На свою політичну голову: Чому переможцю Садовому солодке життя лише снитиметься

У місті тривають кулуарні домовленості за розподіл посад та сфер впливу у раді Львівської ОТГ

На свою політичну голову: Чому переможцю…
Андрій Садовий. Фото із відкритих джерел

Виборча кампанія місцевих виборів 2020 закінчилась для Садового перемогою. Проте працювати на благо громади міста Львова учетверте буде складніше, аніж втретє. Причина у тому, що Садовий виграв вибори персонально, проте його партія зазнала у Львові поразки, і тепер міськрада уже не буде підконтрольною Садовому, а депутати вставлятимуть палки у колеса Садовому, не виключено, навіть заради задоволення. Фактично, зараз Садовий став жертвою своєї ж технології піару й отримав такий склад ради, який знає, де притиснути і, водночас, на цьому попіаритись публічно й потріпати нерви міському голові. Чи виграє від цього місто – скоріше, так, оскільки будь-які дискусії завжди краще застою та відсутності альтернативної думки чи опозиції.

У раду Львівської ОТГ пройшли п’ять політичних сил – "Європейська Солідарність", "Самопоміч", ВАРТА, "Свобода" і "Голос". Три політичні партії – ЄС, ВАРТА і "Свобода" – уже встигли підписати меморандум про співпрацю у раді Львівської ОТГ. Провели вони і першу сесію, де склали присягу. Садовий же залишився із своїми ручними депутатами від "Самопомочі", а також із партією "Голос", окремі представники якої відверто підігравали Садовому ще під час виборчої кампанії. 

Перша сесія відбулась 24 листопада. Як повідомив начальник управління "Секретаріат Львівської міської ради" Юрій Лукашевський, у сесійній залі ще не встановлена електронна система для голосування, відсутні крісла, які мають доставити до 28 листопада, а картки для голосування та система "віче" – до 2 грудня. Тому депутатам довелось голосували руками.

Фактично, на цій сесії Садового усунули від виконання повноважень, адже старий мер Садовий уже став нечинним, а новообраний Садовий ще не склав присягу. "Відбулось. Таке у цивілізованому суспільстві називають переворотом 34 депутати прийшли сьогодні на сесію – ЄС, Свобода, Варта. Голова ТВК привів до присяги депутатів, не привівши до присяги міського голову", – жалівся у соціальних мережах ручний заступник Садового Андрій Москаленко. 

Нагадаємо, 19 листопада Львівська міська ТВК ухвалила постанову про проведення першої сесії Львівської міської ради 3 грудня. Однак о 23:55 у день виборів міського голови, 22 листопада, міська ТВК внесла зміни у свою ж постанову і змінила дату проведення першої сесії на 24 листопада.

Реакція Садового не забарилась: він одразу заявив, що проведення сесії без голови міської ради – це намагання узурпувати владу у Львові. У цей день Садовий був аж надто емоційний й особливо слів не добирав: ""Представникам клану Козловського/Кривецького було важливо показати, що вони можуть впливати на більшість. Припускаю, що частина депутатів була просто дезорієнтована "юристами К&К", які підготували скандальне нічне рішення ТВК. Прозріння буде приходити доволі швидко. Не думаю, що люди з почуттям хоч якоїсь гідності готові будуть терпіти такі приниження надалі. "Урочиста сесія" без капелана, без державного прапора, без почесних громадян і колишніх міських голів Львова, без участі майже половини новообраних депутатів, навстоячки і поспіхом, ніби робили щось, за що дуже соромно".

Також Садовий порівняв першу сесію Львівської міської ради з тією, що ухвалювала "драконівські закони Януковича", і нагадав, що він ще живий: "Коли міський голова помер, тоді депутати беруть все в свої руки, але міський голова живий", – апелював Садовий на брифінгу. Він би на емоції й наголосив, що депутати порушили "традицію міста".  Натомість представники трьох партій, які зібрались у цей день на першу сесію, кажуть, що лише на емоціях Садовий і був правий. Юридично, жодного порушення не було, що й підтвердив Андрій Іванович.  "Сьогоднішня організаційна сесія, скликана у Львівській міській раді територіальною виборчою комісією відбулася згідно норм, передбачених чинним законодавством" – заявила партія "Європейська Солідарність".

"Сесія скликана 24 листопада, поставила юридичну крапку у виборчій кампанії до Львівської міської Ради. А саме, зірвала спроби шляхом маніпуляцій, уточнених протоколів тощо, дотягнути до п’ятивідсоткового бар’єру "Слуг народу", яким львів’яни відмовили у довірі. Подібне вже сталося у Тернополі, а законна установча сесія у Львові цей сценарій зламала і свою місію виконала. Не дивно, що медіа "Слуг" та їхніх представників у Львові теж активно включилися у цькування тих депутатів, які прийшли на сесію", – сказано у заяві партії.

Також Садовому закинули спробу чергового "дерибану" земель старою владою, яка функціонувала до цього та бажання чиновників здійснювати фінансові оборудки, пов’язані з переглядом бюджету. В офісі "ЄС" під час прес-конференції застерегли, що бурхливі емоції і підвищена конфліктність завжди є природними супутниками виборчої кампанії.  Але що швидше вгамуються пристрасті, тим скоріше розпочнеться конструктивна робота на благо міської громади. "Поважаючи вибір громади, ми очікуємо офіційних результатів другого туру виборів міського голови. Садовий має зайнятися містом якомога швидше", – сказала Олена Пасевич.

Вже за кілька днів емоції Садового остили й він запропонував партії "Європейська Солідарність" висунути кілька кандидатур на посаду секретаря Львівської міської ради. "Безумовно, я бачу найкращі кандидатури серед депутатів "Самопомочі", але голосів для такого варіанту, на жаль, немає. Депутатів обирав не я, а львів‘яни. Тому керуюсь логікою, вибором львів‘ян і пропоную найбільшій фракції Львівської міської ради партії "Європейська солідарність" запропонувати кілька кандидатур, серед своїх депутатів, на посаду секретаря ради. Іншим фракціям варто також підготувати свої пропозиції на випадок, якщо кандидатура від "ЄС" не знайде підтримки у залі. Попри дивний старт роботи цієї каденції ради, я все ж налаштований шукати компроміси. Місту не потрібні скандали. Місту потрібен розвиток", – сказав Садовий. 

Далі емоції вляглись ще більше, й відбулося спільне засідання членів тимчасової президії, представників усіх фракцій за участі Садового.

"На диво, нині ніхто з табору АІСа вже не істерив. Чого б це? Зустріч завершилась тим, шо підписали спільний документ до виборчої комісії з вимогою якнайшвидше визнати АІСа вчетверте мером. За виборчою комісією не заржавіло - оголосили. Чекаєм наступного засідання ЛМР в сесійній залі зі стільчиками, мікрофонами, відреставрованими графінами, о. Дроздяком і АІСом під присягою", - повідомив юрист партії "Свобода" Юлій Рудницький.

Інший представник цієї партії, новообраний депутат Любомир Мельничук привідкрив план, як Садового обмежать у його діяльності.

У ефірі одного із телешоу у Львові Мельничук розповів, що нові депутати Львівської міськради повернуть собі більшість повноважень, які минула рада делегувала виконкому і меру. Журналіст Ірина Марушкіна наголошує, що щось подібне відбувалось свого часу в облраді.

"Другий фронт буде відкритий суто по "Самопомочі" – чиновникам неморально бути депутатами (конфлікт інтересів), тим більше, що в історії львівської ради є прецеденти (Забарило, Федорович колись склали депутатські повноваження). Окрім того, народний юрист Юлік повідомив, що Москаленко сидить на трьох кріслах зараз, що заборонено законом, тому йому доведеться обирати між посадою, членством у виконкомом і депутатством", – написала Марушкіна. 

Відтак, зараз у місті тривають перемовини про розподіл посад у раді Львівської ОТГ. Депутатська більшість пропонує призначити секретарем міськради представника "Свобода" Любомира Лопачака, проте такий варіант не дуже влаштовує Садового. Лопачак взагалі йому не підконтрольний, м’яко кажучи, представник середовища атовців, тож не буде лізти у кишені за гострим словом на Садового. Саме тому вічний мер запропонував "Європейській Солідарності" висунути кілька кандидатур на посаду секретаря, надіючись, що ЄС на це клюне й висуне когось більш лояльного до Садового. 

Натомість бюджетну комісію ради Львівської ОТГ пропонують віддати Наталці Шелестак – відомий у Львові активістці, волонтерці й просто, як її у Львові називають, хорошій людині. Жага до справедливості у Шелестак настільки велика, що Садовому теж не позаздриш. 

Серед представників більшості йдуть домовленості і про розподіл комісій у раді Львівської ОТГ. Кажуть, що щось для проформи віддадуть і "Самопомочі", щоб ще більше позлити Андрія Івановича. 

Львівська політика після завершення місцевих виборів 2020 стала ще цікавішою. Далі буде. 

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme