Кінець епохи Мальського: Як Львівщина скупо підсумовує 2019 рік

Президент Володимир Зеленський звільнив голову Львівської ОДА Маркіяна Мальського "за відсутність результату", проте офіційного указу Зеленського досі немає

Кінець епохи Мальського: Як Львівщина ск…

Львівська область залишилась без керівника обласної державної адміністрації. Прогнозовано для львівського політикуму, Маркіяна Мальського таки звільнили до 2020-го. Таким чином, справдились чутки, які гуляли областю останім часом про те, що "просто Маркіян" (в перший же день каденції Мальський попросив називати його не Маркіян Маркіянович, а просто Маркіян, – ред.) не дотягне до кінця року. Водночас джерела Depo.Львів переконують, що вже навіть завтра, 27 грудня, область може отримати нового керівника. Це вже інша історія, проте спробуємо розібратись, чому Мальський став рекордсменом на Львівщині серед голів ОДА, попрацювавши на цій посаді найменше, не дотягнувши навіть до пів року – від 6 липня 2019 року

24 грудня президент Володимир Зеленський повідомив про звільнення очільника Львівщини під час засідання Ради регіонів. "Не через те, що вони (голови Львівщини та Закарпаття, – ред.) якісь люди не досвідчені чи не чисті на руку, як то кажуть, а через те, що у цих двох областях ми не побачили жодного результату", – пояснив він. 

Зеленський зауважив, що в Україні – складна ситуація з кадрами через маленькі зарплати у багатьох чиновників на місцевому рівні, зокрема в голів обласних державних адміністрацій. "Коли ми вас обирали, то ми усвідомлювали, що це виклик. Розумію, що хтось із вас пропрацював чотири місяці, хтось – три, хтось тільки ввійшов у роботу. Але ми говорили про те, що дивитимемося на вас. Розуміємо, що ніхто з вас не бере хабарів. Це дуже важливий момент. Але, крім цього, потрібні ще конкретні результати, бо саме за результатами ми можемо оцінювати роботу", – сказав президент.

Через дві хвилини після слів Зеленського Мальський на своїй сторінці у Фейсбуці оприлюднив дуже великий пост із підсумками про свою роботу, зазначивши, що повертається до адвокатської практики. Губернатор, попри традиційні подяки усім за співпрацю, тут же зізнався, що насправді душа йому лежить до іншої роботи.

Він похвалився, що його команді вдалося перевершити результат виконання бюджетних програм порівняно з минулим роком, хоч на середину року стан виконання був дуже низьким – лише 25%. Після перегляду частини програм, які не починали навіть виконуватися, вдалося перерозподілити кошти на перспективні напрямки та добитися їхнього виконання. Бюджетне виконання зросло на 20%, і Львівщина посіла 4 місце в Україні за цим показником. А дефіцит оплати праці працівникам бюджетної сфери, за словами Мальського, зменшено на 44% і виплачено 157 млн грн. Дорожні роботи виконані на 99% від запланованого.

Одразу після рішенння Зеленського за роботу Мальському подякував голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, із яким у очільника області склались не дуже легкі стосунки, коріння чого, втім, тягнеться ще з минулого.

Говорити про якісь конкретні успіхи Мальського на посаді очільника Львівщини не доводиться, адже їх просто немає. Хіба те, що на Львівщині до кінця року не добудували школи і садочки, а 300 млн грн коштів так і не змогли використати

За час перебування на посаді у крайній місяць роботи Мальському нарешті вдалось домогтись призначення голів РДА, проте і їх перелік не такий, як хотів губернатор. Розрекламований у Києві проект "Ліфт" банально провалився, й очільниками районних державних адміністрацій стали зовсім інші люди, аніж ті, які, начебто, пройшли його. Але і це вже історія. Інших успіхів Мальського Львівщина не побачила.

Зате побачила багато промахів й безхребетності у вирішенні тих чи інших питань. Мальський не зміг вчасно запустити опалювальний сезон у двох містах на Львівщині, виступити із чіткою позицією щодо будівництва цинкового заводу у Винниках біля Львова тощо. Власне, зрив опалювального сезону на Львівщині суттєво підірвав авторитет Мальського, який три тижні відмовлявся оголосити у двох містах надзвичайних стан й вельми підсилив чутки про можливе звільнення з посади керівника Львівщини.

Ще одна історія, у яку вляпався Мальський, – це призначення керівника так званої оновленої Галицької митниці, яку очолив скандальний Володимир Цабак, призначення кого лобіював саме Мальський. Призначення Цабака породили чутки про те, що Мальський хоче отримати ручну "приватну" митницю на Львівщині. Й за це його критикували не тільки в області, але й у столиці.

Мальського також запідозрили у співп­раці з відомим львівським біз­несменом і політиком, колишнім народним депутатом від "Свобо­ди" Ігорем Кривецьким. Газета "Високий замок" відзначає, що це стало фінальною причиною звільнення Мальського з посади. "В Офісі президента обурювалися, мов­ляв, Львівщиною керує не Маль­ський, а Кривецький. Як нам повідомило джерело з Києва, наближене до владних кабінетів, останньою краплею став випа­док, коли Мальський після однієї з зустрічей в ОПУ одразу поїхав у київський офіс Кривецького. Це дуже не сподобалося керівникам Офісу президента", – зазначає видання. 

Претендентом на посаду очільника Львівщини видання називає першого заступника Мальського Василя Лозинського (людина наближена до братів Дубневичів), проте джерела Depo.Львів переконують, що він не стане повноцінним головою Львівської обладміністрації. Причина та, що його призначення на посаду погоджував ще уряд Володимира Гройсмана, а не  Олексія Гончарука. Тому, мовляв, у Києві його серйозно не сприймають.

Наступником Мальського на Львівщині називають бізнесмена Максима Козицького, який претендував на посаду голови обладміністрації ще на початку літа, коли Зеленський у Фейсбуці оголосив опитування серед мешканців області. Тоді було три кандидатури: власне сам Мальський, Денис Шмигаль, який зараз очолює Івано-Франківську ОДА й, за даними Офісу президента, є чи не найкращим серед очільників областей, а також Максим Козицький. Джерела Depo.Львів повідомляють, що Козицький зараз не дуже хоче погоджуватись на цю посаду, але у Київ на розмову їздив.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Львів

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"