Трускавець, Східниця, Моршин: Скільки коштує літній відпочинок на курортах Львівщини
Аби відпочити від міської метушні, "перезавантажитися", попити цілющої водички – не треба їхати далеко, усе це можна зробити на курортах Львівської області
- Львів
-
22 червня 2021 09:00
Depo.Львів розповідає про три бальнеологічні курорти Львівщини: Трускавець, Східницю та Моршин. Місця, які не лише ідеально підійдуть для лікуванні різних недуг і профілактики ймовірних захворювань, але й для активної сімейної відпустки на лоні природи.
Трускавець
Бальнеологічний курорт у передгір’ї Карпат із унікальним "вологим" мікрокліматом. Трускавець – місто здоров’я, яке завдяки цілющим мінеральним водам відоме не лише на території України, але й за кордоном. У зв’язку з карантином, ось уже другий рік, як іноземців тут стало значно менше, ніж було до 2020 року. Та й наших співвітчизників теж поменшало. З позитивного – зараз у Трускавці є значно більше варіантів житла для оренди на літо, ніж було у цей же період, але до пандемії.
У першу чергу у Трускавець їдуть, аби "попити водички". У 2020 році вода з цілющих трускавецьких джерел ("Нафтуся", "Софія", "Марія" та "Броніслава") стала платною. Нині літр будь-якої з них коштує 24 гривні. Аби дізнатися, яку воду та в якій кількості слід пити – треба неодмінно проконсультуватися з лікарем та здати відповідні аналізи.
Походами на бювет шість разів на день (воду слід пити перед їжею і після) життя у Трускавці не обмежується. Майже щодня тут відбуваються концерти зірок естради, приїжджають театри з виставами, цирки, коміки, проходять виступи вуличних музикантів. На курортні є кілька музеїв, кінотеатр, дельфінарій, тир, спортивні майданчики, діє прокат роверів, електросамокатів і сігвеїв, організовують вечори танців.
Серед безкоштовних локацій, які неодмінно радимо відвідати, перебуваючи на відпочинку у Трускавці, такі: статуя Ісуса Христа з панорамним майданчиком і неймовірним краєвидом на місто та гори, Гріб Господній, звіринець біля санаторію "Карпати", музей дерев’яних іграшок просто неба біля військового санаторію.
Окрім того, поруч із Трускавцем є кілька озер, де можна позасмагати, поплавати, порибалити чи влаштувати пікнік на березі. Все те, чим і треба займатися влітку.
Ціни на житло у Трускавці
Якщо бронювати житло у Трускавці на літо 2021 року, то найдешевші варіанти, які тут є, коштуватимуть 250-300 гривень (за двох). Це кімнати у приватних садибах зі спільними кухнями на кілька номерів, але своїм душем і туалетом. Повноцінна квартира у новобудові з побутовою технікою і всім новеньким – від 450 гривень (за двох). Двомісний номер у готелі зі сніданком – від 750 гривень.
Як доїхати
Доїхати до львівського курорту можна залізницею. Сюди курсують потяги "Київ–Трускавець", "Дніпро–Трускавець", "Харків–Трускавець". Окрім того, зі Львова їздить електричка "Львів–Трускавець". Можна також автобусом "Львів–Трускавець" (курсує з залізничного вокзалу).
Східниця
Якщо гори на горизонті у Трускавці вам не здаються надто високими, а вечорами хочеться ще тиші та спокою, і щоб чути, як кричить сова у лісі, тоді треба обирати селище міського типу Східницю. Завдяки порівняно молодому віку, Східниця не піддалася тортурам радянської архітектури, як Трускавець, зберегла чимало старовинних вілл, а більшість нових готелів та санаторіїв, гармонійно вписалися в тутешні пейзажі.
У Східниці, до речі, платити за мінеральну воду не треба. Втім, на відміну від Трускавця, де всі мінеральні води "зібрані" в одному бюветі, у Східниці джерела "розкидані" по всій території. Тож після консультації з лікарем щодо прийому води, обираючи житло у Східниці, беріть таке, яке буде ближче до "вашого" джерела.
Те, що неодмінно слід зробити у Східниці під час літньої відпустки – це добре нагулятися гірськими стежками, засмагнути й накупатися. Якщо у вашому готелі немає басейну, беріть на прокат ровера і їдьте у Новий Кропивник. Так, річка там неглибока, але чиста і довкола дуже гарна природа. І, до речі, засмага буде не гірша за морську. Перевірено!
Відпочиваючи у Східниці, також слід неодмінно відвідати середньовічну наскельну фортецю-град "Тустань". Це унікальна пам'ятка історії, розташована просто серед лісового масиву. Аналогів Тустані – поєднання скелі та фортеці, не існує ніде в світі.
Ціни на житло у Східниці
У Східниці найдешевший варіант ночівлі обійдеться у 250 гривень за добу за двох. Це невелика кімната у приватній садибі з садом, всередині "обшита" деревом. З меблів – лише найнеобхідніше: ліжка, стільці, столик. Вбиральня і душ – спільні для кількох номерів. За 500-650 гривень у Східниці пропонують кімнати з власними "зручностями" та балконами, з яких відкривається мальовничий краєвид на гори. Двомісний номер у готелі зі сніданком – від 700 гривень.
Як доїхати
Доїхати до Східниці можна автобусом зі Львова. Також можна доїхати до Трускавця потягами "Київ–Трускавець", "Дніпро–Трускавець", "Харків–Трускавець", або електричкою "Львів–Трускавець", а вже тоді вирушити у Східницю. Дуже зручно, що маршрутки курсують від трускавецького залізничного вокзалу. Також тут же завжди є таксисти, які зустрічають потяги, пропонуючи свої послуги.
Моршин
Це місто з населенням близько шести тисяч осіб не таке популярне серед відпочивальників, як Трускавець чи Східниця, і в цьому головна його перевага. Бальнеологічний курорт зусібіч оточений лісами, потопає у зелені. Гуляти курортними вулицями, на повні груди, вдихаючи чисте карпатське повітря – задоволення, якого нині так бракує мешканцям великих міст. А ще краще у Моршині гуляти лісом, адже для цього тут є спеціально промарковані стежки – заблукати важко.
Головний символ Моршина – бювет "грибок", саме навколо нього й обертається туристичне життя на курорті – розмірене і безтурботне. На бюветі п’ють цілющу воду, знайомляться і спілкуються, домовляються про зустрічі. У приміщенні бювету є сувенірний ринок, де можна домовитися про екскурсію, купити куманець, свіжі ягоди, сир, шоколад.
Вода у Моршині платна: 50 гривень за літр. Але є й два безкоштовні джерела.
Поруч із "грибком" – парк із "Мармуровим палацом" – курортним домом, збудованим у далекому 1935 році Товариством галицьких лікарів. Перед "Мармуровим палацом" – літній амфітеатр. Коли спадає спека тут проводять концерти.
А ще у Моршині є два озера, де купаються, катаються на катамаранах і човнах, рибалять.
Ціни на житло у Моршині
Кімнату у доглянутій приватній садибі з альтанками і мангалом на території, а також дитячими гойдалками, а якщо пощастить, то і з батутом і басейном, у Моршині реально знайти за 350 гривень за двох. За ці гроші у номері навіть буде власна вбиральня, душ, телевізор, міні-кухня, електричний чайник, а, можливо, й мікрохвильовка. І таких пропозицій у Моршині багато. Номер у готелі для двох зі сніданком, включеним у вартість, у Моршині можна знайти мінімум за 600 гривень.
Зважаючи на ціни, Моршин можна назвати найдешевшим курортом Львівської області.
Як доїхати
Автобусом зі Львова. Або потягом чи електричкою до Стрия, а тоді кільканадцять хвилин автобусом (курсують із залізничного вокзалу). До Стрия їдуть зі Львова такі поїзди: "Львів–Ужгород", "Запоріжжя–Ужгород", "Лисичанськ–Ужгород", "Львів–Івано-Франківськ", "Одеса–Ужгород". Електрички: "Львів–Стрий", "Львів–Мукачеве", "Львів–Трускавець" та "Львів–Лавочне".
Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів
Всі новини на одному каналі в Google News
- 23:28Зниклу з Хмельниччини жінку знайшли в Львівській області
- 15:42Нардепи підтримали законопроєкт про безпеку в закладах загальної середньої освіти
- 17:28 Зеленський затвердив реформу МСЕК
- 19:26 "Укренерго" повертає відключення: коли діятимуть графіки
- 11:15На Львівщині внаслідок ракетної атаки загинула людина. Пошкоджено магістральну теплотрасу
- 10:24Поїзд Київ — Кам‘янець-Подільський тимчасово змінить маршрут, на Львівщину пустили нові потяги (ГРАФІК)
- 16:36У Львові затримали екслікарку: вимагала $5 тисяч з пораненого ветерана за допомогу в оформленні інвалідності
- 15:05У кінотеатрах з 12 грудня: представлено тизер передноворічної комедії "Збори ОСББ" з Яновичем і Лебігою ФОТО Відео
- 09:40У НБУ вважають, що інфляція в Україні може прискоритися
- 13:22Відстрочка онлайн: Хто може скористатися новою функцією додатку Резерв+
- 22:22З початку війни в українців змінилися харчові звички: Про що мова
- 14:56Нафтогаз та благодійники забезпечили вразливі родини Львівщини зарядними станціями для газових котлів
- 09:33Як обрати ортопедичний матрац: поради для комфортного сну та здорової спини Актуально
- 00:02 Запущено, збито, локаційно втрачено: У Повітряних силах оприлюднили статистику нападу ворожих дронів за три місяці
- 23:45Більше як пів тисячі авто під виглядом гуманітарки ввезли "благодійники" і продали
- 12:51Завезли понад 500 автомобілів під виглядом гуманітарки для ЗСУ: На Львівщині викрили цілу схему
- 15:31На Львівщині під час пожежі постраждала дівчинка
- 10:38"УЗ" призначила додаткові поїзди до Львова та Камʼянця-Подільського (ГРАФІК)
- 18:30У широкий прокат виходить стрічка "ОЧІ: ЛЕГЕНДА КАРПАТ", натхненна Україною (ТРЕЙЛЕР) ФОТО Відео