Медова Печера, яскраві чоловічки, проїзд по 5 гривень: Що просили львів’яни у Садового у травні

Система електронних петицій, за допомогою якої покращується комфорт життя у місті, діє у Львові вже майже п’ять років

 

Журналіст регіональної редакції Depo.Львів
Медова Печера, яскраві чоловічки, проїзд…
Медова Печера, яскраві чоловічки, проїзд – 5 гривень: Що просили львів’яни у Садового у травні

Depo.Львів розповідає, що просили містяни у міського голови Львова Андрія Садового в останній місяць весни 2021 року.

 

Каналізування вулиць

Міська каналізація

Нестерпний запах – те, від чого Львів потерпає вже не перший рік, особливо влітку. І доки науковці ламають голови над причиною смороду, мешканці вулиць Подолинського та Тарасівської причину неприємного запаху біля своїх осель знають точно – відсутність нормального каналізування. Саме тому львів’яни звернулися до Садового і міських депутатів, аби виправили ситуацію. Щоб, вийшовши на подвір’я, можна було вдихнути на повні груди свіжого повітря, а не гидотних випарів.

 

"Відсутність каналізації негативно впливає на довкілля та створює несприятливе санітарне середовище в цей і так складний епідемічний час",  – йдеться у тексті петиції про каналізування вулиць у Львові, зареєстрованої Оксаною Федорок 5 травня.

 

Збереження Медової печери

Медова печера

Того ж дня, 5 травня, Галина Драч звернулася до міського голови Львова з вимогою розширити межі геологічної пам'ятки "Медова Печера" задля її ж збереження.

 

За словами Драч, ця пам’ятка надзвичайно важлива для дослідження історії створення Землі. Окрім того, чимало містян часто проводять тут фотосесії та пікніки, тож дуже важливо захистити це унікальне місце для нащадків.

 

Активістка зазначила, що через численні спроби самовільно забудувати цей район, "приватизувавши" територію, вирішувати питання Медової печери слід терміново.

 

Пішохідний перехід на Героїв УПА

Пішохідний перехід

Облаштувати пішохідний перехід на вулиці Героїв УПА, 73 – проханням, з яким звернулися на Андрія Садового на початку травня мешканці Франківського. "Зебру" місце віпросять напроти супермаркету, який працює цілодобово. Пояснюють: У цьому районі відкрили чимало магазинів і кафе, але про безпеку пішоходів не подбали, тому й зареєстрували петицію щодо облаштування на вулиці Героїв УПА пішохідного переходу.

 

Місячні проїзні

Чоловік з гаманцем

 

Запровадження місячних проїздних документів у громадському автотранспорті – петиція, з якою до міської влади звернувся Остап Олексів.

 

"Оскільки вартість одноразової поїздки у автобуса (маршрутному таксі) ідентична з вартістю проїзду в електротранспорті при запровадженні місячного абонемента його вартість повинна становини суму не більшу вартості абонементного місячного квитка на проїзд у одному виді електротранспорту",  – вважає Олексів.

 

На його думку, місячний абонемент на проїзд у автобусах і маршрутках дозволить покращити пересування мешканців міста.

 

Проїзд у громадському транспорті – 5 гривень

Громадський транспорт

А ось Василь Лозовий переконаний, що львів’янам потрібні не проїздні документи, а зменшення вартості проїзду у громадському транспорті. Чоловік пропонує, аби ціна квитків у маршрутках, трамваях і тролейбусах Львова була зменшена вдвічі – з десяти гривень до п’яти гривень.

 

"Я не скажу нічого нового, якщо буду стверджувати, що кожен водій громадського транспорту, принаймі приватного АТП, повинен здати в касу суму в розмірі 1000 гривень в день. Таких автобусів є 240", – йдеться у тексті петиції про зменшення вартості проїзду у львівському громадському транспорті.

 

За словами Лозового, це кілька мільйонів доларів на рік, а автопарк Львова все ніяк не оновиться. ЩО, вочевидь, є достатнім приводом для зменшення вартості проїзду.

 

Чоловічки на пішохідних переходах

Іграшковий чоловічок

Роксоляна Гой вимагає у львівського мера встановити на пішохідних переходах яскравих пластикових чоловічків.

 

"Така ініціатива – необхідність для безпеки пішоходів, адже яскрава фігурка точно зверне на себе увагу водіїв і змусить знизити швидкість перед зеброю", – переконана Гой.

 

Яскравих чоловічків вона просить встановити на таких небезпечних перехрестях: на вулиці Липинського (зупинка транспорту поруч з вулицею Окуневського) та на вулиці Панаса Сотника (зупинка транспорту поруч із Рясне-2).

 

Відновлення дитячої залізниці

Дитяча залізниця

Це травнева петиція, яка набрала лише 15 голосів, але була реалізована. Так, таке у Львові іноді трапляється.

Василь Лозовий, зареєструвавши петицію про відновлення дитячої залізниці у Стрийському парку, був дуже переконливим. За його словами, "Вітерець", який курсував парком майже 75 років, повинен робити це ще стільки ж. "В іншому разі наші внуки будуть дзвонити в психіатричну лікарню, коли ми будемо їм розповідати про залізницю в Стрийському парку", – пояснив Лозовий.

У перший день літа 2021 року Львівська дитяча залізниця відновила роботу. Поїзд "Вітерець" знову тішить малечу і дорослих.

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme