Гройсман вирішив проблему сміття Садового

У Львові, нарешті, підписали меморандум щодо поводження з твердими побутовими відходами, які утворюються у місті

Кабінет Міністрів України у співпраці із Львівською обласною державною адміністрацією та місцевими органами самоврядування Львівщини знайшли вирішення проблеми утилізації твердих побутових відходів, підписавши меморандум щодо вивезення сміття між Львівською обласною державною адміністрацією, Львівською обласною радою, Львівською міською радою та органами місцевого самоврядування, передає кореспондент Depo.Львів.

Сміття з міста буде вивозитися та утилізуватися на полігонах інших міст Львівської області, поки Львівська міська рада не ухвалить остаточне системне рішення щодо способу подальшої утилізації ТПВ, які утворюються у місті.

За словами віце-прем'є-мінстра Володимира Кістіона, підписання меморандуму дуже важливе адже, у області утворились багато стихійних сміттєзвалищ.

"Ми знайшли відповідне рішення, щоб максимально мінімізувати вплив на екологічну ситуацію у області. Питання взяв на контроль особисто прем'єр-міністр Володимир Гройсман. Це проміжний консенсус, який дозволить міській владі підібрати правильні технології для вирішення проблем ТПВ", - сказав він.

Також Кістіон подякував міським головам, які відізвались на пробему, від якої область потерпає вже півтора року. За його словами, це крок вперед для вирішення проблеми.

За словами голови Львівської обладміністрації Олега Синютки, громади Львівської області є співчутливими, попри велику брехню і політичну тріскотню, яка піднімалася навколо цього питання. Не було жодного дня, коли сміття з міста не вивозилося б на полігони області. "Ми тричі допомагали Львову зі сміттям, і цей меморандум допоможе вирішити проблему, а сміттєпереробний комплекс має бути побудований не тільки для Львова, але і для області", – наголосив він.

За його словами, замість того, щоб бездумно витрачати кошти на ефемерні перевезення сміття Україною, краще, щоб вони йшли безпосередньо у громади Львівської області. Термін дії меморандуму - два роки.

Перший заступник голови Львівської облради Андрій Білоус додав, що цей меморандум мав би бути підписаним набагато раніше. Білоус додав, що кошти екологічного фонду області будуть направлені з обласного бюджету на допомогу містам, які приймають сміття з області.

Із вступним словом також виступили мери Червонограда і Новояворівська.

Нагадаємо, проблема вивезення ТПВ зі Львова існує вже рік і супроводжуться багатьма скандалами.

Наприклад, смітники облаштовували біля дитячих майданчиків. Львів зустрічав туристів на Великдень сміттям і смородом.

На Львівщині також регулярно протестують проти сміття Садового, на дорогах області вимагають встановити відеокамери. Навіть Мер Борислава відмовив Садовому в його брудному проханні.

Тим часом правоохоронці розслідують привласнення коштів, які виділялись на компенсацію вивезення ТПВ зі Львова. У Львівській обладміністрації підозрюють, що внутрішні сили у Львівській міськраді зацікавлені, щоб сміття зі Львова не вивозилось.


Більше новин про події у світі читайте на Depo.Львів

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook