Округ №125: Як на Львівщині "Бандера" відібрав округ у Тягнибока
В окрузі раніше перемагали представники "Свободи", "Нашої України" і Народної аграрної партії України
- Львів
-
17 вересня 2018 12:00
Журналісти Depo.ua в рамках проекту "Вибори-2019. Повне оголення" створили електоральну карту виборчих округів. Ми розповідаємо як змінювались межі округів, хто і коли перемагав на окрузі, а головне завдяки чому, які технології застосовувалися, які були успішними, а які – ні. Хто претендує на цей округ на майбутніх виборах та які у них позиції. Все ця інформація - вже у відкритому доступі на порталі ВИБОРИ-2019.
Центр – місто Старий Самбір
Опис меж – місто Самбір, Сколівський, Старосамбірський, Турківський райони, частина Самбірського району
Місцезнаходження ОВК – м. Старий Самбір, вул. Л.Галицького, 40, адмінбудинок Старосамбірської районної ради
Орієнтовна кількість виборців – 163 041
Кількість виборчих дільниць – 261
Округ №125 включає в себе місто Самбір, Сколівський, Старосамбірський, Турківський райони і частину Самбірського району. В основному це гірські райони Львівщини з дуже слабко розвиненою інфраструктурою на території яких проживають бойки. В регіоні в основному живе сільське населення, яких цікавить робота, покращення зі сполученням з обласним центром, або хоча б районними центрами. Тобто йдеться про відсутність роботи, відсутність доріг і відсутність уваги зі сторони влади. На території округу значна кількість соціально незахищених категорій населення. Також значна кількість населення перебуває на заробітках за кордоном.
Тому кандидатові у депутати доведеться враховувати всі фактори – і "гречку роздавати", і транспортне покращення обіцяти, ремонт доріг, збільшення робочих місць, вирішення проблем з розпаюванням землі а також побудову ФАПів і шкіл. Тут ніколи не обирають депутатом нікого двічі, щоби людина не зробила для округу. Проте на виборах 2019 року ця традиція може бути порушена.
Довідка: Згідно з даними ЦВК, в межі 125 округу під час парламентської кампанії 2014 і 2012 року входили місто Самбір, Сколівський, Старосамбірський, Турківський райони і частина Самбірського району. А от в 2007 і 2006 році округ був розділений між округами 120, 121 і 123 . Під час парламентських виборів 2002 року нинішній 125-ий округ майже співпадав з тодішнім округом N126. А у 1998 році округ наближено співпадав з тодішнім 125-м.
Під час президентських виборів 2014, 2010 років округ співпадав з тодішнім округом N126. В 2004 році мав номер 127, а от на президентських виборах 1999 року значна частина нинішнього 125 округу входила в тодішній 125 округ.
На виборах 2014 року перемогу в окрузі святкував з результатом 32,12% на той час безробітний член політичної партії Конгрес Українських Націоналістів, Андрій Лопушанський. Він відомий тим, що з 2005 до 2014 року займав посаду першого заступника голови правління Нафтогазу України (з 2010 перебував у декретній відпустці для догляду за дитиною). Звільнений з посади 18 червня 2014 розпорядженням прем'єр-міністра Яценюка "у зв'язку з нез'явленням на роботу протягом більш як чотирьох місяців підряд". До того був головою спостережної ради ЗАТ Українська промислова компанія "Добромиль", яка займалася виробництвом хімічної продукції для промислових цілей. Також став засновником ТОВ "Роял Хоспітеліті Груп" (Royal Hospitality Group), яка з перемінним успіхом займається готельним бізнесом. Також Лопушанський є кумом екс-лідера КУН і екс-голови НАК "Нафтогаз України" Олексія Івченка.
У Верховній Раді Лопушанський увійшов у фракцію партії "Блок Петра Порошенка". Серед помічників народного депутата, представники БПП, Радикальної партії і "Самопомочі". До речі, після обрання в Верховну Раду прослідковувалося зближення Лопушанського з Радикальною партією. Навіть був один курйоз. У 2014 році під час урочистостей з нагоди 158-й річниці від дня народження Івана Франка у Львові, Лопушанський у промові вдався до цікавих порівнянь та трактувань поточної політичної ситуації. Згадуючи про участь Франка у становленні українського політичного руху в Західній Україні наприкінці ХІХ століття, зокрема про заснування Української радикальної партії, яка мала вагомий вплив на формування тогочасної політичної думки в Україні в цілому, Лопушанський заявив, що "цю програму Радикальної партії сьогодні проводить вже друга Радикальна партія, яку очолює Олег Ляшко".
Обирався Лопушанський у добре засіяному окрузі. З 2011 року він є головою благодійного фонду, названого на свою честь, який проводив заходи на території округу. Зокрема для молоді: "Сузір'я талантів Прикарпаття", "Гордість Прикарпаття", "Схід і Захід — разом", "Україна — Європа РАЗОМ". З 2014 року за сприяння Фонду реабілітацію проходять учасники АТО. Також Лопушанський роками сприяв встановленню пам'ятників Степану Бандері у містах Старий Самбір, Самбір, Турка та Сколе - всі вони знаходяться на території округу. Спекуляція на цій типово свободівській темі теж допомогла йому стати депутатом. Але найбільше йому допомогло розчарування виборців у його попереднику Андрію Тягнибоку, молодшому братові лідера партії "Свобода" Олега Тягнибока.
Друге місце на виборах 2014 року посів заступник начальника Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України Тарас Зембіцький (19,71%), якого висунув "Народний фронт". Лише третє місце посів чинний депутат від округу Андрій Тягнибок (16,94%). Четвертим був член наглядової ради, ПАТ "Укргазпромбанк", безпартійний Ілля Рибчич, який відомий тим, що три рази поспіль займав посаду генерального директора компанії "Укргазвидобування" НАК "Нафтогаз України" (1998-2009, з перервами) - найбільшого газовидобувного підприємства України. П'яте місце посів радник-посланник міністерства закордонних справ України безпартійний Василь Кирилич. Тобто, конкуренти у Лопушанського були доволі сильними.
А у 2012 році Андрій Тягнибок доволі легко переміг Лопушанського. "Свободівець" набрав 35,61%, у Лопушанського, який на той час був кандидатом від КУН - 27,56%. Визначальним для Тягнибока у 2012 році стала підтримка так званої об'єднаної опозиції і відсутність в окрузі кандидатів від цієї політсили. А ще 2012 був роком зачарування Львівщини партією "Свобода", тому Тягнибоку-молодшому можна було обратися в окрузі на одних лише націоналістичних обіцянках. А в 2014 році округ підтвердив "львівську традицію, коли вибори виграє кандидат, який на попередніх виборах зайняв друге місце. Так, вкотре в області "гречка" перемогла "національну ідею".
Третім на виборах 2012 року був на той час керуючий партнер адвокатського об'єднання "Адвокатська фірма "Пукшин і Партнери", місто Київ, безпартійний Ігор Пукшин (19,74%), який більш відомий, як колишній заступник Глави Секретаріату Президента України Віктора Ющенка (2006–2009 роки). Четвертим до фінішу прийшов головний лікар Львівської обласної клінічної лікарні Михайло Гичка (11,57%).
У 2007 і 2006 роках вибори проходили за партійними списками, тому кандидат від округу не обирався. У 2007 більшість в окрузі отримав Блок Юлії Тимошенко. Другою була "Наша Україна - Народна Самооборона. У 2006 році перше місце також здобув Блок Юлії Тимошенко. Друге - блок "Наша Україна". В окрузі №125, як і решті львівських округів в основному голосують в усі часи за так званих "націонал-демократів".
У 2002-му перемогу в окрузі святкував на той час актор кіно, кінорежисер, кіносценарист кіностудії "Контакт", висуванець "Нашої України" Іван Гаврилюк (44,00%) . Пік популярності актора припав на 80-і роки. Тоді він зіграв головні ролі в героїко-пригодницькому фільмі "На вагу золота", у драмах "Потрібні мужчини" та "Тепло студеної землі", історичному фільмі "Данило — князь Галицький", філософській притчі "Небилиці про Івана". Друге місце посів діючий депутат від округу, член Народної аграрної партії України Орест Фурдичко, якого висунув виборчий блок політичних партій "За Єдину Україну!" з результатом 41,12%. Про градус боротьби, що розгорнулася між цими кандидатами, свідчить результат третього за рейтингом кандидата - лідери лишили йому лише 2,97%. В перемогу Гаврилюка в 2002 році не вірили навіть у "Нашій Україні". Подейкують, що йому запропонували цей округ, бо ніхто з "нашоукраїнців" не наважувався протистояти Фурдичку, на чиїй стороні був адмінресурс. А Гаврилюк виграв в першу чергу завдяки бренду "Наша Україна".
У 1998 році перемогу здобув на той час голова Львівської обласної ради, член Народної аграрної партії України, знайомий нам Орест Фурдичко, який набрав 46,4%. Другим був теж знайомий нам на той час заступник міністра юстиції України Ігор Пукшин (23,39%), якого висунула партія "Наша Україна" (Партія "Реформи і порядок"). А третє місце посів майбутній мер Самбора Тарас Тершовчин, якого в 2005 році затримають на хабарі. А тоді Теровчин займав посаду начальника Самбірського територіально відокремленого безбалансового відділення Львівської обласної дирекціі банку "Аваль" і був членом КУН.
Зараз активності в окрузі, крім Лопушанського, ніхто не проявляє. Все йде до його другої перемоги. Також є інформація, що балотуватиметься "сильний" кандидат від партії "Батьківщина", може втрутитися в боротьбу і хтось з сильних самовисуванців, а також кандидат від "Свободи".
Парламентські вибори (межі округу №125) |
||
1998 рік |
Орест Фурдичко - 46,40% |
Ігор Пукшин - 23,39% |
2002 рік |
Іван Гаврилюк - 44,00% |
Орест Фурдичко- 41,12 % |
2012 рік |
Андрій Тягнибок - 35,61% |
Андрій Лопушанський - 27,56% |
2014 рік |
Андрій Лопушанський - 32,12% |
Тарас Зембіцький - 19,71% |
Партії-лідери парламентських виборів (межі округу №125) |
|
1998 рік |
Народний Рух України – 28,64% Виборчий блок партій "Національний фронт" - 15,70% Народна партія (Народна аграрна партія України, Аграрна партія України ) – 14,55% Народно-демократична партія – 6,95% Партія "Наша Україна" (Партія "Реформи і порядок") – 5,93% Соціал-демократична партія України (об'єднана) – 3,19% |
2002 рік |
Блок Віктора Ющенка "Наша Україна" - 69,29% Виборчий блок політичних партій "За Єдину Україну!" – 9,92% "Виборчий блок Юлії Тимошенко" - 7,85% |
2006 рік |
Блок "НАША УКРАЇНА" - 34,04% Блок Юлії Тимошенко - 22,72% "Громадянський блок ПОРА-ПРП" – 7,28% Партія регіонів - 6,93% Український Народний Блок Костенка і Плюща – 4,15% |
2007 рік |
Блок Юлії Тимошенко - 43,73% Блок "НАША УКРАЇНА – НАРОДНА САМООБОРОНА" - 33,78% Партія регіонів - 8,72 %
|
2012 рік |
Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" – 40,49% Всеукраїнське об'єднання "Свобода" – 38,10% "УДАР" (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка - 10,22% Партія регіонів - 4,72% |
2014 рік |
Політична партія "НАРОДНИЙ ФРОНТ" - 43,93% ПАРТІЯ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА" - 15,73% Об'єднання "САМОПОМІЧ" - 13,59% Всеукраїнське об'єднання "Свобода" - 7,12% Політична партія Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" – 6,04% Радикальна Партія Олега Ляшка – 4,11% |
На позачергових президентських виборах 2014 року більшість голосів в окрузі, як і на всій Львівщині, набрав Петро Порошенко – понад 60%. Взагалі, Львів та область традиційно голосують рівномірно на виборах глави держави, різниця в округах не відчувається і складає кілька відсотків. На виборах 2010 року більшість була у Юлії Тимошенко – понад 90%. В 2004-му понад 97% були за Віктора Ющенка, а у 1999 понад 94% підтримали Леоніда Кучму.
Президентські вибори (межі округу №125) |
||
1999 рік. II тур |
Леонід Кучма - 94,8% |
Петро Симоненко - 1,85% |
2004 рік. III тур |
Віктор Ющенко- 97,33% |
Віктор Янукович - 1,54% |
2010 рік. II тур |
Юлія Тимошенко - 90,29% |
Віктор Янукович- 6,39% |
2014 рік |
Петро Порошенко - 67,24% |
Юлія Тимошенко - 14,43% |
Округ №115: Якого "свіжачка" оберуть замість Добродомова.
Округ N 116: Електорально-гендерна чутливість і феромони Садового
Округ N117: На кого львів'яни проміняють свою "нормальну бабу".
Округ N118: Все буде Дубневич.
Округ N119: За кого проголосують найнаціоналістичніші виборці Львівщини.
Округ N120: Брат-2 кує свою третю перемогу на Львівщині.
Округ N121: Хто підкорить Дрогобич, Трускавець і Борислав.
Округ N123: Кого оберуть в найзагадковішому окрузі на Львівщині.
Округ №124: Кого у Верховну Раду делегують львівські шахтарі.
Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів
Всі новини на одному каналі в Google News
- 23:32У Львові відреставрували ротонду XVIII століття (ФОТО) ФОТО
- 22:59Псевдоблагодійники 3 фондів нелегально ввезли та продали в Україні понад 700 автівок ФОТО
- 12:52Стрілянина на залізничному вокзалі Львова: Що відомо
- 13:13Польські фермери перекрили один з пунктів пропуску кордону Відео
- 12:23 План внутрішньої стійкості України: перша українська доктрина, яка має провести державу від війни до миру
- 11:17Буковинець намагався контрабандою завезти в Україну ґаджетів на 400 тис. грн ФОТО
- 08:18"УЗ" додає нові рейси по Україні: подробиці
- 23:28Зниклу з Хмельниччини жінку знайшли в Львівській області
- 15:42Нардепи підтримали законопроєкт про безпеку в закладах загальної середньої освіти
- 17:28 Зеленський затвердив реформу МСЕК
- 19:26 "Укренерго" повертає відключення: коли діятимуть графіки
- 11:15На Львівщині внаслідок ракетної атаки загинула людина. Пошкоджено магістральну теплотрасу
- 10:24Поїзд Київ — Кам‘янець-Подільський тимчасово змінить маршрут, на Львівщину пустили нові потяги (ГРАФІК)
- 16:36У Львові затримали екслікарку: вимагала $5 тисяч з пораненого ветерана за допомогу в оформленні інвалідності
- 15:05У кінотеатрах з 12 грудня: представлено тизер передноворічної комедії "Збори ОСББ" з Яновичем і Лебігою ФОТО Відео
- 09:40У НБУ вважають, що інфляція в Україні може прискоритися
- 13:22Відстрочка онлайн: Хто може скористатися новою функцією додатку Резерв+
- 22:22З початку війни в українців змінилися харчові звички: Про що мова
- 14:56Нафтогаз та благодійники забезпечили вразливі родини Львівщини зарядними станціями для газових котлів