присутніх вигукнув: "Подерв'янський - гамно!". Лесь, не довго думаючи, вигукнув у відповідь: "Сам - гамно!"

Раніше ми писали, що Подерв'янський стримався, аби не обматюкати Мінкульт.

Більше новин про Форум видавців у Львові читайте на Depo.Львів.