Відпочинок у Моршині-2020: Як оздоровитись за розумні гроші

Моршин – не такий популярний, як Трускавець чи Східниця і в цьому головна його перевага

Журналіст регіональної редакції Depo.Львів
Відпочинок у Моршині-2020: Як оздоровити…

Цей бальнеологічний курорт України радимо відвідати не лише тим, кому за станом здоров’я треба "попити водички", але й міським мешканцям, які люблять відпочивати на лоні природи і багато ходити.

Моршин – не такий популярний, як Трускавець чи Східниця і в цьому головна його перевага. Вам не доведеться стояти у черзі, аби попити мінеральної води, у ресторані завжди знайдеться вільний столик, а на озері – місце, як під сонцем, так і в затінку, ще й незайнятий катамаран на додачу.

Depo.Львів з'ясував, як розважитися у Моршині, що подивитися і у яку суму обійдеться житло на львівському курорті влітку 2020 року.

Що подивитися і чим зайнятися у Моршині

Місто Моршин, зусібіч оточене заповідними лісами, потопає у зелені. Гуляти курортними вулицями, на повні груди вдихаючи чисте карпатське повітря - задоволення, яке недоступне мешканцям великих міст. Тож не позбавляйте себе його.

Життя у Моршині розмірене і безтурботне. Тут ніхто нікуди не поспішає, просто серед вулиць дрімають котячі зграї, а свіже пиво наливають у кухоль так довго, що навіть, якщо ви його і не любите, дочекавшись хмільного напою, воно засмакує вам по-особливому.

Квітучі клумби у Моршині

Парк у Моршині

Вигляд на Моршин з повітря

Моршин сучасний

Мармуровий Палац у Моршині

Кіт спить біля будинку у Моршині

Коти на вулицях Моршина

Багато котоів на вулицях Моршина

Котяча сім'я на вулиці Моршина

Річка Березніца розділяє місто Моршин на лісопаркову та гірську частини. Остання неодмінно сподобається шанувальникам гірських сходжень.

Річка Березніца розділяє місто Моршин на дві частини

Головний символ Моршина – бювет "грибок". Тут п’ють цілющу воду, знайомляться і спілкуються, домовляються про зустрічі й не приходять... У приміщенні бювету є невеликий сувенірний ринок. Тут можна домовитися про екскурсію, купити куманець, малину і шоколадні сердечка.

А це "Моршинська пейзажна алея" – скульптурний ансамбль, автор якого створив Пейзажну алею в Києві. Для моршинського шедевру Костянтину Скритуцькому знадобилося більше 163 тисяч кольорових краплинок-мозаїк і 180 днів. Зізнається, на створення скульптури його надихнули моршинська вода, карпатські ліси та їх мешканці.

Моршинська пейзажна алея

Діти на Моршинській пейзажній алеї

Також у Моршині можна побачити будівлі, які датуються серединою ХІХ століття, і навіть церкву, побудовану у 1700 роки – Церква Покрови Пресвятої Богородиці.

Церква Покрови Пресвятої Богородиці

Чи не найцікавіша тутешня пам'ятка – "Мармуровий палац", – курортний дім, збудований у 1935 році Товариством галицьких лікарів за проєктом Мар'яна Нікодемовича. Біля "Мармурового палацу" облаштовано парк з акуратними газонами, пишними квітниками та скульптурами у грецькому стилі. Перед Палацом – Літній амфітеатр. Коли спадає спека тут проводять концерти.

Мармуровий палац – курортний дім, збудований у 1935 році

Міський парк плавно переходить у ліс, тож засоби від комарів неодмінно мають бути у вашому наплічнику, аби не переривати прогулянку походом до аптеки.

Міський парк

У місті є два озера, обидва неабияк популярні, як серед туристів, так і серед місцевих мешканців. Проте не турбуйтеся - займати рушником місце, як це буває влітку у Кирилівці чи Залізному порту, не доведеться, місця вистачить усім. До послуг відпочивальників – катамарани і човни. Можна також рибалити.

Відпочивальники на озері

Люди купаються в озері Моршина

Катамарани на оезрі Моршина

Озеро в Моршині

Також Моршин славиться своїми лікувальними мінеральними водами.

А ще у тутешніх лісах ростуть справжні білі гриби.

Як доїхати

Моршин розташований у 82 км від Львова і 10 км від Стрия. Від міста Лева автобусом до нього можна дістатись за 2 години, від Стрия – за 20 хвилин. До Стрия зі Львова можна доїхати потягом, електричкою чи рейсовим автобусом.

Моршин: ціни на житло

Ціни на житло у Моршині завжди були нижчими, ніж у Трускавці та Східниці, а цього року й поготів. Кімнату для двох у приватному будинку з садом влітку 2020 року можна орендувати за 250 гривень за добу, а номер у готелі – за 400 гривень. Такі пропозиції заявлені на одному з популярних сайтів добової оренди помешкань. Але можна домовитися і дешевше. Для цього навіть не доведеться довго шукати. На залізничному вокзалі у Моршині містяни, зустрічаючи пасажирів, пропонують різні варіанти.

 

ціни на житло у Моршині

приклад цін на житло у Моршині

 

Які сувеніри привезти з Моршина

З Моршина відпочивальники везуть ті ж сувеніри та смаколи, що й із інших карпатських міст. Білі гриби (сушені, солені, мариновані, перетерті у порошок), карпатський чай, зібраний і висушений місцевими травницями, мед, настоянки, вироби з дерева, вовняні шкарпетки, ковдри, камізельки.

Дешево, ще й зі знижками: Скільки коштує відпочинок у Трускавці-2020

Скільки коштує літній відпочинок у Східниці

Скільки коштує літній відпочинок у Славському

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme