Дистанційне навчання: Чому батьки влаштовують протести та що з цим робити

Відвідування уроків онлайн не довподоби багатьом. Дорослі збиваються з ніг, аби облаштувати учнівське місце вдома, а діти не можуть зануритись у навчальний процес та страждають від браку комунікації

Журналіст відділу новин
Дистанційне навчання: Чому батьки влашто…

Другий тиждень львівські школярі навчаються вдома. І батьки, і вчителі вже відчули на собі "переваги" та недоліки такої освіти. Чому львівські батьки активно протестують проти онлайн-навчання, і які реальні знання отримують школярі, навчаючись удома – розбиралися журналісти Depo.Львів.

За урок дитина не встигає записати речення

Десять хвилин. Саме стільки триває онлайн-урок для учнів другого класу у одному із львівських ліцеїв. Насправді зануритися у навчальний процес дітям за цей час дуже важко. Ба більше – 10 хвилин учні лише підключаються до потрібних ресурсів. Про це розповідає мама другокласника Максима, якому "пощастило" піти у перший клас у розпал пандемії. Тож другий рік поспіль навчання для учня є чимось іншим, ніж у дітей, які знають, що таке реальна школа.

"Онлайн-навчання – це не лише біда батьків, але й проблеми для учителів. До таких умов не звик ніхто. По-перше, мало часу для педагогів, аби напрацювати правильний і дієвий механізм викладення матеріалу. По-друге, у дітей обмаль часу для його освоєння: син не завжди встигає записати речення. По-третє, у нас у сім’ї троє дітей, двоє із них – школярі. Незважаючи на те, що в обох синів є власні комп’ютери, навчатися удвох в одній кімнаті – не просто", - каже мама другокласника Ірина.  

Також, за словами мами школярів, часто виникають перебої з електропостачанням. Причому, як у дітей, так і у вчителів. Тож з певних причин, процес навчання стає просто неможливим. "Сьогодні усі діти зайшли до "Класруму" (програма, де навчаються школярі), а от вчителька під’єднатися не змогла – у неї вимкнули світло", – розповідає нюанси навчання вдома жінка.

За словами батьків із інших шкіл, існує ще одна проблема. Часто учителі працюють у різних програмах – хтось, як ми вже писали, у "Класрумі", інші призначають уроки у Zoom. Це теж стає проблемою, бо "бігати" по різних програмах, шукаючи посилання на різні предмети, забирає чимало часу. Усе це повинні робити дорослі, то ж про роботу на час навчання дітей батькам іноді доводиться забути.

Також є чітка відмінність у організації навчального процесу у місті та області. Якщо у Львові інтернет-покриття достатньо добре, то про райцентри чи села цього не скажеш. Особливо у гірських місцевостях.

Дистанційне навчання – не на користь розвитку дитини: Думка психолога

До слова, психологи схиляються до думки, що дистанційне навчання погано впливає на розвиток дитини. Про це каже дитяча і сімейна психологиня Наталія Маркевич. "Дошкільнята, які також інколи залучені до дистанційного навчання, повинні бавитись, рухатись, пізнавати світ через різні органи відчуття. А під час онлайн-занять цього не має. У молодших школярів включається образне мислення. Часто дітям дають завдання, які потрібно виконати. Але щоб правильно це зробити, дитина повинна бачити образ, з ним взаємодіяти, мати можливості щось зробити, побачити, порухати, змінити положення тіла. Ще складніше із дітьми в пубертатному періоді, підлітками. Їхня профільна діяльність – це комунікація", - каже Маркевич.

Про поновлення очного навчання задумались у мерії

Тим часом, після протестів батьків та петиції про скасування дистанційного навчання у школах, яку зареєстрували на сайті міської ради, у мерії пояснили, за яких умов діти повернуться за парти.

"Специфіка цього штаму (так званого Дельта-штаму COVID-19, – ред.) в тому, що він масово уражає дітей. У дитячій лікарні на Орлика минулого тижня було 100 дітей із пневмоніями. Обмеження постанови "червоної" зони є важливі, але коли є колективний імунітет. У нас він не достатній. У суботу (6 литопада, – ред.) у нас було засідання міської комісії ТЕБ і НС, і ми ухвалювали рішення, що ретельно моніторимо ситуацію до середи, і в середу, 10 листопада, будемо приймати рішення щодо початкової освіти – 1–4 класи. Якщо динаміка спаде, то будемо приймати рішення про відновлення очного навчання. Але, знову ж таки, наголошую, все буде залежати від динаміки захворюваності", – пояснив перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко.

Вчителі кинулися вакцинуватися

Зазначимо, що з 8 листопада всіх співробітників навчальних закладів, які не пройшли вакцинацію від коронавірусу, відсторонили від роботи без збереження заробітної плати, як того вимагає рішення Кабміну. Тож останнім часом освітяни почали активніше робити щеплення.  Принаймні так каже в. о. директора департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради Євген Бойко.

"Загалом у нас дуже високий відсоток вакцинації освітян – 96%. В місті діє 11 пунктів масової вакцинації та 13 стаціонарних пунктів, які розташовані у міських медичних закладах, тож ті, хто ще не встиг зробити щеплення, мають змогу це зробити", – зауважив чиновник.

За словами Євгена Бойка, із 16 тисяч працівників сфери освіти міста через відмову від вакцинації від роботи відсторонені близько 2%. Це переважно технічний та обслуговуючий персонал. Ще 2% – це ті, хто наразі перебуває на лікарняному чи у відпустці.

 

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme