Коли море далеко: ТОП-5 місць, де львів'яни купаються на свій страх та ризик

Для відпочинку відкриті пляжі лише на семи водних об'єктах Львівщини

Катерина Костенко

На Львівщині розпочався купальний сезон. За інформацією Львівської обласної адміністрації, протягом березня – квітня було визначено місця масового відпочинку на воді, перелік яких затверджено рішенням обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Загалом, на території Львівської області визначено 19 пляжів, які відповідають вимогам Правил охорони життя людей на воді. На інших закінчують облаштування. Центральною рятувально-водолазною службою у Львівській області підготовлено 10 матросів-рятувальників із складу ЦРВС та проведено інструктажі з 60 особами обслуговуючого персоналу та 38 плавцями-рятувальниками рятувальних постів, проведено водолазного обстеження підводної частини акваторії пляжів.

Станом на 31 травня для відпочинку відкриті наступні пляжі: озеро поблизу с. Модричі (Дрогобицький район), озера поблизу населених пунктів Воля Гамулецька та Фійна-Майдан (Жовківський район), міський став в парку "Здоров'я" у місті Золочів, пляжі на озері поблизу з/д станції "Задорожнє" (Миколаївський район), міський став у Перемишлянах та озера поблизу населених пунктів Стрілки та Коросно, озера поблизу Пустомитів та населених пунктів Старе Село та Давидів, а також рекреаційна водойма Яворівського Національного природного парку.

Щодо Львова, то тут, незважаючи на наявність 82 водойм, офіційно купатися нема де. Ті ж, хто купається, роблять це на власний страх і ризик. "Для отримання дозволу на купання лише чистої води недостатньо. Повинні бути ще створені рятувальні пости і під'їзні шляхи для рятувальних служб, влаштовані роздягальні, туалети, встановлені буйки й інформаційні стенди", – розповів начальник управління екології та благоустрою Львівської міської ради Андрій Галушка.

У Львові жодна з водойм не має всього того, "прописано" законом. Проте, у багатьох львівських озерах містяни і туристи купаються. Зокрема, у Левандівському озері, у водоймі парку "Горіховий гай", у Піскових озерах. "Згідно з нашими спостереженнями, вода там достатньо хорошої якості. Однак люди там купаються на свій ризик", – розповів Галушка.

Як би чиновники не попереджали і не забороняли, а містяни все одно йдуть відпочивати на водойми. У Львові та околицях таких місць декілька.

Левандівське озеро

Це водойма є частиною парку "Озеро Левандівське". Вона розташована в Залізничному районі міста, неподалік Львівського холодокомбінату, і "закована" в бетон. Довкола облаштовані хідники, викладені плиткою. Поруч – дитячий майданчик і житлові будинки. Площа озера – 1,9 гектарів.

Наприкінці 2015 року дно очистили від мулу, водойму засипали піском та провели дезінфекцію. Також відновили бортові стінки та прибрали з берегів сміття, реконструювали освітлення. Нині плануються роботи з покращення технічного стану водойми. Минулого року в управлінні екології Львівської міської ради розробили концепцію розвитку та оновлення узбережжя Левандівського озера. Тут планують створити перший у Львові міський пляж. Втілення проекту коштуватиме близько 350 тис. грн. Незважаючи на те, що "офіційно" купатися тут заборонено, у Левандівському озері, в теплу пору року, з року в рік купаються львів'яни.

Горіховий гай

Озеро у парку "Горіховий гай", що у Франківському районі Львова, містяни називають не інакше як "озеро в парку "Горіховий гай". Шаленої популярності серед відпочивальників воно набрало лише останні два-три роки, адже до того це було не озеро, а швидше болото, завалене сміттям. У 2014 році завдяки роботі небайдужих активістів у "Горіховому гаю" відбулося масштабнее прибирання. З озера вибрали дві вантажівки автомобільних шин (неподалік розташовані гаражі) і ще близько близько десяти вантажівок сміття. Також відновили джерело, унаслідок чого піднявся рівень води. З тих пір тут щороку проводять масштабні прибирання території.

Місце дуже популярне серед львів'ян, особливо у вихідні дні.

Піскові озера

Піскові озера – невеликий парк у Франківському районі Львова, улюблене місце відпочинку жителів мікрорайону з населенням близько 15 тисяч. Парк був облаштований у 1960-ті роки на місці зруйнованого ландшафту — колишніх кар'єрів з видобутку піску. В середині ХХ століття на місці парку було сміттєзвалище. У радянський період озера називалися Алтайськими, під час перейменувань на початку 1990-х років були названі Пісковими.

У 2016 році довкола озера були проведені роботи з ремонту доріжок і сходів.

Піскові озера у Львові дуже популярні, і не лише серед мешканців мікрорайону. Тут ловлять рибу, засмагають. Незважаючи на відсутність офіційного дозволу, у теплу пору року у водоймах залюбки купаються. До речі, як люди, так і собаки.

Озеро в Брюховичах

Озеро в смт Брюховичі популярне серед львів'ян також завдяки зручному транспортному сполученню зі Львовом, сосновим лісом неподалік і гарячими чебуреками в одному з місцевих кафе, які серед львів'ян багато років поспіль мають титул "найсмачніших у місті".

Територія тут настільки гарна, що вабить не лише львів'ян, але й забудовників. Територію біля озера регулярно намагаються забудувати.

Серед додаткових переваг озера в Брюховичах – шезлонги з парасольками й альтанки, які, за бажанням, можна орендувати, невеличке кафе з морозивом і холодними напоями.

Озеро "Муроване"

Озеро "Муроване" знаходиться у 9 км від Львова, недалеко від Галицького перехрестя. Пляж біля водойми – піщаний. Окрім відпочинку на пляжі, можна орендувати мангал і альтанку.

Серед недоліків – велика популярність водойми, тож на вихідні тут аж надто людно.

Також "мінусом" можна назвати і відсутність поруч кафе. До найближчого магазину треба пройти з кілометр.

А от, щодо улюбленого серед львів'ян і, навіть, туристів Винниківського озера, то цьогоріч, як і в найближчі кілька років, поплавати там не вдасться. Воно перетворилося на пустелю.

Винниківське озеро висушили і зачинили на реконструкцію. На місці "львівської пустелі" розпочали масштабне будівництво.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Львів