Політичний карантин: Що і чому (не)зробив Козицький на Львівщині

Голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький відзначає символічний ювілей перебування на посаді

Політичний карантин: Що і чому (не)зроби…
Максим Козицький

Напередодні, 15 травня, голова Львівської ОДА Максим Козицький відзначає символічний політичний ювілей: виповнюється сто днів з часу його перебування на посаді очільника області. Depo.Львів спробує проаналізувати і пояснити, що вдалось, а що не вдалось зробити губернатору за цей час.

Фактично, основний час перебування Козицького на посаді збігся із часом запровадження карантину та усіх заходів, пов’язаних із боротьбою з коронавірусною інфекцією на Львівщині. Саме на це можна і списати фактично повну відсутніть роботи обласної державної адміністрації на усіх інших, крім COVID-19, напрямках.

За 100 днів Козицькому вдалось призначити двох нових заступників голови ОДА – Андрія Годика та Юрія Бучка, а також кількох директорів департаментів обласної державної адміністрації, які його його людьми і наближеними до родинного бізнесу. Фактично, цих заступників як ніхто не знав у області, так і надалі не знає. Й нічим ні поганим, ні добрим вони не відзначились.

Решта три заступники голови ОДА залишились Козицькому у спадок – Юрій Холод, якого називають "смотрящим" із Києва, Тарас Грень, який працює у ОДА ще з часів багаторічного керівника ОДА Олега Синютки (і зважаючи на свого лобіста може "пережити" ще не одного голову ОДА) та Іван Собко – друг самого Козицького та політичний друг партій "Самопоміч" та "Батьківщина".

Фактично, будь-яка робота та вплив на політичне життя Львівщини заступників Козицького дуже мінімальні – вони що є, що їх немає. Лише нещодавно заступники, та й сам Козицький, почали хоча б їздити у райони й ознайомлюватись із реальним життям області поза кабінетами на вулиці Винниченка.

Натомість два "старих" заступники голови ОДА уже встигли вляпатись у скандали. Тарас Грень – у осоромився із так званими "50 злотими". Йдеться про ситуацію із платним перевезенням українців на пункті пропуску "Корчова" у Польщі в пункт пропуску "Краковець" в Україні. Там немає пішого переходу й людям, щоб перетнути 200 метрів нейтральної зони між Україною та Польщею доводилось трамбуватись у автобуси й платити гроші. До слова, на пункті пропуску "Чоп" на Закарпатті така послуга обходилась лише у 50 гривень, а на Львівщині вирішили "заробити".

Другий "старий" заступник Козицького використовує свою посаду задля задоволення власних політичних амбіцій. Скажете - та усі так роблять. Може і так, але не всі роблять це нагло й демонстративно. Школа у селищі Брюховичі біля Львова будується за державні кошти, а дехто  нагло на цьому піариться. Навіщо у цьому селищі така велика школа - так і залишається таємницею для усіх.

Керівників районних державних адміністрацій за період Козицького на Львівщині ще не міняли взагалі. Але голові схоже, не до районів. РДА працюють "автономно", по накатаній за старим-добрим принципом "Сидимо тихенько, поки нас не чіпають".

Слід згадати, що відзначився Козицький хіба повним провалом комунікації із журналістами. Добитись адекватної інформації від Львівської ОДА про той самий коронавірус – ще той квест. Прес-службу Козицького очолює Дар’я Бавзалук, яка сама себе назвала "львівською Мендель". Власне, як назвала – так і працює.

Радником ж Козицького з питань ЗМІ є відомий на Львівщині журналіст Андрій Болкун, який, схоже, теж не помічає проблем у комунікації ОДА з представниками ЗМІ. І поки всі заклопотані карантином через пандемію губернатор теж не робить з цього проблеми.

Якщо подивитися які розпорядження видавалися за цей час, то в основному вони стосуються земельних питань. Що ще зроблено у області за час Козицького? Та більше, власне, й нічого. Здавалось би, зробити менше за попереднього голову Львівської ОДА Маркіяна Мальського ще не скоро комусь з губернаторів вдасться, але чекати довго не довелося. Все це, повторимось, можна списати на коронавірус. Поки що можна.

Читайте також:

Що відомо про голову Львівської обладміністрації Максима Козицького.

Кінець епохи Мальського: Як Львівщина скупо підсумовувала 2019 рік.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Львів

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"