Коронавірус: Як українці прориваються на Батьківщину (ФОТО, ВІДЕО)

Через Львівську область в Україну повертаються тисячі людей

Коронавірус: Як українці прориваються на…

Через Львівську область в Україну повертаються тисячі людей. Як повідомляє Depo.Львів, ситуація на кордоні регулярно змінюється. Крім того поверненню перешкоджає брак інформації, а іноді суперечлива інформація щодо роботи пунктів пропуску на кордоні. Звичайно, можна звинувачувати владу у провалі комунікації, але є і об’єктивні моменти – іноді перетин неможливий з вини сусідніх держав, а не України.

Станом на вечір неділі сотні українців "застрягли" на кордоні з Польщею., передає Depo.Львів. "Через закриття пішохідного переходу на контрольно-пропускному пункті Медика-Шегині багато громадян, які планували перейти пішки, "застрягли" з боку Польщі", - сказано в повідомленні Міністерства закордонних справ у мікроблозі Twitter.

Зазначається, що українські консули розміщують українців в автах співвітчизників у черзі на перетин. Таким чином, сотні українців уже змогли повернутися в Україну.

Згідно з даними, отриманими від польських прикордонників, станом на 16:00  15 березня час очікування на виїзд із Польщі становить: близько 27 годин для вантажного і 1 години для особистого транспорту на пункті пропуску Дорогуськ-Ягодин, близько 6 годин для вантажного і 1 години для особистого транспорту на пункті пропуску Хребенне-Рава-Руська, близько 38 годин для вантажного, 11 годин для автобусів і 10 годин для особистого транспорту на пункті пропуску Корчова-Краковець.

На відео видно людей, які чекають підчадки в автомобілі у Краковці.

Днем раніше ситуація на кордоні була зовсім іншою і більшість людей переходили кордон саме через піший перехід у Медиці. Адже він дозволяв якнайшвидше опинитися вдома, адже рух потягів було призупинено.  Зокрема, українці штурмували автобуси, які їхали з Перемишля до кордону. За словами очевидців, після того, як рейсові автобуси перестали їздити доїхати можна було на таксі, вартість проїзду стартувала від 40 злотих за машину, що приблизно відповідає регулярній ціні. Черга на пішому переході розтягнулася на кілька десятків метрів.

Також очевидці стверджують, що ті, кому таки вдалося доїхати до кордону, вистояти чергу і перейти його за доїзд до Львова змушені були викласти 250 гривень з людини, що у кілька разів вище звичного тарифу. На щастя бажаючих везти до обласного центру за такими тарифами було достатньо. Тому люди,які часом проводили у подорожі з врахуванням стояння на кордоні були раді і такій ціні.

Отже, стогом на зараз з 00:00 17 березня (вівторок) до 3 квітня Україна закриває міжнародне регулярне пасажирське сполучення.

З 00:00 16 березня (понеділок) до 3 квітня Україна тимчасово забороняє іноземцям та особам без громадянства в'їзд на територію.

Виняток:

- особи, що мають право на постійне або тимчасове проживання на території України;

- є подружжям або дітьми громадян України;

- водії та обслуговуючий персонал вантажних транспортних засобів;

-  члени екіпажів;

- представники офіційних міжнародних місій, диппредставництв, організацій та члени їх сімей.

З 00:00 16 березня (понеділок) Україна призупиняє роботу 107 пунктів пропуску та пунктів контролю на державному кордоні. На низці ПП пішохідне сполучення призупиняється повністю.

Українці, які не встигнуть повернутись додому до 17 березня, мають контактувати з нашими посольствами та консульствами за кордоном. Міністерство закордонних справ рекомендує знайти сторінку посольства чи консульства України у країні перебування, знайти адресу електронної пошти чи посилання на сторінки у соцмережах — і написати листа/повідомлення. Кажуть, відповідають цілодобово: і на вихідних, і ввечері, і вночі.

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme