На Волині кандидата від "слуг" запідозрили у махінаціях на виборах

У документах, поданих кандидатом на посаду міського голови від партії "Слуга Народу" Олегом Унігою, голова комісії побачила ознаки ймовірної підробки

На Волині кандидата від "слуг" запідозри…
На Волині кандидата від "слуг" запідозрили у махінаціях

На засідання Ковельської територіальної виборчої комісії довелося викликати поліцію: у документах, поданих кандидатом на посаду міського голови від партії "Слуга Народу" Олегом Унігою, голова комісії побачила ознаки ймовірної підробки. Про це пише Depo.Львів з посиланням на ВолиньPost.

Вранці вівторка 27 жовтня кандидат від "Слуги Народу" Олег Уніга заявив, що підготував 14 скарг до Ковельської територіальної виборчої комісії. В них, мовляв, ідеться про порушення виборчого законодавства під час підрахунку голосів на 14 виборчих дільницях. Скаржник стверджує: члени комісії під час підрахунку голосів бюлетені з голосом за Унігу клали на користь іншого кандидата – Ігоря Чайки.

Однак увечері вівторка події почали розгортатися стрімко й непередбачувано. О 18:00, коли розпочалося засідання Ковельської ТВК, голова комісії Олександра Кузьмич викликала поліцію та повідомила про злочин.

Виявилося, що до згаданих вище скарг Олег Уніга додав ще й акти про порушення виборчого законодавства з описом суті порушень та підписами свідків цих порушень. Але з’ясувалося, що на всіх актах стоїть підпис одного й того самого свідка – самого Олега Уніги.

Згідно з вимогами Виборчого кодексу, перед початком підрахунку голосів приміщення виборчої комісії зачиняють – не можна ні зайти, ні вийти. Таке правило діє доти, поки підрахунок голосів не закінчиться. За його дотриманням на кожній дільниці стежить поліція.

Отож очевидно, що Олег Уніга ніяк не міг перебувати одночасно у 14-ти різних приміщеннях, де відбувався підрахунок голосів. Саме тому голова Ковельської ТВК Олександра Кузьмич і запідозрила, що акти про порушення можуть бути підроблені. І викликала поліцію.

Cлідчі поліції, прибувши до ТВК, почали з’ясовувати обставини складання актів. Зателефонували головам комісій, на дільницях яких, згідно з поданими Унігою актами, сталися порушення. Голови ДВК заявляли: Олега Уніги під час підрахунку голосів в приміщенні ДВК не було.

Окрім того, як розповів один з голів ДВК, членкиню його комісії... запрошували до міського штабу партії "Слуга народу". Там, розповіла жінка, від неї вимагали підписати акт, згідно з яким вона мала б визнати себе свідком порушення при підрахунку голосів. Робити це вона відмовилася, заявивши, що не може підписувати акт про те, чого не було насправді.

Представники Нацполіції звернулися до присутнього у приміщенні ТВК Олега Уніги за поясненнями. Запитали, як він міг одночасного перебувати в 14 різних приміщеннях Ковельської ОТГ. Уніга попросив правоохоронців зачекати, мовляв, це питання він повинен обговорити з юристом. Вийшов з приміщення ТВК і зник.

В результаті Нацполіція вилучила як докази усі документи, які приніс Олег Уніга до Ковельської ТВК.

Хто виграє вибори у Луцьку і на Волині (ХРОНІКА).

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Львів

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"