Округ №126: Кіт, що "ловить мишей" у ґаздівстві Садового на Львівщині

"Стрийський" округ неодноразово ставав об'єктом "атаки клонів", які набирали тут непогані проценти

Округ №126: Кіт, що "ловить мишей" у ґаз…

Журналісти Depo.ua в рамках проекту "Вибори-2019. Повне оголення" створили електоральну карту виборчих округів. Ми розповідаємо як змінювались межі округів, хто і коли перемагав на окрузі, а головне завдяки чому, які технології застосовувалися, які були успішними, а які – ні. Хто претендує на цей округ на майбутніх виборах та які у них позиції. Все ця інформація - вже у відкритому доступі на порталі ВИБОРИ-2019.

Центр – місто Стрий

Опис меж – міста Моршин, Стрий, Жидачівський, Стрийський райони

Місцезнаходження ОВК – м. Стрий, вул. Шевченка, 71, адмінбудинок Стрийської міської ради

Орієнтовна кількість виборців – 151 609

Кількість виборчих дільниць – 220

Округ №125 включає в себе міста Моршин, Стрий, Жидачівський, Стрийський райони.

В основному це передгірські, часом депресивні (за виключенням Моршина і Стрия) території райони Львівщини з дуже слабко розвиненою інфраструктурою. В регіоні в основному живе сільське населення, яке цікавить робота, покращення сполучення з обласним центром, або хоча б районними центрами. Значна кількість населення перебуває на заробітках за кордоном.

Тому кандидатові у депутати доведеться враховувати всі фактори – і "гречку роздавати", і транспортне покращення обіцяти, ремонт доріг, збільшення робочих місць, вирішення проблем з розпаюванням землі а також побудову ФАПів і шкіл. Тут колись давно одного з кандидатів тричі поспіль обрали депутатом, але останнім часом ніхто не обирався двічі поспіль.

Довідка: Згідно з даними ЦВК, в межі 126 округу під час парламентської кампанії 2014 і 2012 року входили міста Моршин, Стрий, Жидачівський, Стрийський райони. А от в 2007 і 2006 році округ був розділений між округами124 і 125. Під час парламентських виборів 2002 року нинішній 126-ий округ майже співпадав з тодішнім округом N127. А у 1998 році округ наближено співпадав з тодішнім 126-м.

Під час президентських виборів 2014, 2010 і 2004 років округ наближено співпадав з тодішнім округом N128. А от на президентських виборах 1999 року значна частина нинішнього 126 округу входила в тодішній 126 округ.

На виборах 2014 року перемогу в окрузі святкував з результатом 30,64% на той час заступник директора, ТОВ "Млин Агро", заступник директора ТОВ "Підгірці", заступник директора ПП "Агрофірма "Лугове", заступник директора, ТОВ "Буське сорто-насінницьке підприємство", безпартійний висунутий партією "Блок Петра Порошенка" Андрій Кіт. Він став депутатом з другої спроби. Це популярний тренд на Львівщині-2014, коли депутатом обирали людину, яка на виборах 2012 року посідала друге місце.

Політична кар'єра Кота почалася вісім років тому, коли на місцевих виборах 2010 року Кіт став депутатом Львівської обласної ради по мажоритарному округу в Жидачівському районі Львівської області як член політичної партії "Сильна Україна" (та, яка потім влилася в Партію регіонів). Увійшов до складу президії Львівської обласної ради як уповноважений представник фракції "Сильної України". До речі в його біографії в "Вікіпедії" автори статті про нього стидаються подати цю інформацію. Напряму там не вказано від якої політсили він обирався, але написано так, що можна зрозуміти, що від партії "УДАР" в якій він побував лише згодом.

У той час, коли Андрій Кіт робив перші кроки у своїй бізнес-кар'єрі, його батько - Богдан Кіт - працював заступником директора "Львівтеплокомуненерго". Пізніше Кіт-молодший опинився на посаді фінансового директора ВАТ "ГАЛГАЗОТЕРМ", головою правління якого у той час був його батько. Кіт є великим землевласником: його підприємство "Вінал-Агро" орендує на Львівщині майже 6000 га чорнозему. Значна частина цих площ належить ДПДГ "Оброшине" Інституту сільського господарства Карпатського регіону Національної академії аграрних наук України. Директором цього інституту в 2006-2012 роках був той самий Андрій Кіт.

Друге місце у 2014 році з результатом 22,13% посів тимчасово не працюючий, член Політичної партії "ПРАВИЙ СЕКТОР" Андрій Гергерт, якого виборці підтримали на хвилі Революції Гідності. І лише третім був кандидат від партії "Самопоміч", якому пророкували перемогу в окрузі - голова наглядової ради ТОВ "Електростанція "Богородчанська-1", безпартійний, колишній голова Львівської обласної адміністрації і просто багата людина Микола Кміть (20,81%), з яким довгий час в Україні асоціювався бренд "Моршинської".

Висувався він на частково "засіяній" території (Моршин входить в округ). Але ані це, ані підтримка популярної на Львівщині в 2014 році "Самопомочі" йому не допомогли.

Четверте місце зайняв директор, ПП "Ярко-ІФ", член Політичної партії "Народний фронт" Олександр Ярощук (13,25%).

Сьомим був президент Благодійного фонду "Україна-Русь", безпартійний Ростислав Новоженець, який набрав 1,06% (його висунула Радикальна партія Олега Ляшка). Щоб описати всі його нестандартні ініціативи і пригоди, потрібно писати окрему статтю. Це, напевне, найяскравіший і найкреативніший політик Львівської області. Взагалі, "стрийський" округ на Львівщині традиційно був наповнений цікавими персоналіями, скандалами і передвиборчими технологіями.

У 2012 році депутатом від округу став на той час президент ТОВ "Укртехнобудінвест" безпартійний Олег Канівець (41,2%), якого висунула політична партія Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина". У кінці 90-х він був помічником-консультантом народного депутата України Ігоря Осташа, який двічі раніше обирався від "стрийського" округу, та й у 2012 році був одним із конкурентів Канівця. Згодом Канівець працював на керівних посадах на Радехівському цукровому заводі, згодом – у ТзОВ "Торговий дім "Галартезіан", помічником генерального директора з економічних питань ДСП "Чорнобильська атомна електростанція", у компаніях ЗАТ "Будімпекс-проект", ЗАТ "Видобувна компанія "Укрнафтобуріння" (м. Київ). 2002 року знову керував виборчим штабом Ігоря Осташа, а у 2002, 2004 та 2006 роках був керівником виборчого штабу блоку Віктора Ющенка "Наша Україна" у Стрийському районі Львівщини. 2002 року був обраний депутатом Львівської облради і очолив депутатську комісію з питань приватизації та майна, був головою депутатської фракції "Нашої України", а потім і фракції "Батьківщини" в облраді.

Першою політичною силою, до якої вступив Олег Канівець, була УХДП. У 1994 та 2006 рр. балотувався на посаду мера Стрия, однак двічі фінішував другим. 2010 року був учасником скандального списку "Батьківщини" від "тушки" Івана Деньковича. Остання політична сила, у якій зафіксована участь Канівця – Українська партія, що перед виборами об'єдналася з "Громадянською позицією" Анатолія Гриценка.

Цікаво, що навіть після критики політики Тимошенко Канівець все ж зумів стати єдиним узгодженим кандидатом від ВО "Батьківщина" 2012 року та ще й перемогти на виборах. В 2012 році люди на Львівщині голосували за бренд "об'єднана опозиція". Крім того, через свій фонд "Добре серце" Канівець займався на території округу благодійністю. Але вже 4 квітня 2013 року вийшов із фракції Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина" і знову "стушкувався", тільки вже на всеукраїнському рівні. За заявою самого депутата це відбулось у відповідь на бездіяльність її керівництва. До речі, за "надійність" Канівця ручався Анатолій Гриценко. Зрозуміло, що після цього він вже не брав участі в виборах в окрузі №126 на Львівщині в 2014 році, чим розчистив дорогу до перемоги знайомому нам Коту.

А в 2012 році Кіт на той час заступник директора, ТОВ "Княжі Лани", член політичної партії "УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка",незважаючи на зусилля, в тому числі і фінансові був лише другим з результатом 25,04%. Третє місце посів на той час військовий пенсіонер, безпартійний самовисуванець, а в майбутньому виконуючий обов'язки міністра оборони Ігор Тенюх, з результатом 21,49%, який навіть не підозрював, що менш, ніж через два роки з цієї посади буде воювати з Росією.

Четверте місце посів уродженець сонячного міста Самарканд (Узбекистан), громадянин України, клон переможця виборів Сергій Канівець (4,19%), який маючи середню спеціальну освіту і будучи суднобудівельником на завод "Залів" в місті Миколаєві вирішив несподівано балотуваттся в депутати на Львівщині. І доволі успішно понад 4 тисячі виборців таки сплутали його з "оригінальним" Канівцем і підтримали його кандидатуру.

Лише п'ятим був директор Міжнародної школа україністики Національної академії наук України, безпартійний Ігор Осташ, який двічі поспіль в 1998 році і 2002 році виграв вибори саме у цьому окрузі, а помічником його в той час був знайомий нам Олег Канівець. Одинадцяте місце посів на той час начальник служби безпеки, стадіону "Арена-Львів", член Політичної партії "НОВА ПОЛІТИКА", а раніше начальник ГУ МВСУ у Львівській області Василь Рябошапко.

У 2007 і 2006 роках вибори проходили за партійними списками, тому кандидат від округу не обирався. У 2007-му більшість в окрузі отримав Блок Юлії Тимошенко. Другим був блок "Наша Україна - Народна Самооборона. У 2006 році перше місце також здобув Блок Юлії Тимошенко, а друге - "Наша Україна".

У 2002 році феєричну перемогу в окрузі з результатом 55,37% святкував на той час діючий депутат від округу Ігор Осташ, якого висунув Блок партій Віктора Ющенка "Наша Україна". Підтримка лідера блоку гарантувала йому перемогу. Друге місце посів на той час голова спостережної ради відкритого акціонерного товариства "Галнафтогаз", член Народної аграрної партії України, висуванець Виборчого блоку політичних партій "За Єдину Україну!" Віталій Антонов (23,57%), який в той час лише починав будувати свою бізнес-імперію. Третє місце зайняв "клон", на цей раз Осташа, безпартійний, безробітний Іван Осташ за якого проголосували 6,13% виборців.

У 1998 році перемогу на виборах у "стрийському" окрузі здобув на той час народний депутат України член Української Християнсько-демократичної партії, якого висунув блок "Вперед Україно!" знайомий нам Осташ, який набрав 29,68% голосів і лише трохи випередив члена Народно-демократичної партії, слухача академії державного управління при Президентові України Богдана Пужака (25,70%). Третім був тодішній член Народної аграрної партії України, заступник голови Львівської обласної державної адміністрації, раніше завідувач відділу газети "Ленінська молодь", власний кореспондент газети "Робітнича газета", головний редактор газети "За вільну Україну", а в майбутньому генеральний Консул України в м. Торонто (Канада), заступник глави Адміністрації президента України - керівник головного аналітичного управління Адміністрації президента України Василь Базів (10,35%).

Десяте місце посів на той час лідер УНА-УНСО нині покійний Олег Вітович, який з 1994 до 1998 року був народним депутатом України. Запам'ятався як депутат тим, що першим зайшов у сесійний зал ВРУ в камуфляжі, порванням російського прапора на трибуні Верховної Ради та численними законопроектами щодо ядерного статусу України. На численні запитання про його правозахисну діяльність (був головою підкомітету Верховної Ради України по правам людини) завжди відповідав - хіба можна захистити права людини без ядерної зброї, чим викликав у представників іноземних делегацій шок. А п'ятнадцяте місце з результатом 0,53% зайняв на той член Всеукраїнського об'єднання "Громада" (Павла Лазаренка), керівник служби маркетингу товариства з обмеженою відповідальністю "Ілта-Львів", батько нинішнього прес-секкретаря президента Петра Порошенка Святослава Цеголка Петро Цеголко.

Отже, з 1994 по 2002 роки у цьому окрузі впевнено вигравав Ігор Осташ. Але враховуючи перерву в мажоритарних виборах, він мало займався проблемами округу, а після того як у 2006 році був призначеним послом до Канади, взагалі втратив зв'язок з регіоном. Тому в 2012 році і не зміг повернути собі округ. Осташ лінгвіст і знає англійську, французьку, чеську, словацьку, польську, сербську та хорватську мови. Зараз працює Надзвичайним і Повноважним Послом України в Лівані.

Зараз активності в окрузі, крім Кота, ніхто не проявляє, але впевнено говорити, що у нього не буде конкурентів на виборах 2019 року не можна. У 126 окрузі своїх кандидатів висунуть найпопулярніші на Львівщині партії. Будуть традиційно серед кандидатів і цікаві бізнесмени.

Парламентські вибори (межі округу №126)

1998 рік

Ігор Осташ - 29,68%

Богдан Пужак- 25,70%

2002 рік

Ігор Осташ - 55,37%

Віталій Антонов- 23,57%

2012 рік

Олег Канівець- 41,20%

Андрій Кіт - 25,04%

2014 рік

Андрій Кіт - 30,64%

Андрій Гергерт - 22,13%

Партії-лідери парламентських виборів (межі округу №126)

1998 рік

Народний Рух України – 39,05%

Партія "Наша Україна" (Партія "Реформи і порядок") – 10,11%

Виборчий блок партій "Національний фронт" - 9,31%

Народно-демократична партія – 6,30%

Народна партія (Народна аграрна партія України, Аграрна партія України ) – 5,38%

2002 рік

Блок Віктора Ющенка "Наша Україна" - 73,09%

"Виборчий блок Юлії Тимошенко" - 10,21%

Виборчий блок політичних партій "За Єдину Україну!" – 2,97%

2006 рік

Блок "НАША УКРАЇНА" - 37,77%

Блок Юлії Тимошенко - 27,37%

"Громадянський блок ПОРА-ПРП" – 4,40%

Український Народний Блок Костенка і Плюща – 4,39%

2007 рік

Блок Юлії Тимошенко - 56,39%

Блок "НАША УКРАЇНА – НАРОДНА САМООБОРОНА" - 33,70%

Партія регіонів - 2,89 %

2012 рік

Всеукраїнське об'єднання "Свобода" – 39,32%

Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" – 35,02%

"УДАР" (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка - 16,06%

Партія регіонів - 3,58%

2014 рік

Політична партія "НАРОДНИЙ ФРОНТ" - 36,59%

ПАРТІЯ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА" - 20,13%

Об'єднання "САМОПОМІЧ" - 16,52%

Всеукраїнське об'єднання "Свобода" - 5,63%

Політична партія Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" – 5,01%

Політична партія "Громадянська позиція (Анатолій Гриценко)" – 4,73

Радикальна Партія Олега Ляшка – 4,33%

На позачергових президентських виборах 2014 року більшість голосів в окрузі, як і на всій Львівщині набрав Петро Порошенко – понад 70%. Взагалі, Львів та область традиційно голосують рівномірно на виборах глави держави, різниця в округах не відчувається і складає кілька відсотків. На виборах 2010 року більшість була у Юлії Тимошенко – понад 90%. В 2004 понад 95% були за Віктора Ющенка, а у 1999 понад 94% підтримали Леоніда Кучму.

Президентські вибори (межі округу №126)

1999 рік. II тур

Леонід Кучма - 94,09%

Петро Симоненко - 3,46%

2004 рік. III тур

Віктор Ющенко- 95,93%

Віктор Янукович - 2,85%

2010 рік. II тур

Юлія Тимошенко - 90,60%

Віктор Янукович- 5,63%

2014 рік

Петро Порошенко - 72,67%

Юлія Тимошенко - 12,02%

Округ №115: Якого "свіжачка" оберуть замість Добродомова.

Округ N 116: Електорально-гендерна чутливість і феромони Садового

Округ N117: На кого львів'яни проміняють свою "нормальну бабу".

Округ N118: Все буде Дубневич.

Округ N119: За кого проголосують найнаціоналістичніші виборці Львівщини.

Округ N120: Брат-2 кує свою третю перемогу на Львівщині.

Округ N121: Хто підкорить Дрогобич, Трускавець і Борислав.

Округ N123: Кого оберуть в найзагадковішому окрузі на Львівщині.

Округ №124: Кого у Верховну Раду делегують львівські шахтарі.

Округ N125: Як на Львівщині Бандера відібрав округ у Тягнибока.

Округ N126: Кіт – переможець Садового і атака клонів.

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme