З музикою і ароматом кави: Три фонтани у Львові, які ваблять туристів більше за вінницький

Відпочинок біля фонтану – ідеальний порятунок від нещадного сонця

Журналіст регіональної редакції Depo.Львів
З музикою і ароматом кави: Три фонтани у…
З музикою і ароматом кави: Три фонтани у Львові, які ваблять туристів більше за вінницький

У Львові, на відміну від більшості українських міст, немає річки, біля якої можна було б заховатися від спеки, тому влітку містяни знаходять порятунок у фонтанах. До них приєднуються й туристи, адже львівські водограї – це не просто каскад струмків, це витвори мистецтва – із музикою, ароматами кави та ванілі, з неймовірною грою світла та з зашифрованими посланнями.

 

Depo.Львів розповідає про три фонтани у Львові, які стали популярними туристичними атракціями, і які неодмінно слід відвідати, перебуваючи у столиці Галичини.

 

Фонтан біля залізничного вокзалу

Фонтан біля залізничного вокзалу у Львові

Фото: Vgorode.ua

 

Ті, хто не був у Львові кілька років, опинившись на площі Двірцевій, що перед входом до головного залізничного вокзалу у Львові, неодмінно будуть вражені тим, як тут усе змінилося. Якщо раніше у різних опитуваннях рейтинг найгарніших привокзальних площ України завжди очолювала харківська, то тепер, без сумніву, львівська її відтіснить на другу позицію. Окрім численних вдалих інфраструктурних рішень, впроваджених на площі Двірцевій, нових зон для відпочинку та озеленення, вона отримала ще й новий фонтан.

 

 

Водограй на львівському вокзалі запрацював у серпні 2020 року. Він складається з двох частин, за формою нагадує річку, має різнокольорову підсвітку, помилуватися якою можна увечері. Вода у фонтан надходить із водогону, проходить фільтрацію, а тоді виривається назовні струменями різної потужності та висоти. Фонтан працює лише у теплу пору року, на зиму його консервують.

 

Фонтан біля залізничного вокзалу у Львові

 

Фото: Depo.Львів

 

Фонтан біля залізничного вокзалу у Львові

 

Фото: Depo.Львів

 

На виготовлення та облаштування фонтану перед входом до головного залізничного вокзалу Львова з міського бюджету виділили майже 7 мільйонів гривень. Хтось скаже, що забагато, що на ті гроші можна було б багато іншого зробити. Втім, глядачі вечірніх шоу, а їх тут щодня збирається немало, не нарікають. Двірцева – чи не єдина площа в Україні, куди хочеться піти погуляти увечері з коханою людиною, друзями, чи усією родиною.

 

Фонтан на площі Митній

Фонтан на площі Митній у Львові

Фото: Depo.Львів

 

Це перший "сухий" фонтан у Львові, який львів’яни охрестили "пішохідним". Адже він влаштований без традиційної чаші (де постійно збирається сміття, утворюється цвіль та розмножуються грибки). До його появи у місті Лева не було традиції "бігати фонтанами". Робити це могли собі дозволити хіба десантники 2 серпня – на день ВДВ та усі охочі на Поливаний понеділок (за умови, що Великдень був пізнім і фонтани вже увімкнули).

 

Фонтан на площі Митній запрацював у квітні 2017 року. Вода у водограї на Митній б’є вгору із 25 форсунок. Так, після цього фонтану у Львові відкрили кілька нових, значно сучасніших і потужніших, але площа Митна досі є дуже популярною міською локацією для відпочинку і дітей, і дорослих. Щодня вона вабить до себе сотні львів'ян і туристів. Це "оаза" кам'яного Львова, яка нині просто потопає у зелені та квітах.

 

 

Фонтан біля Оперного

Фонтан біля Львівського Національного Академічного театру опери та балету ім. Соломії Крушельницької – новий сучасний водограй, який вабить до міста Лева туристів більше за вінницький. І не даремно. Фонтан, який відкрили на площі перед Оперним у жовті 2020 року, є музичним, світловим, ароматизованим і метеозалежним (якщо раптом розпочнеться злива чи сильний вітер, а для Львова влітку це типове явище, він автоматично вимкнеться).

Послухати музику біля львівської Опери, освіжитися та помилуватися неймовірним шоу щовечора приходять сотні людей. Тут можна послухати різні твори українських композиторів, і не тільки… Адже композиції змінюються. До прикладу, на Різдво звучали колядки. Так-так, взимку фонтан у центрі Львова теж працює!

Фонтан біля Оперного у Львові

Фото: Львівська міська рада

 

Як розповіла менеджерка "ТермоБуд" – компанії, яка проводила будівництво фонтану, Наталя Шевчук, биття струменів води працює синхронізовано з музикою, яка звучить.

 

Загалом у фонтані встановлено 72 форсунки, найбільші – у середині. Вода у них може підніматися на висоту 10 метрів. Висоту буття струменів можна регулювати. Найбільшу налаштовують на свята.

 

 

Щодо освітлення, то воно тут теж небанальне. Біля Оперного створено "правильну" вечірню атмосферу, яка би "працювала" як контекст для будівлі театру. Також на площі облаштовано декоративне світло абеткою Морзе. Зашифровано чотири послання: "Львів – місто можливостей", "Львів – місто великих людей", "Львів – місто кохання" та "Львів – місто літератури".

 

"Ці світлові лінії викладені поміж плиткою так, щоб вони направляли погляд до Оперного театру через фонтан. Оскільки фонтан має динаміку руху та світла, світлові лінії також є динамічними, а інтенсивність свічення синхронізується із музикою. Таке рішення створює цілісність площі", — пояснила Наталя Шевчук.

 

А ще, за словами Шевчук, у фонтан можна засипати спеціальні ароматизатори і ці пахощі виходитимуть зі струменів води. Щоправда, ароматами каву і шоколаду фонтан тішить львів’ян і туристів лише влітку.

 

Читайте також: Трускавець, Східниця, Моршин: Скільки коштує літній відпочинок на курортах Львівщини.

 

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme