Як прощання: Козицький не розуміє, чому Львівська область посіла останнє місце у рейтингу Кабміну

Голова Львівської ОДА нарешті висловив свою думку про рейтинг областей, складений Кабміном за проміжними підсумками боротьби із коронавірусом

Як прощання: Козицький не розуміє, чому…

Львівська область посіла останнє місце у рейтингу Кабміну за успішністю боротьби із коронавірусом. І така оцінка викликала у області широкий резонанс, враховуючи закритість Львівської ОДА й практично повну відсутність комунікації із журналістами. Представники преси цілу добу намагались отримати коментар від чиновників обласної державної адміністрації щодо цих даних. За цей час у політикумі області уже встигли піти чутки про можливу заміну Козицького протягом наступних двох тижнів.

І от нарешті це сталось: після доби мовчання голова ОДА на позачерговій сесії Львівської обласної ради таки прокоментував рейтинг Кабміну. Пояснював Козицький свою позицію мало не із сльозами на очах, проте чи справді усе було так упереджено – судити, мабуть, перш за все медикам, а не журналістам. Втім, Depo.Львів спробувало розібратись, як же Львівщина бореться із коронавірусом. 

"Мені, як очільнику області, трохи незрозумілі показники рейтингу, які базуються на даних разової перевірки двомісячної давності", – почав Козицький. Він заявив, що рейтинг Кабміну не є об’ктивним. Така смілива заява львівського губернатора ще більше породила чутки про те, що вона може стати прощальною промовою у стінах обласної ради.

Інфографка Рейтинг областей по боротьбі з коронавірусом

Рейтинг областей боротьбі з коронавірусом

За словами Козицького, комісія Кабміну базувала свої висновки за двома великими напрямами: виконання карантинних і протиепідемічних заходів та виконання доручень прем’єр-міністра. 

За даними Козицького, Львівська ОДА першою в Україні забезпечила масове експрестестування населення на COVID-19. За час карантину було проведено більше 50 тисяч експрестестувань  "Ми налагодили ефективну систему ПЛР та ІФА-тестувань. Окрім потужностей ДУ "Львівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України", до вказаних тестувань залучено лабораторії Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, Військово-медичного клінічного центру Західного регіону, Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області та приватні лабораторії", – розповів він.

За словами губернатора, ще до оголошення карантину, в лютому, Львівська ОДА вжила ряд організаційних заходів з метою забезпечення належного матеріально-технічного та організаційного забезпечення закладів охорони здоров’я для лікування хворих на COVID-19. "Звертаю увагу на те, що облдержадміністрацією ще до початку карантину забезпечено закупівлі медичними закладами необхідного медичного обладнання (апарати штучної вентиляції легень, апарати інтенсивної терапії, приліжкові монітори пацієнта, пульсоксиметри та інше), а також розширення кисневої інфраструктури лікарень, за рахунок чого встановлено додатково близько 350 кисневих точок", – повідомив Козицький.

За його даними, загалом за рахунок коштів обласного бюджету та інших джерел фінансування закладам охорони здоров'я обласного підпорядкування на запобігання поширення коронавірусної хвороби було скеровано понад 146 млн гривень, з яких 76 млн пішло на придбання медичного обладнання та понад 50 млн – на придбання засобів індивідуального захисту та медикаментів.

Ще до встановлення на державному рівні додаткових доплат медичним працівникам в розмірі 300% область ухвалила рішення про додаткові виплати медичним та іншим працівникам, які мають справу із хворими з підозрою на коронавірус та ліквідацією захворювання. "За час пандемії, ми першими в Україні забезпечили повне страхування на випадок інфікування COVID-19 під час виконання професійних обов’язків. На сьогодні до програми страхування залучено 18 медичних закладів області. Медики, госпіталізовані до медичних закладів у зв’язку із захворюванням на COVID-19, отримують страхові виплати в розмірі 15 тис. гривень", – переконує очільник області. А віднедавна, додав він, було вирішено виплачувати разову допомогу сім’ям працівникам медзакладів, померлим від коронавірусу.

На території області діяли спеціальні блокпости. Єдиним зауваженням, згідно з критеріями дослідження було те, що вимірювання температури здійснювалось лише на в’їзді. Постановою Кабінету Міністрів України № 211 від 11 березня 2020 року не встановлено обов’язку проведення моніторингу стану здоров’я саме на виїзд з території області. "Ми діяли відповідно до усіх вимог. Також хочу додати, що особливої потреби в моніторингу стану здоров’я при виїзді з області не було, оскільки при в’їзді в суміжну область був спеціальний блокпост", – пояснив голова Львівської ОДА.

Львівщина є однією із прикордонних областей. Дуже багато людей працюють закордоном та їздять на заробітки. "За період карантину силами ДСНС було забезпечено перевезення понад 73 тисяч наших співвітчизників, які через закриття єдиного пішого переходу на Львівщині не змогли перетнути кордону. Це люди, які повернулися до України, у тому числі з країн, які стали епіцентрами розповсюдження недуги, наприклад - Італії", – йдеться у повідомленні Козицького.

Він пояснив, що Львівська область почала приймати таких осіб ще до того, як уряд розробив порядок самоізоляції. У зв’язку із викладеним, облдержадміністрації довелось стати розробником типових документів, які вручались особам для самоізоляції, а також самостійно розробляти та забезпечувати дотримання режиму самоізоляції вказаними громадянами.

Вже в перші дні карантину ЛОДА прийняла дев'ять спеціальних потягів з громадянами України, яким забезпечили первинний медичний огляд, транспортування до місць проживання (місць самоізоляції), в тому числі і в інші області України. Львівською ОДА було визначено спеціалізовані заклади для організації обсервації – 8 приміщень для осіб, які потребують обсервації (ізоляції), загальною кількістю 2027 ліжкомісць. Лише за період з 10 до 23 квітня через міжнародний пункт пропуску "Краківець-Корчова", державний кордон перетнуло близько 21 тисячі осіб. А це в 10 разів перевищує кількість місць визначених для обсервації. І передбачити додаткові місця для ізоляції таких осіб не вбачалось за можливе, з огляду на невідповідність закладів вимогам, визначеним тією ж Постановою Кабінету Міністрів, яка стала одним з критеріїв моніторингу і в підсумку вплинула на місце області у рейтингу.

Більше того, за словами Козицького, упродовж дії карантину лабораторний центр щоденно передає списки осіб, які перебувають на самоізоляції до органів поліції для контролю та забезпечення режиму самоізоляції вказаними особами, а тому висновки щодо не налагодження вказаної роботи вважаю поспішними.

Рейтинг же Кабміну базується лише на даних однієї перевірки, яка відбулася вже згаданого вище 23 квітня. Тоді на Львівщині, у порівнянні з іншими областями, був один із найменших показників захворюваності на коронавірусну інфекцію на 100 тисяч населення. І на момент, коли комісія аналізувала дані, лікарні були оснащені всім необхідним.

"Мені, як очільнику області, трохи незрозумілі показники рейтингу, які базуються на даних разової перевірки двомісячної давності. Хочу підкреслити, що критика влади на місцях потрібна, але вона повинна бути конструктивною, зрозумілою та вчасною. Тому що це питання комплексної взаємодії між центральною владою та владою на місцях у подоланні коронавірусної інфекції та захисті від неї жителів не лише Львівщини, але всіх регіонів України", – заявив Козицький.

Вчора був оприлюднений рейтинг ОДА за виконанням заходів по боротьбі з епідемією коронавірусу, де наша область зайняла...

Опубліковано Максимом Козицьким Четвер, 18 червня 2020 р.

"Злі язики" кажуть, що між львів’янином Денисом Шмигалем, який багато років пропрацював у Львівській ОДА й знає її, як свої п’ять пальців, та новачком-чиновником Козицьким уже давно пролягла нитка нерозуміння один одного. Так це, чи ні, й чи справді область може отримати іншого голову ОДА – львів’янина Олега Немчінова, який зараз займає посаду міністра Кабінету міністрів і ім'я якого останнім часом сприває в розмовах в області – побачимо уже скоро. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Львів

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"