Тенюх, Ніцой чи Стецьків: Хто стане депутатом від округу №117 у Львові

В окрузі зареєстровано 15 кандидатів в депутати

Юрій Богун
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Львів
Тенюх, Ніцой чи Стецьків: Хто стане депу…

Центр: місто Львів, Франківський район

Опис меж: Галицький, Франківський райони, частина Шевченківського району міста Львова (виборчі дільниці № 462130 – 462136, 462153)

Місцезнаходження ОВК –  Львів, вул. Генерала Чупринки, 85, адмінбудинок Франківської районної адміністрації Львівської міської ради

Орієнтовна кількість виборців – 168048

Кількість виборчих дільниць – 96

Округ №117 включає в себе спальний мікрорайон Франківського району, центр Львова а також спальну частину Шевченківського району Львова. Невелику частину округу займає приватний сектор цих районів міста.

Одна з особливостей центру Львова – велика кількість туристів, які створюють незручності для мешканців Галицького району (сміття, шум серед ночі тощо). Тому, щоб здобути тут популярність, кандидати традиційно критикують політику мера Львова Андрія Садового, при якому туристів, від яких страждають місцеві мешканці, стало значно більше, і тепер у центрі Львова важко знайти звичайний хлібний магазин, чи купити продукти за адекватними цінами.

Звичайно, не депутату Верховної Ради вирішувати ці проблеми, але пообіцяти їх вирішити можна. Також у центрі Львова доволі специфічний електорат: багато російськомовних людей, які є нащадками тих, хто свого часу "звільняв" Львів від поляків, німців і навіть українців. Також останнім часом у центрі частину квартир викупили багаті люди, інтереси яких зовсім не збігаються з інтересами "пролетаріату", який тут проживав раніше.

У Франківському районі, з одного боку – значна кількість соціально незахищених категорій населення, а з іншого – небідні люди, які придбали квартири у віддаленому районі, бо тут нижчі ціни на житло. Ще один фактор – тут дуже багато людей, які орендують житло і на вибори не ходять через відсутність реєстрації, а також студентів, у яких теж або не завжди є реєстрація, або вони просто неохоче ходять на вибори.

На виборах 2014 року перемогу в окрузі святкувала з результатом 42,55%, на той час фізична особа-підприємець, доцентка Національного університету "Львівська політехніка", безпартійнa 36-річна Оксана Юринець, яку висунула партія "Блок Петра Порошенка". Перемога кандидатки від провладної партії не була несподіванкою: у Юринець просто не було достойних конкурентів. Друге місце посів Роман Брезіцький з 20,15% (політична партія "Народний фронт"), а третє – самовисуванець Віталій Садовий з 9,15%, який отримав такий результат завдяки "вдалому прізвищу".

Юринець стала депутатом з другої спроби. У 2012 році вона балотувалася у Верховну Раду в цьому ж окрузі від партії "УДАР" і посіла третє місце  з результатом 17,92%. Другим тоді став багаторічний депутат і на той час самовисуванець Тарас Стецьків з 24,38%, а перемогу здобув кандидат від "Батьківщини" Ігор Васюник з 27,34%.

У 2014 році ніхто з них вже не балотувався, тому, вірогідно, Юринець без особливих зусиль і стала депутатом. А ще, подейкують, що свою роль зіграв ось цей вірусний передвиборчий ролик, який було зроблено з розрахунком на молодого виборця. Хоча у самому штабі Юринець відхрещувалися від авторства ролика.

В окрузі  №117 у Львові зареєстровано 15 кандидатів в депутати Верховної Ради на вибори, які відбудуться 21 липня 2019 року.

№1 в бюлетені – Руслан Галайко. Народився 22 лютого 1977 року у Львові, де і проживає, освіта середня спеціальна. Тимчасово не працює, член Політичної Партії "Патріот", від якої і висунутий. Більше про кандидата нічого не відомо, виборцю він не знайомий.

№2 – Юрій Зірченко. Народився 15 березня 1950 року в місті Новокузнецьк Кемеровської області, освіта вища, пенсіонер. Проживає у Львові. Член політичної партії Всеукраїнське об’єднання "Свобода", але йде самовисуванцем. "Професійний кандидат в депутати". В 2015  році за мажоритаркою балотувався у Львівську обласну раду 7-го скликання ("Свобода"). У 2012 році – у Верховну Раду від "Свободи" за списком під №118, у 2007 році – туди ж від тієї ж політсили, а ще у 2006 році намагався стати депутатом Львівської міськради 5-го скликання від УРП "Собор".

№3 – Іван Матковський. Народився 8 березня 1982 року в селі Матків Турківського району Львівської області, проживає там же. Освіта вища, викладач кафедри політології та міжнародних відносин у Національному університеті "Львівська політехніка". Безпартійний, самовисуванець. Матковський був депутатом Дрогобицької районної ради з 2010 до 2015 року від "Фронту змін". У 2014-му намагався потрапити у Верховну Раду в 121-му виборчому окрузі (Дрогобицький район) від політичної партії "Народний фронт". Свого часу був співзасновником Дрогобицької міської організації партії "Сильна Україна" (Сергій Тігіпко), що згодом влилася в "Партію регіонів".

№4 – Михайло Мицак. Народився 18 листопада 1992 року в селі Козьова Сколівського району Львівської області, проживає у Львові. Син екс-очільника управління ДАІ у Львові Богдана Мицака. Освіта вища, юрисконсульт у ТОВ "Галицький логістичний центр". Член політичної партії "Разом сила", але йде самовисуванцем. Саме силу кандидат продемонстрував виборцям. Згідно з даними Асоціації футзалу Львівщини, його у 2018 році умовно дискваліфікували до кінця сезону та оштрафували на 400 грн за хуліганську поведінку після футбольного матчу (удар ногою арбітра та неетичні випади на його адресу, у тому числі погрози та спроби застосування фізичної сили). Про Михайла Мицака три роки тому повідомляли, що він збив патрульного на Сихові.

№5 – Лариса Ніцой, та сама. Народилася 17 березня 1969 року в смт Капітанівка Кіровоградської області, проживає в Києві, освіта вища. Голова правління ПрАТ "Кіровоградрибгосп", безпартійнa, висунута від партії "Народний Рух України". У минулому була членом партії "Реформи і порядок". Ніцой була помічницею депутата Верховної Ради 4-го скликання від "Нашої України" Михайла Косіва, а у Раді 6-го скликання – помічницею Ігоря Гриніва. Окрім того, у 2006 році вона сама була кандидаткою в Раду за списком "Пора"-ПРП, але не пройшла. Але Україні вона відома як одіозна письменниця із радикальною позицією щодо захисту української мови. Ніцой неодноразово влаштовувала скандали, гучно йшла з телеефірів, і найчастіше її порівнюють з іншою відомою захисницею української – Іриною Фаріон.

№6 – Юрій Пілат. Народився 6 жовтня 1981 року в місті Городок Львівської області, де і зареєстрований. Освіта вища, головний інженер у ТОВ "ЕКОПАВЕР". Також він є засновником кількох інших компаній – "Біопавер", "Датапавер". Безпартійний, самовисуванець.

№7 – Ярослав Рущишин. Народився 29 жовтня 1967 року у Львові, освіта вища, генеральний директор в АТ "Троттола". Безпартійний, йде від партії "Голос". Рущишин є співзасновником мистецького Об’єднання "Дзиґа", Комітету підприємців Львівщини, Львівської бізнес-школи та Антикорупційного форуму Львівщини. З 2006 по 2010 роки був депутатом Львівської обласної ради від блоку "Наша Україна". У 2006 році балотувався до Верховної Ради від блоку "Наша Україна" (за списком), але не пройшов. Зараз є одним з фаворитів виборчих перегонів у окрузі чепез зачарування львів'ян Святославом Вакарчуком.

№8 – Остап Стахів. Народився 1 сiчня 1985 року в місті Ходорів Львівської області, проживає у Львові. Освіта вища, фінансовий директор у ТОВ "Добра Ідея". Безпартійний, самовисуванець. Він дуже хотів стати депутатом від цього ж року у 2014 році, але його не обрали.  У 2015-му був кандидатом на посаду міського голови Винників, однак і там зазнав поразки. Був координатором руху "Чесно" у Львові. Громадська організація "Ідея Нації", керівником якої є Стахів, декларує боротьбу із незаконними забудовами Львова. Самого ж лідера ГО звинувачували в організації замовних акцій і навіть кидали у смітник.

№9 – Юрій Стех. Народився 8 вересня 1977 року у Львові. Освіта вища, директор міжнародної юридичної компанії "Авелекс", керуючий партнер у адвокатському об’єднанні "Адвокатська компанія "Авелекс". Безпартійний, самовисуванець. На вулицях міста не веде ніякої агітації.

№10 – Тарас Стецьків. Народився 7 червня 1964 року в місті Львові. Освіта вища, директор програм, Львівське регіональне об’єднання "Нова хвиля", безпартійний, проживає в Києві, йде від "Громадянської позиції". Стецьків – справжній ветеран, він був нардепом п’ятьох скликань, починаючи з першого і за виключенням 5, 7 та 8. Під час Помаранчевої революції був одним із польових командирів Майдану. Згодом  очолив НТКУ. У 2007 році разом із Юрієм Луценком став одним із засновників Народної самооборони. Свого часу Тарас Стецьків був радником президентів Леоніда Кучми і Віктора Ющенка. Був одним з засновників НДП (Валерій Пустовойтенко).  У 2012 році балотувався у Раду також по 117 округу, однак поступився тодішньому переможцю Ігорю Васюнику. У 2014 році йшов до парламенту під №7 у списку "Громадянської позиції". Проте тоді партії Анатолія Гриценка так і не вдалось потрапити до Верховної Ради. На що кандидат і його політсила розраховують цього разу, можна лише здогадуватися.

№11  – Ігор Тенюх. Народився 23 травня 1958 року в місті Стрий Львівської області, живе у Львові. Освіта вища, пенсіонер, член політичної партії Всеукраїнське об’єднання "Свобода", яка і виставила його в кандидати. З березня 2006 року до березня 2010 року Тенюх був командувачем Військово-морських сил Збройних сил України. Протягом лютого-березня 2014 року, коли розпочалася анексія Криму, виконував обов’язки Міністра оборони України. У 1990-тих Тенюх був депутатом Севастопольської міськради. Має звання адмірала.

№12 – Роман Фединяк. Народився 5 жовтня 1995 року в місті Львові, освіта вища, фізична особа – підприємець. Член політичної партії "Слуга народу", від якої і йде. Він є наймолодшим кандидатом на Львівщині. Працює незалежним агентом з інвестицій в нерухомість у PRO Novobudovy. Раніше працював у Львівській обладміністрації. 

№13 – Андрій Шевців. Народився 12 грудня 1988 року в місті Львові, освіта вища. Радник міського голови, член Політичної партії "Об’єднання "Самопоміч", яка і висунула його в кандидати. Шевців є депутатом Львівської міської ради 7-го скликання і одним з ініціатором та відповідальним за проект "Наукова – розумний мікорайон". Довгий час працював у міській раді людиною, яка "носила портфель" за мером Львова Андрієм Садовим. Через зниження популярності "Самопомочі" шансів на обрання має мінімум.

№14 – Назарій Шмігель народився 28 лютого 1982 року в місті Львові, освіта вища, директор, ПП "АНбуд Україна", член політичної партії Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина", проживає в місті Львові, судимість відсутня, суб’єкт висування – політична партія Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина". Він керує Франківським осередком партії у Львові.

№15 – Оксана Юринець, чинний депутат від цього округу. Народилася 27 лютого 1978 року в селі Коти Яворівського району Львівської області, проживає у Львові. Освіта вища, народний депутат України, безпартійнa,  самовисуванка. Вона з 2010 до 2014 року була депутаткою Львівської обласної ради від партії "УДАР" Віталія Кличка, у 2012 балотувалась від цієї партії до ВР, але безуспішно. У 2015 Юринець була кандидаткою на посаду міського голови Львова від Блоку Петра Порошенка, але також без особливого успіху. Депутатську діяльність поєднує з роботою на кафедрі менеджменту організацій НУ "Львівська політехніка" на посаді доцента. Шанси на потрапляння у першу трійку, чи навіть на перемогу, на цих виборах доволі високі.

Парламентські вибори (межі нинішнього округу №117)

1998 рік

Віктор Пинзеник - 46,50%

Лев Глухівський - 12,87%

2002 рік

Тарас Стецьків - 34,19%

Степан Курпіль - 21,17 %

2012 рік

Ігор Васюник - 27,34%

Тарас Стецьків - 24,38%

2014 рік

Оксана Юринець- 42,55%

 Роман Брезіцький – 20,15%

 

Партії-лідери парламентських виборів (межі нинішнього округу №117)

1998 рік

Народний Рух України ( 32,85%)

Партія "Наша Україна" (Партія "Реформи і порядок") ( 16,61%)

Комуністична партія України ( 7,45%)

Виборчий блок партій "Національний фронт" ( 6,61%)

Соціал-демократична партія України (об'єднана) ( 4,73%)

Народно-демократична партія ( 4,61%)

2002 рік

Виборчий блок політичних партій "Блок Віктора Ющенка "Наша Україна" (55,09%)

Виборчий блок політичних партій "Виборчий блок Юлії Тимошенко" (22,57%)

Комуністична партія України – 4,49%

2006 рік

Блок "НАША УКРАЇНА" - 34,66%

Блок Юлії Тимошенко - 27,69%

"Громадянський блок ПОРА-ПРП" – 7,44%

Партія регіонів - 6,26%

Український Народний Блок Костенка і Плюща – 3,83%

2007 рік

Блок Юлії Тимошенко - 43,50%

Блок "НАША УКРАЇНА – НАРОДНА САМООБОРОНА" - 34,37%

Партія регіонів - 8,21 %

Всеукраїнське об'єднання "Свобода" – 4,41%

2012 рік

Всеукраїнське об'єднання "Свобода" – 35,88%

Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" – 24,21%

"УДАР" (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка - 19,24%

Партія регіонів - 8,9%

Комуністична партія – 5,07%

2014 рік

Політична партія "НАРОДНИЙ ФРОНТ" - 24,07%

Об'єднання "САМОПОМІЧ" - 23,76%

ПАРТІЯ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА" - 22,47%

Всеукраїнське об'єднання "Свобода" - 5,97%

"Громадянська позиція (Анатолій Гриценко)" - 5,77%

"ПРАВИЙ СЕКТОР" - 4,3%

 

Читайте також:

Шубка, Піпа чи Хміль: Хто стане депутатом від 115-го округу у Львові (Сихів-Винники).

Веремчук, Романяк, чи Фаріон: Хто стане депутатом від округу N116 у Львові.

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme