Боротьба без переможців: Чому у Садового знову не визначилися з маршрутками для Львова

Засідання міського конкурсного комітету з визначення переможців на міських маршрутах не проводиться уже другий тиждень

Оголошення переможців конкурсу із визначення перевізників на міських маршрутах у Львові зупинились із невідомих причин. Ще 2 жовтня члени конкурсного комітету зібрались на засідання, де мали б оголосити переможців та нарешті узаконити ринок міських перевезень у Львові. Проте цього так і не зробили. Чому – залишається загадкою для усіх. Depo.Львів спробував розібратися, чому підлеглі мера Львова Андрія Садового затягують із наведенням ладу із маршрутками.

"Відбулося чергове засідання конкурсного комітету із визначення автомобільних перевізників на міських автобусних маршрутах загального користування. Нагадаємо, конкурс на визначення перевізників був оголошений у серпні цього року. 17 вересня відбулося розкриття конкурсних пропозицій від перевізників. Сьогодні було заплановано засідання конкурсного комітету для визначення переможців. Однак, у зв'язку із відсутністю відповідей на запити щодо перевірки поданої інформації від перевізників від Укртрансбезпеки і Державної фіскальної служби, роботу комісії перенесли", – сухо повідомили у Львівській міськраді 2 жовтня.

На скільки часу перенесли роботу комісії – так і залишилось таємницею. Depo.Львів детально писали про перипетії та "підводні течії" проведення цього конкурсу. Тож повторюватись не будемо, а звернемо увагу на розвиток подій.

Отже, у мерії повідомили, що контролюючі органи не надіслали весь об'єм інформації, який потрібний для членів конкурсного комітету, щоб визначити переможців. Це і справді так, проте у цей же день цю версію спростували контролюючі органи. "У серпні ми оголосили конкурс. Потім ми приймали документи. Перший раз ми збирались, щоб відкрити конверти з пропозиціями, аби зробити конкурс максимально прозорим", - цитує начальника управління транспорту міста Олега Партику видання "Галінфо".

За його словами сформовано 14 лотів. Учасники конкурсу подають пропозиції на лоти, з якими вони бажають працювати. Але інформація про те, хто куди подався, буде відомою на засіданні конкурсної комісії, коли відбудеться розкриття другого конверту із заявою на участь у конкурсі. Попередньо, відповідно до процедури, скеровано запити щодо перевірки поданої інформації від перевізників до різних структур, аби була надана офіційна інформація. Зокрема, до Укртрансбезпеки і Державної фіскальної служби.

"Ми очікували вже отримати відповіді, тому було заплановано засідання конкурсного комітету з визначення переможця. Проте необхідної інформації нам не надіслали. Отже, було неможливо об'єктивно оцінити подані пропозиції, а відповідно, немає, за що нарахувати бали учасниками конкурсу. Тож під час засідання одноголосно було прийнято рішення перенести його до моменту отримання відповідей. Для цього ми скеруємо повторні запити. Сподіваємось, що через тиждень-півтора ми отримаємо їх", - додав Партика.

Проте начальник Управління Укртрансбезпеки у Львівській області Сергій Небесний одразу фактично спростовує слова начальника управління транспорту. Небесний каже, що головна причина затримки у тому, що відповідний документ був надісланий невчасно та сформований некоректно. Адже запитувана інформація у більшості стосувалась компетенції Центрального апарату, а не його структурного підрозділу у Львівській області.

"На конкурсі змагаються сім перевізників з трьох різних областей України: Львівської - ТзОВ "Міра і К", "АТП14 630", "АТП-1", "Фіакр-Львів" та "Успіх БМ", Рівненської - "СВ-ЛАЙФ" та Дніпропетровської - "Автоекспрес-Дніпро". Для цього необхідно опрацювати великий обсяг інформації. Тому формування коректної відповіді потребувало багато часу. До того ж, комісія надіслала нам запит щодо перевірки інформації про сплату штрафів та існування ймовірних санкцій тільки 27 вересня", - зазначив Небесний. І запевнив працівники львівської Укртрансбезпеки змогли у найкоротші терміні підготувати відповідь і вже його надіслали.

На календарі уже 10 жовтня. І чому у Садового досі не зібрали засідання комісії - так і залишається таємницею.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Львів