Шубка, Піпа чи Хміль: Хто "мітить" в депутати від 115-го округу у Львові

В окрузі зареєстровано лише десять кандидатів в депутати

Юрій Богун
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Львів
Шубка, Піпа чи Хміль: Хто "мітить" в деп…

Центр – місто Львів, Сихівський район. Включає Сихівський район, частину Личаківського району міста Львів.

Місцезнаходження ОВК – м. Львів, вул. Антоненка-Давидовича, Дитяча школа народних мистецтв.

Орієнтовна кількість виборців – 166644. Кількість виборчих дільниць – 94

Окрім спального мікрорайону Сихів і частини Личаківського району, до округу №115 також належить містечко Винники. Тобто фактично округ розташований у межах двох різних міст із різними проблемами. А це означає, що інтереси місцевих еліт відмінні і кандидатові, який сподівається на перемогу, потрібно або їх враховувати, або не зважати на Винники і розраховувати набрати більшість голосів у Львові.

Одна з особливостей Сихова – значна кількість соціально незахищених категорій населення з одного боку, а з іншого – небідні люди, які придбали квартири у віддаленому районі, бо ціни на житло тут просто нижчі. У Винниках же в основному живуть, як соціально не захищені пенсіонери, так і багаті люди, які побудували будинки "під Львовом". Цей дисонанс відчувається у місті всюди. Тому одним потрібно давати популістські обіцянки і "гречку", а інші навряд чи дійдуть до виборчої дільниці в день виборів.

А ще на Сихові люблять "своїх". Виборці вважають, що той, хто тут не живе, не знає проблем найвіддаленішого львівського масиву, тому обіцятиме за "стандартним темником" – зробити з Сихова місто-сад. Щодо ідеологічної картини, то це один із тих округів, де партійна приналежність кандидата грає далеко не першу роль.

На виборах 2014 року перемогу на виборах святкував лідер партії "Народний контроль", а на той час безпартійний генеральний директор ТОВ ТРК "МІСТ ТБ", самовисуванець Дмитро Добродомов. Вибори він виграв завдяки телеканалу ZIK, на якому працював, а саме завдяки програмам "Народний контроль", яка активно висвітлювала проблеми мешканців Сихова, а також "Хто тут живе", яка "мочила" конкурентів. Під час виборчої кампанії сихівчанин Добродомов активно експлуатував тему патріота-українця і віруючого галичанина-сім'янина. Було навіть знято фільм про його сім'ю, який демонструвався на телебаченні. Сам кандидат ходив у вишиванці і активно хрестився на всіх освяченнях будь-чого, де брав участь під час перегонів. З того часу Добродомов встиг не тільки розлучитися, а й ще раз одружитися, і зі скандалом піти з ZIK. Виборці його тепер мало бачать не тільки у церквах мікрорайону, а й просто на Сихові. Вірним він залишився лише вишиванці. Вдруге тут балотуватися не наважився.

Ще однією особливістю цього округу є те, що тут ще ніхто з кандидатів не виграв вибори двічі поспіль. Так буде і цього разу.

В окрузі  №115 у Львові зареєстровано 10 кандидатів в депутати Верховної Ради на вибори, які відбудуться 21 липня 2019 року.

№1 в бюлетені – самовисуванець Андрій Зібран. Народився 8 грудня 1983 року в місті Львові, в ньому ж проживає, має вищу освіту і працює директором ТОВ "Львівська вода".  Він є членом політичної партії Всеукраїнське об’єднання "Народні герої", головою якого є Лідія Котеляк – депутат Верховної Ради VII скликання від партії "Батьківщина". Вона очолює Державну міграційну службу у Львівській області і вважається близькою до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

№2 – самовисуванець Володимир Квурт. Народився 1 серпня 1967 року в селі Мовчанівка Рокитнянського району Київської області, також має вищу освіту, працює Винниківським міським головою. Безпартійний, хоча обирався за підтримки Блока Петра Порошенка. Проживає Винниках. Квурт відомий тим, що раніше обіймав посаду секретаря Львівської міської ради і був активним членом партії "Пора". На цих виборах він іде як самовисуванець, хоча і залучився підтримкою братів Кличків: Володимир та Віталій навіть приїжджали агітувати за нього на Сихів. Передвиборча "фішка" Квурта – "великий Львів".  Ідею агломерації він просуває вже кілька років, якраз з прицілом на вибори. Крім цього Квурт піариться на ліквідації у ввіреному йому місті незаконного ігрового бізнесу.

Він розраховує на голоси мешканців Винників, мером яких він є, адже місто повністю входить до складу 115-го округу. Залишилося лише переконати Сихів. У своїй передвиборчій програмі Квурт заявляє, що йде в парламент, аби "захистити інтереси Львова та Львівщини", обіцяє на всеукраїнському рівні підтримувати будівництво сміттєпереробного заводу, впровадження сортування сміття, введення е-квитка та будівництво Палацу ігрових видів спорту на Сихові. Також Квурт планує протягом наступних п’яти років відремонтувати всі дороги у Львові, а також боротися із забудовою парків і скверів. 

№3 – самовисуванець  Юрій Михальчишин. Народився 14 листопада 1982 року в місті Львів, освіта вища, проживає у Львові. Офіцер групи комплектування окремого загону спеціального призначення "Азов", в/ч 3057 Національної гвардії України, безпартійний. Зараз він безпартійний, але колись був відомим активістом партії "Свобода". Юрія Михальчишина неодноразово помічали у акціях, які він разом із молодиками у напрасованих "на кант" спортивних чорних штанах влаштовував на 9 травня біля радянських пам’ятників у Львові. Ще за часів перебування у "Свободі" обіцяв, що буде "бити і різати москалів" і очолить армію, яка піде на Донецьк. Багато хто пам'ятає його слова на сесії облради "мені ще здається, що буде той день, коли ми таку сесію проведемо на вулицях Донецька! Наша бандерівська армія перейде Дніпро, перейде Донецьк, і викине ту синьожопу банду, яка сьогодні узурпувала владу, з України", – грозився він.

Люди, можна сказати, повірили Михальчишину і навіть обрали депутатом у Верховну Рау від округу №118. Також чекали від нього реальних дій у Верховній Раді або на сході України, але їх не було. Тому під час наступного голосування в окрузі №118 виборці вирішили взяти "гречкою" і отримати "синицю" у вигляді відремонтованих дитячих майданчиків, ніж "журавля"  у вигляді "бандерівської армії", яка не тільки не взяла Донецьк, а й не б'є і не ріже москалів, хоча на окупованих територіях допомога не була би зайвою. А сам Михальчишин з того часу вийшов зі "Свободи" і в Верховну Раду планує потрапити вже від зовсім іншого округу під гаслом "Реванш не пройде!".

№4 – Андрій Москаленко. Народився 5 березня 1987 року у Львові. Освіта вища, заступник міського голови з питань розвитку, працює у виконкомі Львівської міської ради. Безпартійний, проживає в місті Львів. На вибори йде від політичної партії "Об’єднання "Самопоміч". Москаленко – молодий, інтелектуальний та інтелігентний управлінець, якого, подейкують, у перспективі мер Львова Андрій Садовий бачить своїм наступником. У своїй передвиборчій програмі Москаленко робить акцент саме на електораті 115-го округу – обіцяє покращити життя мешканців Сихова, частини Личаківського району та Винників. Вибори у Верховну Раду для Москаленка є швидше тестом і випробуванням сил, адже через низький рейтинг "Самопомочі" шанси його видаються примарними, хоча пізнаваності та ваги додасться за будь-якого результату.

№5 – Наталія Піпа. Народилася 12 жовтня 1983 року у Львові, освіта вища. Безпартійнa, проживає у Львові. Є головою ГО "Кращий Сихів", співзасновник спільноти "Друзі Джерела". Економіст та фандрейзер. Висувається від партії "Голос". "Засвітилася" на білбордах по всьому Сихову зі Святославом Вакарчуком. Співаку її делегувала Українська Галицька партія. На сайті УГП досі вказано, що Піпа – її представниця і навіть заступник голови Львівської міської організації партії, хоча за даними ЦВК – безпартійна.

Піпа вчилася у міжнародних літніх школах, була у "Пласті".  Працювала страховим брокером в компанії "Дністер", фандрейзером у навчально-реабілітаційному центрі "Джерело". Три роки разом з іншими сихівчанами почала боротьбу із забудовником, який мав намір звести торговий центр у скварі. Незаконну забудову тоді "відбили", у сквері створили місце для сімейного відпочинку. Крім того, її "Кращий Сихів" долучився ще до трьох громадських просторів: парку імені Івана Павла ІІ, площі Довженка, сквера на вулиці Джорджа Вашингтона. Піпа є добре відомою активісткою на Сихові що, разом з підтримкою мегапопулярного у Львові співака, робить її одним із фаворитів перегонів. Деякі джерела Depo.Львів стверджують, що вона вже має великий відрив від конкурентів.

№6 – Богдан Рабешко. Народився 12 грудня 1979 року в місті Дубровиця Рівненської області, проживає у Львові. Освіта вища, підприємець, є директором ТОВ "Західна Україна" та заступником директора МПП ВКФ "Руслан". Член політичної партії Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина", вона ж його і висунула в кандидати. Кандидат веде і громадську діяльність – він є головою ГО "Європейське місто", а також співзасновником благодійної організації "Фонд "Скрижалі Фортуни". У 2015 році балотувався від "Батьківщини" у Львівську міську раду, однак депутатом так і не став. На цих виборах, вірогідно, Рабешко набере відсоток голосів, співрозмірний з тим, що набере в окрузі його партія. Але для перемоги цього, скоріше за все, буде недостатньо.

№7 – самовисуванець Руслан Секела. Народився 6 грудня 1975 року в місті Львів, освіта вища, директор у ТОВ "СмартКонсалтТім", проживає у Львові. Володіє низкою фірм, які займаються будівництвом, наданням в оренду чи експлуатацією нерухомості, роздрібною торгівлею. За час своєї  політичної діяльності Секела змінив кілька партій (НРУ, УНР, "Вперед Україно" Наталії Королевської, "Наступ" і тд). Балотувався у Верховну Раду в 2000, 2002 і 2012 роках без особливого успіху. Нині безпартійний. Відомий тим, що був депутатом Львівської міськради і свого часу критикував акції протесту проти тоді ще президента Віктора Януковича. У передвиборчій програмі Секела обіцяє відновити смертну кару за держзраду, боротися з корупцією, встановити мораторій на продаж землі іноземцям.

№8 – самовисуванець Михайло Хміль. Народився 11 травня 1973 року в селі Брюховичі Перемишлянського району Львівської області, проживає в селі Зубра Пустомитівського району Львівської області. Освіта вища. Безпартійний. Народний депутат України від "Народного фронту", але останнім часом зблизився з "Європейською солідарністю" ще коли вона називалася "Блок Петра Порошенка". Вважається людиною першого віце-прем'єр-міністра Степана Кубіва. На виборах 2012 року Хміль вже обирався депутатом від 115-го округу (43,09%), висувався тоді від "Батьківщини". Раніше, з 2010 до 2012 року він був депутатом Львівської міської ради від "Фронту Змін", а до того був головою секретаріату Комітету підприємців Львівщини. Очолював обласний центр зайнятості.

Хміль балотується під гаслом "Їм НАС не зробити", зі зрозумілим натяком про кого йдеться. Зважаючи на патріотичні погляди, наявність сітки агітаторів на Сихові та досвіду обирання саме у цьому окрузі, шанси Хміля можна оцінити як доволі непогані.

№9 – Катерина Шубка. Народилася 29 грудня 1985 року в місті Кяхта, Республіка Бурятія. Освіта вища, адвокат, працює в адвокатському об’єднанні "Вест Партнерс". Безпартійнa, але висувається від "Слуги народу". Низка експертів вважає її "темною конячкою" нинішніх виборів. Весь Сихів вже завішаний інтригуючими бігбордами "Буде Шубка!" і зображеннями самого кандидата з підписами "Зе! Депутат Слуга народу". Виходячи з досвіду президентської кампанії, цього кандидатці може бути цілком достатньо для обрання.

У підтримці Шубки засвітився і колишній перший заступник Садового Геннадій Васьків. У політикумі Львівщини подейкують, що така підтримка – "розкладання яєць у різні кошики" Садовим.

№10 – Назар Янкович. Народився 19 жовтня 1989 року у Львові, там же і проживає. Освіта вища, тимчасово не працює, безпартійний. Висувається від партії "Патріот".  Вочевидь, це той випадок, окли головне – участь а не перемога.

Парламентські вибори (межі округу №115)

1998 рік

Роман Шмідт - 27,62%

Володимир Швець - 12,55%

2002 рік

Тарас Чорновіл - 65,99%

Євген Мазур - 4,80 %

2012 рік

Михайло Хміль - 43,09%

Дмитро Добродомов - 31,63%

2014 рік

Дмитро Добродомов - 42,50%

Іван Васюник - 36,53%

 

Партії-лідери парламентських виборів (межі округу №115)

1998 рік

Народний Рух України – 29,09%

Партія "Наша Україна" (Партія "Реформи і порядок") – 18,48%

Комуністична партія України – 9,01%

Виборчий блок партій "Національний фронт" - 6,13%

Соціал-демократична партія України (об'єднана) – 5,53%

Народно-демократична партія – 5,50%

2002 рік

Блок Віктора Ющенка "Наша Україна" - 51,31%

"Виборчий блок Юлії Тимошенко" - 23,70%

Комуністична партія - 5,97%

2006 рік

Блок "НАША УКРАЇНА" - 34,04%

Блок Юлії Тимошенко - 22,72%

"Громадянський блок ПОРА-ПРП" – 7,28%

Партія регіонів - 6,93%

Український Народний Блок Костенка і Плюща – 4,15%

2007 рік

Блок Юлії Тимошенко - 43,73%

Блок "НАША УКРАЇНА – НАРОДНА САМООБОРОНА" - 33,78%

Партія регіонів - 8,72 %

 

2012 рік

Всеукраїнське об'єднання "Свобода" – 37,44%

Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" – 28,20%

"УДАР" (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка - 19,4%

Партія регіонів - 5,81%

2014 рік

Політична партія "НАРОДНИЙ ФРОНТ" - 26,75%

ПАРТІЯ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА" - 23,20%

Об'єднання "САМОПОМІЧ" - 22,66%

Всеукраїнське об'єднання "Свобода" - 6,03%

"Громадянська позиція (Анатолій Гриценко)" - 5,65%

"ПРАВИЙ СЕКТОР" - 4,13%

 

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme