Як "східняки" будують "Новий Донбас" на Галичині (ФОТО, ВІДЕО)

В селі Вороців на Львівщині переселенці отримали землю для будівництва власних будинків

Як "східняки" будують "Новий Донбас" на…

В селі Вороців Яворівського району (Львівська область) з'явиться поселення для переселенців з Донбасу. Ініціаторами проекту став "Громадський рух переселенців Донбасу".  Depo.Львів  вирішило з'ясувати, як до цієї ідеї ставляться місцеві жителі, і чи готові вони мати сусідами уродженців Донбасу.

За словами голови Вороцівської сільської ради Ірини Перун, почалося все з того, що в липні до Вороціва приїхало багато людей, переважно жінок з немовлятами. Вони прийшли з проханням виділити їм земельні ділянки під будівництво. Протягом двох місяців у сільській раді проводили переговори, навіть проходили громадські слухання, все погоджували з мешканцями села.

Перун каже, що під час детального плану територій під індивідуальне житлове будівництво в першу чергу забезпечили всіх жителів сіл. Коли провели засідання земельних комісій, переселенцям з Донбасу запропонували ті 12 ділянок, які залишились. На першому засіданні комісії вирішили надати шість ділянок.

За словами лідера організації "Громадський рух переселенців Донбасу" Надії Нещаденко, сьогодні в організації налічується 53 людини. Це все люди із чіткою проукраїнською позицією, розповідає Надія Нещаденко. Ніхто з них не хоче повертатись назад, бо вважають, що сепаратизм з голів не вивітрити - на це потрібні роки та зміна поколінь.

Після тривалого періоду проживання у Львові в орендованих квартирах переселенці дійшли до думки про необхідність власного житла. Виникла ідея збудувати разом ціле містечко.

Мова йде про 24 ділянки землі. Спочатку переселенці отримали 6 ділянок. Решту вони мають отримати у своє користування після того, як буде зроблена дорога та проведуть необхідні комунікації.

Нещаденко визнає, що земля їм дісталась проблемна: поруч річка, яка розливається на цій території, та багато торфу. Але вони все одно задоволені. Як розповідає жінка, місцеві мешканці раді новим сусідам, адже після проведення комунікацій їхні земельні ділянки зростають в ціні.

"Ми сказали тій організації, що вам нелегко буде будуватися, тому що нема під'їздів, нема жодних комунікацій. Люди погодилися без усякого побудувати дорогу, провести собі світло", - пояснює сільський голова.

Ірина Перун каже, що ніхто не ставив умов про будівництво дороги взамін на будівельні ділянки. Переселенці самі сказали, що зроблять дорогу, бо доступу до земельних ділянок там не було.

Кожен, хто був на засіданні сесії, позитивно до цього поставився, і одноголосно було вирішено надати перші шість ділянок. Якщо переселенці виконають свою обіцянку зробити дороги та облаштувати комунікації, їм дадуть решту землі. Перун підтверджує, що на початку переселенці дійсно просили 24 ділянки під будівництво.

Мешканці села раді тому, що в селі поставлять свої будинки переселенці. Кажуть, що галичанам  буде добре, що дорогу зроблять, річку почистять, бо вона там постійно розливалась.

"Бачите, така ситуація сталася, що там біда, проходить АТО. Вони покидали всі будинки. Вони звернулись до нас в селищну раду, ми з депутатами порадились і їм виділили землю. Правда, мало - сімом чоловікам по шість сотиків, але хай будуються, хай облаштовують добробут в нас в селі", - розповідає депутат Вороцівської сільської ради Михайло Ярема.

"Ми повинні один одному допомагати, тому що ми в такому районі живемо... В нас багато переселенців вже живе з полігону, колись, як полігон робили за радянської влади, - каже пан Ярослав. - Є такі, що вуркають: нащо нам ті москалі, нащо нам ті бандити і тому подібне. Навіть є ті, що самі переселені з Яворова", - розповідає інший мешканець села.

Не на камеру один з жителів села каже, що не чув про ніякі громадські слухання. Про те, що тут житимуть переселенці з Донбасу дізнався тільки два тижні тому. Він побачив, що хтось робить дорогу і запитав у знайомих чиїх це рук справа.

Мешканець села каже, що люди бувають різні: можуть подивитись, що на заході мирно живуть, і всім розповідати, що нема чого конфліктувати з "бандерівцями". З іншого боку, він боїться, щоб після появи донецьких, вони не прийшли у селі до влади. Тому він не хоче бути категоричним у своїх судженнях.

Проти надання земельних ділянок виступають і ще кілька старших жінок, з якими вдалося порозмовляти. Але, вони ніяк не мотивують свою позицію. Просто проти надання землі - і все.

Ось так виглядають земельні ділянки, які виділили мешканцям Донбасу. Поруч дорога, яку потрібно відремонтувати.

Що думають селяни про створення першого донецького "містечка" в Галичині - фото 1

Що думають селяни про створення першого донецького "містечка" в Галичині - фото 2

Що думають селяни про створення першого донецького "містечка" в Галичині - фото 3

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що на Львівщині з'явиться "містечко" мешканців Донбасу.

Більше новин про переселенців з Донбасу читайте на Depo.Львів

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme