Спадщина Садового: Коли на Львівщині запрацюють сміттєпереробні заводи
Наразі в області готуються встановити вісім сортувальних ліній
- Львів
-
31 січня 2018 17:30

Цього року на Львівщині має нарешті розпочатися будівництво першого сміттєпереробного заводу. Поки у Садового говорять про необхідність облаштування загальнообласного полігону, який би обслуговував Львів та область наступних 50 років, влада області вже знайшла двох інвесторів, які готові розпочати будівництво сучасних полігонів.
Залишилось пройти ще кілька бюрократичних процедур, розробити проектно-кошторисну документацію і почати будівництво. У Львівській ОДА обіцяють, що на це потрібно трохи більше шести місяців, і будівництво у Миколаївському та Дрогобицькому районах таки розпочнеться у 2018 році.
Застопорити цей процес, зокрема, у Миколаєві можуть окремі представники "правих" партій, які використовують сміттєву тему як політичний майданчик на наступні місцеві вибори, але у області кажуть, що місцеві мешканці не проти будівництва сучасного заводу. Мовляв, якщо спочатку місцеві реагували навіть на слово "сміття" негативно, то вже зараз готові хоча б слухати.
Досягти цього вдалось банально: методом спілкування із людьми. Садовий із своїм Грибовицьким сміттєзвалищем десяток років не їздив до місцевих громад Малехова та Грибовичів, оскільки банально боявся відвертої розмови із людьми. Тепер же, коли люди не асоціюють сміття із Садовим і бачать нарешті порядок у самому Львові, готові до розмови. Тим більше, що йдеться і про суттєві фінансові вигоди для місцевих громад, особливо для ОТГ. Це, звісно, можна назвати і адміністративним ресурсом, але громади отримують кошти і на амбулаторію, і на дорогу, і на школу, і на садочок. І не отримують під вікнами своєї хати гори сміття. Тому в області переконані, що із будівництвом сучасних заводів на Львівщині проблем не буде.
Тим часом у Львівській ОДА звітують, що нині лише третину сміття зі Львова возять на полігони області. Решту – за межі Львівщини. "У зв'язку з неспроможністю міської влади Львова належно виконувати свої обов'язки щодо вивезення твердих побутових відходів з міста, Львівська ОДА ініціювала рішення щодо передачі повноваження управління сферою ТПВ у Львові. З 1 липня 2017 року Львівська обласна державна адміністрація координує процес вивезення, захоронення та сортування сміття з міста Львова. За цей період з міста Львова вивезено 119 тис. тонн побутових відходів, з яких на полігони області – 39 тис. тонн (33%), на полігони за межами Львівської області – 80 тис. тонн (67%)", - заявив директор департаменту ЖКГ Львівської ОДА Назарій Романчук.
За його словами, на компенсацію перевізникам за шість місяців Львівська міська рада перерахувала Львівській обласній державній адміністрації 150 млн грн, з яких 102 млн грн витрачено на відшкодування додаткових витрат підприємствам-перевізникам. "Завдяки посиленому контролю за вивезенням та оптимізації маршрутів перевезення вдалося зекономити 48 млн грн, які було скеровано у вигляді субвенції органам місцевого самоврядування, що приймають побутові відходи з м. Львова", - каже Романчук.
За рахунок зекономлених коштів у районах Львівщині реалізували 89 суспільно-важливих проектів. Зокрема зроблено капітальний ремонт аварійної дахової покрівлі житлового будинку та капітальний ремонт доріг місцевого значення у місті Буськ, облаштовано благоустрій парку в місті Самборі, придбано спецавтомобіль для прибирання доріг у Червонограді, лічильники теплової енергії для Стрия, а також євроконтейнери для збору сміття у Радехові та Перемишлянах.
Також в області нарешті запроваджено чіткий контроль зважування сміття: запущено три вагових комплекси, які зважують автомобілі, що здійснюють збір та вивезення побутових відходів з м. Львова. Паралельно з цим в області вже ліквідували 52 стихійних сміттєзвалища загальної площею 16 га. Цю роботу обіцяють повністю завершити до кінця 2019 року.
Допоки ж не стартувало будівництво сучасного заводу, на Львівщині вже закупили три повноцінні сучасні сортувальні лінії, які працюватимуть у Дрогобичі, Самборі та Новояворівську. Щоправда повноцінно запрацює ця система вже навесні, оскільки, каже Романчук, для їх встановлення потрібно провести бетонувальні роботи, які неможливо провести швидше через погодні умови. "Але фізично вони вже є у наявності, чекають своєї черги", - додає чиновник.
Керівник Державної екологічної інспекції Львівщини Микола Маланич додає, що протягом 2018 року заплановано закупити ще п'ять таких сортувальних ліній. Загалом же у планах області передбачено налагодження діяльності семи регіональних об'єктів захоронення ТПВ та будівництво чотирьох сміттєпереробних заводів, а також проведення рекультивації 154 несанкціонованих сміттєзвалищ. Це передбачає прийнята обласними депутатами Стратегія поводження з відходами у Львівській області до 2030 року.
Разом з тим, "підвисло" у повітрі покарання чиновників Садового за розкрадання сміттєвих коштів. Раніше фахівці Західного офісу Держаудитслужби провели ревізію фінансово-господарської діяльності ЛКП "Львівспецкомунтрансу", під час якої виявили втрати 47,8 млн грн, та фінансовий аудит діяльності підприємства, яким додатково виявлено втрати фінансових ресурсів на 3,7 млн грн.
Тим часом у Львівській міськраді заявили, що судитимуться із державними аудиторами. Проте ще більше відзначився суд, який закрив справу проти керівника "Львівспецкомунтрансу" через закінчення строків накладення адміністративного стягнення.
На притягненні винних до кримінальної відповідальності перед керівниками правоохоронних органів жорстко наголошував голова Львівської ОДА Олег Синютка. "Андрій Іванович Садовий говорить, що досі нікого не посадили, тому я прошу Юрія Вікторовича Квятківського проконтролювати хід розслідування цієї справи", - сказав Синютка, звертаючись до прокурора Львівської області. І "У мене є питання: коли ці люди вже сядуть за розкрадання коштів?".
Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів
Всі новини на одному каналі в Google News
- 10:29 На Львівщині затримали майора Повітряних Сил ЗСУ, який виявився російським "кротом" ФОТО
- 19:10На Рівненщині вантажний потяг зійшов з рейок: Пасажирські поїзди затримуються
- 10:20"Укрзалізниця" вносить зміни у рух потягів у Карпатах (ГРАФІК)
- 13:11Ситуація після обстрілу на Львівщині: Жителям Дрогобицької громади радять поберегтися
- 10:11Удар по Львівщині: Триває ліквідація наслідків нічного обстрілу
- 16:34 Голос української гідності: помер дисидент і письменник Ігор Калинець
- 10:54У вигляді козацьких хрестів: У Львові планують уніфікувати поховання захисників ФОТО
- 11:36На Львівщині патрульні збили на "зебрі" 17-річного хлопця (ВІДЕО) Відео
- 11:20В Укргідрометцентрі розповіли, якою буде погода в Україні в липні
- 09:27На Львівщині всю ніч шукали зниклу 2-річну дитину: Дівчинку знайшли неушкодженою (ФОТО)
- 23:49На війні загинув футбольний тренер з Львівщини
- 15:35Популярні напрямки у літній сезон: Укрзалізниця призначає додаткові поїзди
- 12:25Директор одного з БФ Львова ошукав військових та волонтера на понад 1,3 млн грн
- 12:01У ГУР назвали кількість ракет та дронів, які назбирала росія
- 23:25З Донеччини до Львівщини евакуювали дві сотні кіз унікальної породи
- 20:42Не пережив візиту до ТЦК: На Львівщині помер 50-річний чоловік
- 18:56Львів відвідав наймолодший кардинал у світі Микола Бичок: він родом з Тернополя, але служить у Мельбурні
- 09:20"УЗ" попередила про зміни в русі потягів на Одещині та Львівщині
- 20:10 Українцям дозволили множинне громадянство, але є "вето"