Садовий розповів, коли львівським пенсіонерам повернуть пільги на проїзд у транспорті

У Львові — новий етап послаблення карантину

Садовий розповів, коли львівським пенсіо…

У Львові — новий етап послаблення карантину. Про це Depo.Львів повідомили у Львівській міськраді. Від завтра в місті запрацює ще кілька закладів, зокрема — візові центри, магазини одягу та взуття, непродовольчі ринки тощо. Для усіх міська комісія з протидії поширенню коронавірусу підготувала спеціальні вимоги та протоколи роботи. Про таке рішення міської комісії з питань ТЕБ і НС розповів міський голова Львова Андрій Садовий. Також мер наголосив на тому, що наразі транспорт у місті працює у режимі спецперевезень. Коли уряд дозволить відновити роботу громадського транспорту, то найперше місто поверне пільгове перевезення для учасників АТО, для пенсіонерів — уже після завершення карантину, адже вони у найбільшій групі ризику.

"Від завтра ми відкриваємо візові центри. Там є окремий протокол — дистанція, безпека. Також від завтра ми дозволяємо роботу магазинів, які продають одяг та взуття. Це є магазини, які мають вихід на вулицю, невеликі магазинчики. Також даємо дозвіл на роботу промислових ринків — на свіжому повітрі можливість інфікуватись є меншою, ніж у приміщенні. З 18 травня ми відкриваємо магазини одягу та взуття у ТРЦ і відкриваємо наші поліклініки, бо багато людей потребує консультації лікарів. Звичайно, що буде жорсткий протокол — кожен лікар має мати відповідну амуніцію, після кожного пацієнта треба це змінювати.

Також було багато питань, як буде функціонувати громадський транспорт. Станом на сьогодні в Україні громадський транспорт скасований, є спеціальні перевезення для доставки людей на роботу. Якщо з 22 травня, як це анонсує уряд, дозволять роботу громадського транспорту в Україні, то ми це дозволимо у Львові. Наступне питання — що з пільговиками? У першу чергу ми відновимо пільги для учасників бойових дій, вони цього заслуговують, як ніхто. Пенсіонери завжди їздили у Львові безоплатно. Ми збережемо цю практику, але після скасування карантину.

По роботі транспорту буде чіткий протокол, визначений кабінетом міністрів. На сьогодні — це виключно сидячі місця. Думаю, що така норма буде зберігатись ще певний час. Бо інфікуватись у транспорті дуже легко, тому ми повинні берегти наших батьків, бабусь, дідусів, щоб вони були здорові.

Якщо кожен з нас хоче бути здоровим, треба пам`ятати про маску, рукавиці, дезінфекцію, про фізичний контакт. Хочемо бути здоровими — мусимо про це дбати. Звичайно, що є контроль з боку правоохоронних органів і за роботою тих магазинів, які вже відкрились, які ще будуть відкриватись. Є комісії при районних адміністраціях. Є штрафи, є більш жорсткі покарання, бо коли мова йде про безпеку людей — це пріоритет, а не бажання за один день заробити те, що втратили за місяць. Крок за кроком, штаб працює щодня, щодня затверджуємо нові протоколи, даємо чіткі посили. Часто те, що робить Львів, роблять потім по усій Україні.

Якщо ви подивитесь на кількість хворих у наших лікарнях, то вона щодня збільшується. Ми сьогодні маємо 168 госпіталізованих хворих, переважено це люди пенсійного віку. Для них коронавірус, який накладається на певні хронічні захворювання, часто є смертельним. Тому бережемо наших рідних, людей старшого віку. Прохання до молоді — не зловживайте", — розповів міський голова Львова Андрій Садовий.

У зв’язку з карантином, громадський транспорт Львова курсує з дотримання умов постанов Кабінету Міністрів та міської комісії ТЕБ і НС. Зокрема, у транспорті перевозять лише сидячих пасажирів, які забезпечені засобами індивідуального захисту, а також призупинено пільгове перевезення. Як повідомила Ірина Маруняк, заступниця міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства, через зменшення кількості пасажирів у громадському транспорті, збитки комунальних перевізників Львова вже становлять 59 млн грн.

"Відповідно до рішення комісії ТЕБ і НС, громадським транспортом Львова можуть користуватися лише люди, які забезпечують життєдіяльність міста. Таке рішення було прийнято на підставі постанови Кабінету Міністрів України. Крім того, з 23 березня призупинено дію пільг, наданих чинним законодавством України й ухвалами сесії ЛМР.

Відзначу, що, відповідно до постанови Кабміну, від початку карантину в громадському транспорті дозволялося перевозити лише 10 пасажирів. Далі, вже з 22 квітня, Кабмін дозволив перевозити лише сидячих пасажирів.

Тож, незважаючи на те, що на лінії виходить менша кількість транспорту, все ж комунальні і приватні перевізники несуть великі збитки. Так, за час карантину, збитки від перевезень у комунальному транспорті Львова становлять 59 млн грн. І ці збитки доведеться покривати з бюджету міста. Адже необхідно виплачувати заробітну плату водіям, ремонтувати транспорт, дезінфікувати його.

22 травня мав би завершитися карантин. Думаю, що тоді Кабмін прийме чергову постанову щодо роботи транспорту, яка буде регулювати кількість пасажирів, рух транспорту, і дасть можливість відновлення пільг. Тому чекаємо рішення уряду, після чого ми будемо приймати вже наші рішення щодо роботи транспорту", — повідомила Ірина Маруняк.

 

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme