ЧС 2018
Вибори-2019
Обличчя
Сектор
Спепроекти
Країна Укропів

Тисячі львів'ян вирішуватимуть за Садового проблему зі сміттям

У Львові впровадять систему сортування сміття 

Depo.
20 червня 2017 09:43
ФОТО: depo.ua

Як повідомляє Depo.Львів з посиланням на Львівську міськраду, до кінця тижня у Львові впровадять нову систему сортування сміття.

Про це повідомив директор департаменту з питань поводження з відходами Іван Рудницький.

До кінця тижня на контейнерах таких майданчиків з'являться відповідні наліпки.

"Стратегічно у Львові кожен день продукують приблизно 500 тонн сміття. На жаль, вивозити можемо близько 100 тонн по полігонах Львівської області, 100 тонн за межі області. В результаті, 300 тонн залишаються невивезеними. Так, близько 9 тис. тонн зосереджено як на майданчиках, так і на базах перевізників. Це близько 900 машин, котрі потрібно вишикувати в одну лінію і кудись вивезти. Нема виходу – мусимо придумати альтернативу. Давайте використовувати досвід, який є в світі", - розповів Рудницький.

"Для початку поділимо сміття на два види. Одне – мокре сміття. Друге – сухе сміття. Мокре – це зіпсовані продукти, лушпиння – те, що гниє і дає неприємний запах. Це викидаємо в контейнер, де пише "Органіка" або "Вологе сміття".

На іншому контейнері писатиме "Сухе сміття" чи "Інші відходи". В дужках буде розшифровано: "Папір", "Пластик", "Пляшка".

"Ідеально, якби мокре сміття ми пакували в паперовий пакет. Бо на полігоні він розкладеться і не буде таких великих проблем. Ми зможемо половину обсягу сміття, яке продукує Львів, захоронити на полігонах Львівської області", - заявив він.

Друга частина – сухі, інші відходи.

"Тут є прогрес: люди навчилися пластик кидати в окремі ящики. Просимо, щоб пет-пляшку, пластик ви скидали в ті ящики, які встановлені майже у всьому місті. А значну частину ми ще закупимо. Вони будуть з гратками – буде видно, що це пластик. Перед викиданням пластик бажано стиснути і тоді закрутити кришечкою", - розповів Рудницький.

Третій ящик – "скло". Це пляшки, скляні банки.

"Останній четвертий ящик – всі відходи, які не чути, які не смердять. Якщо з тим впораємося – такої жахливої ситуації у Львові більше не буде", - повідомив Іван Рудницький.

У департаменті з питань поводження з відходами зазначають, що сортування впровадять до кінця тижня, проте одразу це стане можливим лише для майданчиків, що будуть порожні на той час. По мірі вивезення відходів із заповнених майданчиків на них також впроваджуватимуть нову систему сортування.

Нагадаємо, люди Садового на Львівщині відмовились від його сміття.

Більше про політичне та культурне життя Львова та області читайте на Depo.Львів