Коронавірус політичний: Хто і як на Львівщині піариться на пандемії

У місті та області активно роздають продуктові набори, а окремі кандидати на пост мера Львова ще й завалили місто візуальною рекламою зі згадкою COVID-19

Коронавірус політичний: Хто і як на Льві…

Оголошення карантину в Україні не зупинило політичну агітацію: у Львові та області політики не пішли на карантин, а, навпаки, активізувались з допомогою малозахищеним верствам населення. Звісно, добрі наміри політиків – це добре, але пояснюються вони скоріше майбутніми місцевими, а, можливо, і достроковими парламентськими виборами в Україні. Хто ж піариться на пандемії у Львові та області – досліджували журналісти Depo.Львів.

Одним із перших, хто у Львові відреагував на коронавірус, став кандидат на посаду мера Львова, екс-нардеп від "Народного фронту" Ігор Васюник. Його візуальної реклами у Львові і так уже було багато, проте зі зміною реалій нашого життя "адаптувався" до них і Васюник: замість реклами "себе красивого" екс-нардеп розвішав містом щити із рекламою власної "гарячої лінії" допомоги-консультації львів’ян щодо тих чи інших питань, пов’язаних із коронавірусом.

За це, щоправда, він отримав шквал критики у соціальних мережах. Деякі користувачі взагалі вважають, що потрібно запам’ятати усіх, хто піариться на пандемії, і ніколи за них не голосувати. Проте, заради справделивості, зазначимо, що багато хто зауважив, що на "гарячій лінії" Васюника справді фахово консультують львів’ян щодо різних питань. "Підграло" Васюнику і те, що Львівська ОДА довго не спромогалась відкрити обласну "гарячу лінію" й навіть вляпалась через це у скандал.

Активно піариться у Львові на темі коронавірусу й допомозі малозабезпеченим громадянам міста – своєму мініелекторату – ще одна кандидатка на крісло львівського градоначальника на львівських мерських виборах Наталія Тимчій (Лаврецька). Щоправда, шанси перемогти на мерських у Львові у кандидатки примарні, адже ні її особистий рейтинг, ні рейтинг партії "Батьківщина" у Львові не долає навіть прохідного бар’єру.

Втім, піариться Тимчій особисто. Світить бренд "Батьківщини", проте працює з ним за принципом франшизи, адже львівський міський осередок фактично навіть не підпорядковується обласній партійній організації, яку очолює нардеп Михайло Цимбалюк. За спонсорські кошти із залученням "молодіжки" Тимчій розносить по львівських квартирах пакети із гречкою (так-так, її ніхто не скасовував досі). Ну і хай розносить, усім від того ні тепло, ні зимно.

Також за час карантину у Львові можна помітити і роздачу продуктових наборів від партії "Європейська Солідарність", хоча, до слова, це явище не таке масове, як від "батьківщинівців". Партія Порошенка у Львові та області зосередилась більше на допомозі медикам та лікарням, централізовано розвозивши медичні засоби із фонду колишнього президента.

Кілька разів за час дії карантину піарились у Львові та області і представники партії "Національний корпус". Вони допомагають людям, а також Садовому – миючи у "Львівелектротрансі" трамваї.

Решта політиків, зокрема й тих, які й мітять у крісло Садового, зараз у Львові майже не "світяться". Хоча кандидатів буде ще багато.

Ну і куди ж без піару власне мера Львова Андрія Садового, який звик публічно позиціонувати себе захисником усіх знедолених. 

"Львів. Роздають продуктові набори. Люди в черзі почали битися за пайки. ... В черзі було багато літніх людей. То невже немає соціальних служб у місті, щоб заганяти людей в адміністрацію?!." - писала у Фейсбуці громадський активіст Галина Янко.

Зазначимо, що піар – не єдине, для чого Садовий намагався використати коронавірус: крім цього на хвилі боротьби із хворобою він намагався скоротити штат Львівської міської ради на понад 10% – звільнити 181 з 1629 людей.

"За квітень ми очікуємо мінус 70 млн гривень до місцевого бюджету. Це дуже велика втрата, вже болить голова, бо треба буде платити зарплату комунальникам, вчителям тощо. Тому ми прийняли не просте рішення — ми вирішили оптимізувати чисельність працівників міської ради і ми зменшуємо її на 181 людину. Натомість, ми розуміємо, що в часи кризи треба інвестувати в інфраструктуру. Всі ці ремонти, які ми планували по дорогах, це все буде в роботі, бо це дає можливість залучити людей і ті ж податки потім будуть поступати у наш місцевий бюджет" – пафосно заявив мер.  

Проте, на практиці скорочення не відбулося, бо відповідне рішення на сесії не підттримаоли навіть депутати від парті Садового. За таке рішення проголосувало лише 5 депутатів з 55 присутніх у сесійній залі. Проект ухвали передбачав, що з 1 серпня 2020 року кількість працівників міської ради становитиме 1629 осіб, тобто на 180 працівників менше, ніж є зараз.

Таким чином заява  Садового теж виявилася звичайним піаром на темі коронавірусу.

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme