ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Львівщині з'явиться "містечко" мешканців Донбасу

Переселенці хочуть будуватися у Яворівському районі
Depo.
14 вересня 2015 09:53
ФОТО: depo.ua
На Львівщині з
На Львівщині з'явиться "містечко" мешканців Донбасу

Як повідомляє Depo.Львів з посиланням на Zaxid.net, в селі Вороців Яворівського району (Львівська область) з'явиться поселення для переселенців з Донбасу. Ініціаторами проекту став "Громадський рух переселенців Донбасу".

Як розповіла лідер організації Надія Нещаденко, мешканці Донецька, які переїхали до Львова подалі від війни, хотіли спільно вирішувати проблеми із житлом.
Сьогодні в організації налічується 53 людини. Це все люди із чіткою проукраїнською позицією, розповідає Надія Нещаденко. Ніхто з них не хоче повертатись назад, бо вважають: сепаратизм з голів не вивітрити - на це потрібні роки та зміна поколінь.
Після тривалого періоду проживання у Львові в орендованих квартирах, переселенці дійшли до думки про необхідність власного житла. Виникла ідея збудувати разом ціле "містечко".

"Громадський рух переселенців Донбасу" шукав можливість отримати землю для будівництва свого "містечка" у багатьох селах, але домовитись змогли лише у селі Вороців Яворівського району. Голова сільради Ірина Перун пішла назустріч переселенцям та запропонувала оригінальне рішення: село виділяє необхідні ділянки землі для будівництва, натомість переселенці допомагають із ремонтом дороги.
Мова йде про 24 ділянки землі. Спочатку переселенці отримали 6 ділянок. Решту вони мають отримати у своє користування після того, як буде зроблена дорога та проведуть необхідні комунікації.

Нещаденко визнає, що земля їм дісталась проблемна: поруч річка, яка розливається на цій території, та багато торфу. Але вони все одно задоволені. Як розповідає жінка, місцеві мешканці раді новим сусідам, адже після проведення комунікацій їхні земельні ділянки зростають в ціні.

Нова дорога, яку переселенці робитимуть власноруч, має бути завершена до кінця вересня. А вже навесні мають розпочати зводити будинки. До початку літа будівництво планують завершити. Вартість будівництва дороги Надія Нещаденко тримає у таємниці, за її словами, це може нашкодити іншим переселенцям, хто захоче повторити їхній досвід.

Жінка каже, що в майбутньому інші голови сільських рад можуть також просити від переселенців в обмін на землю зробити в селах комунікації, провести світло чи щось інше, а це не правильно, адже не всі зможуть собі це дозволити.

Раніше ми повідомляли, що переселенці з Донбасу живуть в палатці в парку у Львові.

Більше новин про переселенців читайте на Depo.Львів.