Чому Львівська облрада може залишитись без голови

28 травня депутати заслухають звіт про роботу очільника обласного парламенту Олександра Ганущина. "Злі язики" говорять, що його можуть відправити у відставку

Чому Львівська облрада може залишитись б…
Львівська обласна рада

28 травня депутати Львівської обласної ради на третьому пленарному засіданні чергової сесії заслухають звіт про роботу керівника обласного парламенту, ставленика БПП, а зараз безпартійного Олександра Ганущина. Частина депутатського корпусу начебто визріла, щоб відправити його у відставку. Проте навіть якщо і назбираються голоси на звільнення Ганущина, то голосів для обрання нового голови обласної ради поки що немає. Чому ж на Львівщині заговорили про відставку Ганущина - розбирались журналісти Depo.Львів.

Чутки у львівському політикумі про незадоволеність головою облради ходять уже давно. Посилились вони десь тижні два тому, коли вже стало зрозуміло про зміну політичного вектору держави. Одразу після оголошення екзит-полів ввечері у день другого туру президентських виборів  заступник Олександра Ганущина, член партії "Громадянська позиція" Анатолія Гриценка Володимир Гірняк оприлюднив заяву про те, що українці опинились у новій реальності. 

"Запрошую відповідальних львівських політиків і громадських діячів до діалогу для того, щоб сформувати перелік наших вимог, визначити "червоні лінії" для нового президента та визначити шляхи як їх ефективно відстоювати", - заявив Гірняк у ефірі одного із львівських телеканалів. Він наголосив, що Львівщина завжди несла особливу відповідальність за українську справу, тому зараз повинна голосно заявити свою позицію. Гірняк закликав вжити відповідних заходів на всіх регіональних рівнях влади. Він також додав – не варто поспішати з висновками, українцям слід зберігати спокій. Тим часом – формувати та чітко заявити про свої вимоги, виставити межі,за які новий президент не може переступати.

Ініціативу Гірняка львівський політикум сприйняв неоднозначно й одразу пішли чутки про те, що Гриценко пропонуватиме Гірняка на посаду голови Львівської ОДА, оскільки кандидат від "Громадянської позиції" посів друге місце на президентських виборах у першому турі на Львівщині. Про те, що цю заяву Гірняк зробив не просто так - не говорив тільки лінивий. 

Проте розвиток ця ініціатива тоді так і не отримала, адже далі слів справи не було. Звісно, що Гірняк нікого не збирав на "діалог, щоб сформувати перелік наших вимог". Разом з тим, 21 травня депутати Львівської обласної ради на другій пленарці мали заслухати звіти про роботу ще за минулий рік голови Львівської ОДА Олега Синютки та голови Львівської обласної ради Олександра Ганущина. Такий звіт на сесії хоч і є вимогою закону, проте насправді є не більше, ніж формальністю, адже заслуховувати звіт про роботу за минулий рік у кінці травня нікому не цікаво. Уже майже пройдений екватор нового бюджетного року, депутати вносять зміни у бюджет на друге півріччя, тож, як показує практика, такі звіти у Львівській облраді керівництва області обмежують демонстрацією порожньому залу слайдів та формальних цифр про кількість кілометрів відремонтованих доріг чи відкритих шкіл за минулий рік. У цей час самі депутати активно п’ють каву та говорять у "курилці", потім приймають звіт "до відома" і переходять до розгляду інших питань.

Саме так передбачалось і на цей раз, про що, до речі, публічно говорив і сам голова Львівської обласної ради. "Два чи три попередні звіти не відбувались у режимі якось такого яскравого обговорення, тому я думаю, що це буде щось схоже. Всі звіти відбувались у публічному режимі наприкінці року. Я добре знаю свій корпус і розумію, що навряд чи будуть питання на звіті", - говорив Ганущин у інтерв’ю напередодні звіту. І додав, що Львівщина залишиться у опозиції до Зеленського, що і викликало обурення у частини депутатів.

Уже за день перед сесію чутки про спробу заміни Ганущина посилились знову. Окремі медіа, наближені до партії Юлії Тимошенко, повідомили про те, що у облраді таки готують відставку очільника обласного парламенту.

За даними видання, обидва заступники голови ЛОР на засіданні голів фракцій, яка традиційно проводиться напередодні пленарки (місцевий аналог погоджувальної ради у парламенті) запевняли присутніх, що його звіт недостатньо підготовлений, надто пізно надійшла інформація, тощо, наполягаючи на тому, аби перенести звіт Ганущина на інше засідання.

Ще два тижні тому, 7 травня, президія обласної ради вирішила звіт голови облради просто "взяти до відома" (хоча, за звичай, орган місцевого самоврядування мав би давати власну оцінку діяльності свого керівника, визнаючи його роботу "задовільною" або "незадовільною"). Відтак були затверджені відповідні проекти документів, де фігурувало формулювання "взяти до відома".

Однак після стрімкого розвитку подій, що сталися після інавгурації президента, у головах заступників Ганущина, вочевидь, визрів новий план. Як мовиться, поганий той лейтенант, який не мріє стати генералом. Проте для того, аби "переграти" ситуацію, потрібно для початку перенести звіт голови. Відтак виникне можливість внести інший проект постанови, скажімо, про визнання звіту голови ЛОР незадовільним, і, якщо цей варіант набере дві третини голосів Ради, то це означатиме практично його відставку.

Саме за таким сценаріям, фактично, і розвинулись події на сесії 21 травня: депутати вирішили перенести звіт Ганущина начебто через те, що він виявився неготовим до розгляду - мовляв, роздали його депутатам тільки напередодні і ті не встигли із ним ознайомитись. Така причина не витримує жодної критики, адже, повторюємось, це звіт за минулий рік і вивчати щось у ньому депутатам просто немає підстав. Фактично це і стало причиною тільки формальною для того, щоб заговорити про зміну голови обласної ради.

Відтак, Ганущин вирішив піти ва-банк і прямо на сесії з трибуни звинуватив свого заступника Володимира Гірняка у зраді. Нагадаємо, Ганущин із Гірняком дружать ще з студенстської лави і це тільки "підсолодило" зраду представника "Громадянської позиції" Гриценка.

"Юридична процедура передбачає, що за результатами обговорення звіту може постати питання про перебування на посаді. Саме цим вирішили скористатися окремі політики у цій залі, коли прийняли рішення поборотися за крісло голови Львівської обласної ради.Але сьогодні і головне самі вони боротися за це ще не готові. Бо бракне голосів. Мова всерйоз про те, щоби дочекатися призначення нової "зеленої" влади, котра допоможе з їх збором. Мені прикро, що мотором цих ініціатив з розрахунком на адміністративну підтримку від майбутнього голови Львівської облдержадміністрації став саме заступник голови Львівської обласної ради Володимир Гірняк. На жаль, і мені це дійсно жаль, бо ми знаємося роки, саме він розраховує отримати найбільші дивіденди у цій грі. Ну що ж, нічого особистого, просто бізнес. Нове дихання ці ініціативи отримали після інтерв’ю, у якому я заявив про те, що Львівщина точно залишиться в опозиції до новообраного Президента України. Якщо буде рішення підіграти "чесним", хто об’єднується з новою владою у боротьбі за крісло голови Львівської обласної ради, – це Ваше право, не відмовляйте собі з якихось моральних чи інших міркувань", - заявив Ганущин.

Тепер львівський політикум переконаний, що такий розвиток подій ставить під сумнів можливе призначення Гірняка як на посаду голови ЛОДА, так і обрання його керівником Львівської обласної ради. Львівщина у порівнянні із іншими областями України не любить таких зрад, навіть політичних. Хоча, як відомо, друзів у політиці немає, проте у нас у області усі знають один одного і така позиція Гірняка йому честі не робить.

Сам Гірняк заявив, що заява Ганущина була емоційною і застала його зненацька. Проте ці слова критики не витримують і тепер депутати на третій пленарці 28 травня таки розглядатимуть звіт керівника обласної ради. Чи зможуть відправити Ганущина у відставку - побачимо у вівторок. Голосів для цього назбирати можна і підіграватиме цьому той факт, що голосування за посаду заступника є таємним. Проте чи назбираються голоси на призначення нового керівника обласної ради - велике питання. Саме це і стримує наразі львівських обласних заколотників. Тим часом події у Києві не сприяють подальшій дестабілізації ситуації ще у обласній раді Львівської області.

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme