Подоляк, Княжицький та Фаріон: Кого обиратимуть депутатом на "спальному" окрузі №116 у Львові
В окрузі зареєстровано 13 кандидатів, серед яких два чинних народні депутати і одна колишня
- Львів
-
19 липня 2019 14:30

Центр: місто Львів, Залізничний район
Опис меж: Залізничний район, частина Шевченківського району міста Львова (виборчі дільниці № 462109 – 462113, 462119 – 462129, 462137 – 462150, 462154, 462164)
Місцезнаходження ОВК – Львів, Виговського, 34, адмінбудинок Залізничної районної адміністрації Львівської міської ради
Орієнтовна кількість виборців – 171231
Кількість виборчих дільниць – 81
Округ №116 включає в себе спальний мікрорайон Левандівка, а також багатоповерхівки південно-західної частини міста і таку ж спальну частину Шевченківського району Львова. Частину округу займає приватний сектор тієї ж Левандівки, Залізничного і Шевченківського району міста.
Одна з особливостей Левандівки, як і Сихова, про який писалося раніше – значна кількість соціально незахищених категорій населення з одного боку, з іншого – небідні люди, які придбали квартири у віддаленому районі, бо ціни на житло тут нижчі.
Ще одна особливість Залізничного району – низька активність виборців. Пенсіонери, які традиційного ходять на вибори, становлять меншість у цьому "спальнику": це молодий район, а молодь зазвичай голосувати не дуже любить. Ще один фактор – тут дуже багато людей, які орендують житло і на вибори не ходять через відсутність реєстрації.
А ще в цьому окрузі люблять політиків-жінок, незалежно від партійної приналежності. В 2014 році депутатом з великим відривом стала Ірина Подоляк (політична партія "Об'єднання "Самопоміч"), а в 2012 році перемогу також з великим відривом святкувала Ірина Фаріон (політична партія Всеукраїнське об'єднання "Свобода"). Партії, які представляють ці жінки, є антагоністами. То ж навряд чи за два роки змінилися погляди виборців. Просто їм не дуже важлива партійна приналежність кандидата. Цього року обидві кандидатки знову шукатимуть щастя в окрузі №116.
На виборах 2014 року перемогу в окрузі святкувала з результатом 41,20%, на той час начальник управління культури департаменту гуманітарної політики Львівської міськради безпартійнa Ірина Подоляк, яку висунула політична партія "Об'єднання "Самопоміч". Її перемога стала несподіванкою не тільки для конкурентів, а й для самої Подоляк, адже прогнозувалося, що першою буде інша Ірина. А саме переможиця виборів в цьому ж окрузі Ірина Фаріон, яка двома роками раніше набрала фантастичні 68,02%.
Більше того, перед виборами подейкували, що чиновницю Садового в цьому окрузі висунули не так для перемоги, як для того, щоб потролити "свободівку", і ніхто не сприймав її серйозно. Друге місце в окрузі на виборах 2014 року посів кандидат від Радикальної партії Олега Ляшка Валерій Веремчук (17,91%), який балотується і зараз, але вже від "Громадянської позиції", а очікувана фаворитка, Фаріон, була лише третьою з результатом 16,35%.
Перемогу Подоляк здобула виключно за рахунок популярності на той момент серед львів'ян "Самопомочі" і самого Садового. Кандидатка не запам'яталась своєю кампанією, мало що обіцяла і нічого не роздавала (майже як Володимир Зеленський на виборах президента у 2019 році). Голосів їй додало розчарування львів'ян у "Свободі" після Революції Гідності і в самій Фаріон, яка втрапила в скандал зі своїм членством в Комуністичній партії Радянського Союзу. Нагадаємо, спочатку остання заперечувала цей факт, а після того, як спливли документи-докази, почала відверто хамити. Після появи у ЗМІ документів про її вступ у 1988 році в КПРС Ірина Фаріон назвала себе "орлицею", яка "не сповідається перед гієнами", маючи на увазі журналістів.
Після поразки на виборах 2014 року Фаріон продовжила "хамити" і назвала виборців Залізничного району Львова "рабами, які не проголосували за її величність національну ідею", а представників партії "Самопоміч" – "біснуватими", "падлюками політичними" і "сектою осатанілих".
Зараз в окрузі №116 у Львові зареєстровано 13 кандидатів в депутати Верховної Ради на вибори, які відбудуться 21 липня 2019 року.
Валерій Веремчук народився 23 жовтня 1979 року в місті Нововолинськ Волинської області. Освіта вища, керівник, самоорганізації населення громадського формування з охорони громадського порядку в місті Львові "Народна Самооборона". Проживає в місті Львові, Безпартійний, але йде від "Громадянської позиції". Веремчук 5 років тому балотувався в цьому ж окрузі від "Радикальної партії Олега Ляшка" і посів друге місце з доволі непоганим результатом 17,91%. Тому цього разу він знову може бути у трійці лідерів, тим більше, що балотується від партії Анатолія Гриценка, яка, як показали вибори президента в 2019 році, досить популярна серед львів'ян. Додамо, що Веремчук був співзасновником "Галицької Ліги КВК", а також свого часу очолював Львівську міську організацію партії "Народний рух України".
Володимир Доманський народився 12 серпня 1974 року у Львові. Освіта вища, є Брюховицьким селищним головою, проживає в смт Брюховичі. Безпартійний, самовисуванець. Доманський розраховує в першу чергу на голоси виборців населеного пункту, який очолює. Його агітація побудована на тому, що у Верховну Раду мають зайти нові люди, що дуже перегукується з ідеями "Слуги народу" і "Голосу". Родина Володимира Доманського володіє компанією "Нінель", яка займається роздрібною торгівлею м’ясом та м’ясними продуктами. Компанію на 80% контролює Володимир, а очолює його дружина Катерина Доманська. У своїй програмі Доманський обіцяє захищати гідність українців шляхом патріотизму, порядності і компетентності.
Ігор Зінкевич народився 9 червня 1983 року у Львові. Освіта вища, інженер-програміст управління організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування Головного управління Національної поліції у Львівській області. Безпартійний. Зінкевич є депутатом Львівської міської ради від партії "Укроп", але на вибори йде як самовисуванець. Відомий у Львові, як громадський активіст і координатор інтернет-спільноти "Варта-1", яка об'єднує тисячі львів'ян. Саме свою популярнысть в мережі Зінкевич і намагатиметься конвертувати у голоси виборців 116-го округу. Це перша спроба кандидата потрапити у Верховну Раду. Раніше він безуспішно балотувався на посаду міського голови Львова.
Володимир Клим народився 16 квiтня 1968 року в Рівному, проживає у Львові. Освіта середня спеціальна, тимчасово не працює. Безпартійний, самовисуванець. Людина зовсім невідома у Львові – на відміну від Луганська, де у нього з 2006 року приватна фірма з видобутку вугілля. Володимир Клим є засновником і керівником компанії "Виробнича-комерційна фірма "Приватна справа". Юридична адреса фірми – м. Луганськ. Основним видом діяльності є видобуток камʼяного вугілля, а окрім того – добування бурого вугілля, виробництво речей із дерева, соломки, будівельних металевих конструкцій тощо. Дружина Володимира Клима Наталія працює у відділі Державної міграційної служби, а він сам є присяжним у Шевченківському суді Львова.
Микола Княжицький народився 2 червня 1968 року в місті Львові, проживає у Києві. Освіта вища, народний депутат України від "Народного фронту", хоч і безпартійний, але йде не від політсили Арсенія Яценюка, а від "Європейської Солідарності" Порошенка. Княжицький – депутат сьомого та восьмого скликань, в минулому – керівник медійних компаній та телеканалів "Тоніс" та "СТБ", "УТ-1", "Газети 24", голова редакційної ради телеканалу "ТВі". Був членом Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення. У 2002 році Княжицький балотувався від цього ж округу, але посів лише друге місце з результатом 14,4% – першим тоді був кандидат він "Нашої України" Павло Качур (41,38%). У 2006 році його обрали членом президії політради партії "Трудова Україна" Сергія Тігіпка. У 2012 році став депутатом Верховної Ради від "Батьківщини" (мав одинадцяте місце у списку). У 2013 році Княжицький відкрив телеканал "Еспресо TV", який став популярним під час Євромайдану. А в 2014 році за пропорційною системою Княжицький став депутатом від "Народного фронту". Зараз Княжицький веде доволі потужну і дорогу кампанію в окрузі, зустрічається з виборами у кожному дворі, роздає дорогу поліграфію, розмістив багато білбордів, але на перемогу, напевне, навряд чи зможе розраховувати. Його максимум – 3-5 місце.
Іванна Козак народилася 3 липня 1962 року в селі Соколя Мостиського району Львівської області, проживає у Львові. Освіта вища, директор ЛКП "Рясне-402". Безпартійнa, самовисуванка. У своїй програмі вона виступає за зняття недоторканості з нардепів та президента, за повернення Криму та Донбасу шляхом зміцнення економіки, підвищення рівня життя українців. Також кандидатка у нардепи обіцяє сприяти вступу України до НАТО і ЄС. Шанси на обрання примарні.
Світлана Лицецька народилася 15 вересня 1970 року в смт Стебник Дрогобицького району Львівської області, живе у Львові. Освіта вища, директор ПП "Нарлік", фізична особа–підприємець. Член Української партії "Зелена планета" – . Лицецька очолює Львівську облорганізацію партії, але йде самовисуванкою. У своїй програмі вона обіцяє змусити державних чиновників слугувати народу України та досягнути мир в нашій державі. Також гарантує в разі обрання зменшення тарифів, збільшенням пенсій, стипендій, зарплат. Її агітматеріалів в окрузі не видно, шанси на обрання також нульові.
Ростислав Мельник народився 22 листопада 1978 року в селі Красне Буського району Львівської області, проживає у Львові. Голова правління корпорації "РІЕЛ ГРУП". Безпартійний, висуваннець від партії "Слуга народу". Ростислав Мельник – президент Федерації тенісу Львівської області. Як чоловік небідний, веде чи не найпотужнішу кампанію на окрузі. Десятки бордів, плакатів, агітатори і футболки з написами "Хабарі. Не беру. Не даю", заклики подарувати коханій квіти, обіцянки утеплити будинки на території округу і ще багато-багато чого. В той же час, саме його фірму місцеві ЗМІ звинувачували у руйнуванні у Львові славетної вілли відомого композитора Ярослава Ярославенка. "Свого часу його компанія викупила та зруйнувала будинок Ярославенка у Львові. Після цього виконком ЛМР дав дозвіл на зведення багатоповерхівки. З "РІЕЛ ГРУП" пов’язують багато скандалів із забудовою в історичному ареалі Львова", – пише "Львівський портал". У відділі продажу компанії активно розповідають про дитячі садочки та школи, що "Ріел" збудує у своїх комплексах, втім, ще жодної такої обіцянки не виконано. Мельник свого часу був помічником народного депутата України Ярослава Кендзьора від блоку "Наша Україна" у ВРУ 4-го та 6-го скликань. Батько кандидата Леонід Мельник відомий тим, що свого часу був членом "Народного руху України" і заступником голови Львівської обладміністрації. А потім – членом "Партії регіонів" і заступником голови виборчого штабу Віктора Януковича у Львівській області.
Ірина Подоляк, чинний депутат від округу. Народилася 2 травня 1967 року в місті Золочів Львівської області, проживає у Львові. Освіта вища, член Політичної партії "Об’єднання "Самопоміч", яка і висунула її в кандидатки. Подоляк веде агітацію і отримає, звичайно, якісь відсотки на виборах, але треба визнати, що час політсили, яку вона представляє, вже минув. Подоляк відома тим, що у березні 2014 року, на початку російської агресії вирішила розмовляти російською мовою. Вистачило її ненадовго, але неприємний осад у душі львів'ян залишився. В той же час у ТОП-5 вона мала би увійти.
Василь Попович народився 7 квiтня 1956 року в селі Осій Іршавського району Закарпатської області, проживає у Львові. Освіта вища, голова правління ПрАТ "Львів-Інтуртранс", що займається пасажирським наземним транспортом. Безпартійний, йде від політичної партії "Сила і честь". Обіцяє побудувати підвісну дорогу для сполучення Шевченківського району з центром. Бачить Україну в Європейському Союзі і НАТО. Василь Попович був депутатом Львівської міської ради від партії "Наша Україна" у 2006-2010 роках.
Марта Романяк народилася 19 березня 1985 року в місті Сокаль Львівської області, проживає у Львові. Освіта вища, начальник управління інформаційних технологій департаменту розвитку Львівської міської ради. Безпартійнa, йде від партії "Голос". Романяк раніше безуспішно балотувалася у депутати Львівської міськради від "Громадянської позиції". Звичайно, це просто везіння, але її чоловік Тарас Пукаляк потрапив у список тих щасливчиків, яким Львівська міська рада дозволила приватизувати об'єкт комунальної власності шляхом викупу. Також Тарас Пукаляк є власником ТзОВ "Землероби", ТзОВ "ТМ Партнерс", ПП "Сонячна енергосистема". Програма її нагадує програму телевізійного президента Голобородька. Найпочеснішими професіями майбутнього вона бачить учителя, військового і суддю. Весь округ завішаний бордами цієї білявки поруч зі Святославом Вакарчуком.
Наталія Тимчій народилася 4 сiчня 1978 року у Львові. Освіта вища, радник відділу звернень громадян і надання допомоги репресованим Львівської обласної ради. Член політичної партії Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина", є головою її міської організації і йде саме від цієї політсили. З 2006 до 2010 року була депутатом Львівської облради від БЮТ.
Ірина Фаріон, колишній депутат від округу. Народилася 29 квiтня 1964 року в місті Львові. Освіта вища, професор, кафедри української мови Національного університету "Львівська політехніка". Член політичної партії Всеукраїнське об’єднання "Свобода", йде від неї ж. Добре відома в Україні, і знаменитість ця має більш ніж одіозний характер.
Парламентські вибори (межі нинішнього округу №116) |
||
1998 рік |
Михайло Косів - 39,24% |
Степан Хмара - 11,33% |
2002 рік |
Павло Качур- 41,38% |
Микола Княжицький - 14,40 % |
2012 рік |
Ірина Фаріон - 68,02% |
Андрій Березюк - 16,86% |
2014 рік |
Ірина Подоляк- 41,20% |
Валерій Веремчук - 17,91% |
Партії-лідери парламентських виборів (межі нинішнього округу №116) |
|
1998 рік |
Народний Рух України ( 32,85%) Партія "Наша Україна" (Партія "Реформи і порядок") ( 16,61%) Комуністична партія України ( 7,45%) Виборчий блок партій "Національний фронт" ( 6,61%) Соціал-демократична партія України (об'єднана) ( 4,73%) Народно-демократична партія ( 4,61%) |
2002 рік |
Виборчий блок політичних партій "Блок Віктора Ющенка "Наша Україна" (55,09%) Виборчий блок політичних партій "Виборчий блок Юлії Тимошенко" (22,57%) Комуністична партія України – 4,49% |
2006 рік |
Блок "НАША УКРАЇНА" - 34,66% Блок Юлії Тимошенко - 27,69% "Громадянський блок ПОРА-ПРП" – 7,44% Партія регіонів - 6,26% Український Народний Блок Костенка і Плюща – 3,83% |
2007 рік |
Блок Юлії Тимошенко - 43,50% Блок "НАША УКРАЇНА – НАРОДНА САМООБОРОНА" - 34,37% Партія регіонів - 8,21 % Всеукраїнське об'єднання "Свобода" – 4,41% |
2012 рік |
Всеукраїнське об'єднання "Свобода" – 41,69% Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" – 28,18% "УДАР" (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка - 17,11% Партія регіонів - 4,59% |
2014 рік |
Політична партія "НАРОДНИЙ ФРОНТ" - 27,47% Об'єднання "САМОПОМІЧ" - 22,74% ПАРТІЯ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА" - 22,58% Всеукраїнське об'єднання "Свобода" - 6,27% "Громадянська позиція (Анатолій Гриценко)" - 5,82% "ПРАВИЙ СЕКТОР" - 4,03% |
Рущишин, Юринець чи Стецьків: Хто стане депутатом від округу №117 у Львові (центр, Франківський район).
Шубка, Піпа чи Хміль: Хто стане депутатом від 115-го округу у Львові (Сихів-Винники).
Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів
Всі новини на одному каналі в Google News
- 09:58В Укргідрометцентрі розповіли, якою буде погода в Україні у червні
- 23:29У цьогорічний епідсезон в Україні перехворіло понад 4,5 мільйона людей, майже 200 померли
- 14:45"Можливість уникнути покарання і відповідальності": Після смерті 5-річного хлопчика у львівській стоматології підозрювана лікарка мобілізувалася до ЗСУ
- 11:45"УЗ" продовжила курсування потяга між Чернівцями та Львовом
- 15:24На Львівщині підлітки змусили позувати на камеру оголеним хлопця з аутизмом: поліціянти склали адмінпротоколи
- 11:41Львівʼянка заблукала у засніжених Карпатах ФОТО
- 16:45До Львова приїхали американські лікарі, щоб навчати військових хірургів
- 13:35Юнакам приготуватися: МОН змінило правила вступу у виші
- 20:47На Львівщині підприємці продавали психотропи російського виробництва під прикриттям легального фармбізнесу ФОТО
- 15:48СБУ проводить контррозвідувальні заходи у Львові: можливі обмеження
- 13:56У Львові п'яний 53-річний чоловік відкрив вогонь із вікна багатоповерхівки
- 20:20Силовики завершили найбільшу спецоперація з ліквідації наркобізнесу: Вилучили понад 17 млн доз наркотиків, затримали 67 учасників ОЗГ ФОТО Відео
- 19:33На Львівщині чоловік захворів на гепатит А після того, як випив води з джерела
- 20:31Львівську обласну клінічну лікарню передано у держвласність, – рішення Уряду
- 18:55 Одна із наймасштабніших спецоперацій: Подробиці ліквідації наркоосередків у 15 регіонах України (ВІДЕО) ФОТО Відео
- 08:00 Зоолог Денис Вишневський про "транзитних" ведмедів, гігантських сомів та повернення людей до Чорнобильської зони
- 20:29Львівʼянин, який убив собаку дерев’яною битою, проведе за ґратами 5 років
- 23:57 Війна з Росією: Зеленський повідомив Трампу, що Україна готова до переговорів у будь-якому форматі
- 15:41Експосадовці будівельної компанії на Львівщині привласнили 35 млн грн