Скільки коштує літній відпочинок у Східниці

Літні вихідні у карпатському курортному селищі – прекрасний варіант для тих, кому потрібно "перезавантажитися"

Журналіст регіональної редакції Depo.Львів
Скільки коштує літній відпочинок у Східн…

Навіть кілька діб у карпатському селищі Східниця, яке на увесь світ славиться своїми мінеральними водами, дасть хороший заряд бадьорості. Це ідеальне місце для тих, кому хочеться у гори, але зі "зручностями".  Ресторани, кав’ярні, супермаркети, магазини, ринки, басейни зі SPA-процедурами, аптеки і кав'ярні – тут є все для комфортного відпочинку на лоні природи. Тож Depo.Львів вирішив з’ясувати у скільки обійдеться відпочинок у Східниці влітку 2020 року.

Східниця розташована у розлогій долині на висоті 600-900 метрів над рівнем моря. Гори навколо селища сягають висоти 823 метрів. У Східницькому родовищі мінеральних вод налічується 38 джерел і 17 свердловин із різним хімічним складом. Для відвідувачів доступні води з 10 джерел і трьох свердловин. На відміну від курортного Трускавця, де всі мінеральні води "зібрані" в одному бюветі, у Східниці джерела "розкидані" по селищу. Похід до кожного з них – це окрема пригода. До того ж вода у Східниці поки що безкоштовна.

Найвідвідуваніші джерела у Східниці 

Джерело №2С "Содова" – гідро-карбонатно-калієве джерело середньої мінералізації, за властивостями і хімічним складом схоже на "Боржомі" (призначається при захворюваннях кишківника, шлунка, дванадцятипалої кишки, колітах, панкреатитах, впливає на кислотно-лужний баланс). Адреса: вул. Т. Шевченка (недалеко від автовокзалу).

Джерела №21, 21-а – новостворений бювет мінеральної лікувальної води типу "Нафтуся". Бювет забезпечує збереження лікувальних властивостей води, охороняє  її від забруднення, створюючи необхідні зручності при користуванні мінеральною водою. Розміщення: по вул. Зарічній.

Джерела №25, 26. За своїм хімічним складом це слабомінералізовані, гідрокарбонатно-сульфатно-кальцієво-магнієві води, що мають всі характерні групи мікроорганізмів для вод типу "Нафтуся". Саме ці два джерела в народі називають "Андропівське джерело". Знаходяться в лісовій зоні (біля лікувально-оздоровчої бази "Зелений бір").

Джерело №357, "Гліцеринове". Воду з цього джерела використовують для вмивання обличчя та усього тіла. Це справжня знахідка для жінок. Шкіра з віком втрачає природну вологу, стає сухою і блідою. Застосування гліцерину на регулярній основі може запобігти такій проблемі. Також завдяки гліцерину шкіра здається більш гладкою.

Що обов’язково слід подивитися і зробити у Східниці

Нагулятися і надихатися чистим карпатським повітрям. Завдяки молодому віку Східниця не піддалася тортурам радянської архітектури, зберегла чимало старовинних вілл, а нові готелі і санаторії, які були тут побудовані гармонійно вписалися в тутешні пейзажі.

Засмагнути і накупатися. Якщо у вашому готелі немає басейну, беріть на прокат ровера і їдьте у Новий Кропивник. Так, річка там неглибока, але чиста і довкола дуже гарна природа.

Упіймати коропа, форель, або що вже клюне, приготувати на грилі і з’їсти.

Сходити на тихе полювання. Місцеві ліси дуже багаті на білі гриби. Але "віддають" вони їх лише тим, хто рано встає й уважно дивиться під ноги.

Відвідати середньовічну наскельну фортецю-град "Тустань". Унікальна пам'ятка історії, археології, архітектури та природи розташована серед лісового масиву. Аналогів Тустані – поєднання скелі та фортеці не існує ніде в світі. 

З’їздити у Трускавець. З розваг у Трускаці та околицях – дельфінарій, міні-зоопарк, прокат роверів і сігвеїв, польоти на повітряних кулях, тир, катання верхи і на бричці, кінотеатр, музеї, концерти відомих артистів (сам Олег Винник приїжджав!).

Придбати рідним і друзям сувеніри на місцевому ринку. Карпатський чай, вовняну камізельку і щось із дерев’яного посуду.

Зробити фото на тлі напису "Я люблю Східницю".

Скуштувати королівського деруна з білими грибами і вареники з борувками.

Помилуватися нічною Східницею зі схилу гори у парку Пантелеймона Цілителя. Це природний ландшафтний парк, закладений 9 серпня 2013 року – в день, коли в християнських храмах згадують Великомученика Пантелеймона. Молитовно звертаючись до святого в капличці, що побудована тут, люди просять про порятунок та зцілення важко хворих. 

Де зупинитися у Східниці та у скільки це обійдеться 

Зазвичай влітку ціни у Східниці значно вищі, ніж цьогоріч. Раніше орендувати тут помешкання у липні-серпні за адекватну ціну було нелегко. Варіанти до 1000 гривень за двох швидко розбирали. Та влітку 2020 року знайти житло у Східниці реально й за половину цієї суми. Власники охоче здають житло навіть на одну добу. 

Як доїхати, скільки коштують квитки

Доїхати до Східниці можна автобусом зі Львова. Ціна квитка трохи менше 100 гривень.

Також можна доїхати потягами "Київ-Трускавець" та "Дніпро-Трускавець", або електричкою до Трускавця і вирушити у Східницю вже з оздоровнці. Маршрутки курсують від трускавецького залізничного вокзалу. Тут же завжди є таксисти, які охоче завезуть, куди треба.

Східниця – це те місце, відвідавши яке, вам неодмінно захочеться зробити це знову. Літо 2020 – прекрасна можливість зробити це за оптимальну ціну. Тож не гайте часу, бронюйте житло, купуйте квитки і гайда. Тим паче, що погода сприяє. 

Дешево, ще й зі знижками: Скільки коштує відпочинок у Трускавці-2020

Скільки коштує літній відпочинок у Славському

Відпочинок у Моршині-2020: Як оздоровитись за розумні гроші

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme