Чим жила Україна: Держава у смартфоні, гарбуз-рекордсмен та футбол для священників

Україна настільки велика, що жителі одного регіону часто не знають, чим живуть їхні сусіди

Наталія Литвинова
Журналіст відділу «Життя» і ведуча блогу Depo.Кухня
Чим жила Україна: Держава у смартфоні, г…

Кутаючись щільніше у шалики та слідкуючи за вояжем Зеленського у США, проводжали українці цей тиждень. Головні цікавинки, традиційно, зібрав тижневик Depo.ua.

Київ

Скаржитись на безгрошів’я, якщо ти в столиці – вчорашній день. "Гривні" кілограмами лежать під ногами, тільки встигай нахилятись та збирати. Підзаробити можна на каштанах. Ці плоди можна здавати на переробку, за "кіло" дають 2 гривні. Тож краще виходити на "тихе полювання" одразу з тачкою або хоча б валізою на колесах.

Жирний натяк на майбутній військовий обов’язок отримав 5-річний малюк на Київщині. Дитині прийшла повістка в армію. У документі було зазначено, що згідно Закону України про загальний військовий обов'язок і військову службу, дитина підлягає під прописку в призовному пункті. Також в документі було зазначено, що він має обов'язково з'явитися до 23 вересня і мати при собі всі необхідні документи. Згодом в сільраді перед родиною хлопчика вибачилися за помилку. 

Хто дійсно працює, так це столичні крадії. Нещодавно у самісінькому серці столиці майстерно обікрали депутата Київради Георгія Ясинського. У ЗМІ повідомили, що депутат звернувся в поліцію із заявою про те, що на вулиці біля місця його роботи кишенькові злодії непомітно зняли у нього з руки годинник марки Breguet і загубилися в натовпі. Люди з оточення депутата повідомили, що Ясинський позбувся дуже дорогої моделі, середня ціна якої становить 31500 доларів. Через таку втрату, звісно, і копів не гріх "на ноги" поставити.

Донбас

У Бахмуті сесію міськради вперше провели українською мовою. До цього засідання проводили російською навіть попри прийняття закону про мову. Раніше міський голова Олексій Рева казав, що сесію міської ради почнуть проводити державною після того, як закон про мову офіційно набере чинності. Сам Рева, за його ж словами, знає українську "на трієчку".

Нерви мешканців багатоповерхівки на Двірцевій, 53, у Краматорську натягнулись, наче струни. На вулиці осінь, а будинок тріщить по швах, тріщини де-не-де досягли вже 17 см. Вперше проблеми дали про себе знати ще у 2012 році, коли у будинку усували проблеми після прориву труб. Але цього вересня  мешканці почули сильний хлопок, після якого різко збільшилися тріщини на стику з цегляної вставки будинку. Всередину посипалося будівельне сміття, штукатурка – це відбулося в усіх квартирах, через які проходить тріщина. Мешканці досі не знають, що їм робити, бо комісія, яка здійснювала огляд будівлі, поки не дала рекомендацій. А тим часом осінні холоди потроху дають про себе знати.

У Маріуполі вирішили, що сміттю варто дати шанс існувати у більш корисному вигляді. Тут тривають підготовчі роботи з дегазації Лівобережного полігона тведих побутових відходів. З кінця жовтня на полігоні почнуть перетворювати звалищний газ на електрику. І це вже не дивина, а сучасні технології сьогодення.

Львів

У Львові, славному своєю смачною їжею, можна знайти гарний обід на різний гаманець. Зокрема, журналіст Depo.Львів проінспектував днями їдальню Львівської ОДА і залишився задоволеним як цінами, так і їжею. На обід депутатам та чиновникам пропонують суп сирний, суп з фрикадельками, бульйон, є салати, м'ясо під сиром, котлети, риба у вершках, а ціни навіть нижчі за ті, що у деяких відділах кулінарії у супермармаркетах.

У Львові в громадському транспорті провели рейд, під час якого "зайців" не штрафували, а пропонували їм купити проїзні картки. Враховуючи те, що у Львові відмовилося від кондукторів у громадському електротранспорті, і дуже давно, "зайці" тут водяться. І можливо, їздити і не платити – це для них мінлива примха, а не принципова позиція.

У деяких мешканців проспекту Червоної Калини, що у Львові, ранок четверга 26 вересня розпочався геть не з кави. Тут на супермаркет впав будівельний кран. Дивом підйомник повалився на складські приміщення, тому окрім крановщиці ніхто не постраждав.

Дніпро

Природа таки любить баланс.  На Дніпропетровщині в нагороду за погану дорогу природа подарувала людям тунель кохання. Дерева так з'єднались своїми гілками на шляху від Нікополя до селища Чкалове, що утворили своєрідний тунель. Звісно, виглядає він не так ефектно, як знаменитий тунель в Клевані на Рівненщині, але, можливо, у тунелю з Дніпропетровщини все ще попереду.

Люди вміють дивувати. Нещодавно у прикордонників викликала підозру пасажирка поїзду "Кривий ріг – Москва", яка власноруч вклеїла фото у паспорт. За словами жінки, їй не дуже подобалось попередня світлина, тому вона сама замінила її на таке, де, на її думку, вона більш красива. Прикордонники краси не оцінили, тому на жіку склали протокол за спробу незаконного перетину кордону, а в преспективі ще й світять "розборки" за підробку документів.

Радощам татуся з Дніпра, який дізнався, що дружина народила сина, не було меж. Переповнений емоціями чоловік розмалював навіть авто написами "Кохана, дякую за сина", "Ура, я тато!". Фото автівки одразу потрапили в соцмережі і набули неабиякої популярності.

Одеса

Одеський скульптор Кирило Максименко вирішив створити арт-об'єкт із "п'ятаків", які скоро вилучатимуть з обігу. Схоже на те, що п’ятаків митцю знадобиться чимало: у місті відкрито сім пунктів, куди можна здати такі монети. За словами автора майбутнього шедевру, розмір скульптури залежатиме від того, скільки монет вдасться зібрати.  Станом на 27 вересня було зібрано 120 кг монет. Гроші надходили не тільки від одеситів, а й від людей з різних куточків країни: Києва, Мелітополя, Маріуполя, Вінниці, Дніпра.

26 вересня, з Приморського бульвару в Одесі взяв старт на Київ одеський атлет Іван Єфанов. І не сам, а з групою спортивних і завзятих. Щоправда, дюжина одеситів пробігла з Іваном лише перші 50 км. Примітно, що ідея такого марафону почалася з жарту. Його друг збирався допливти по Дніпру з Києва до Херсона. Іван сказав йому: "Якщо ти пропливеш, я пробіжу з Одеси до Києва". На що той порадив йому почати готуватися. І Єфанов готувався: тренування, режим сну, спеціальне харчування. За планом, марафон триватиме 11 днів. Гроші, які будуть зібрані під час забігу, підуть на реабілітацію одесита Михайла Радченка, який чотири роки тому потрапив у ДТП. Тож подумки можна підбадьорювати спортсмена "Біжи, Іване, біжи". 

На тижні в Одесі помітили собаку, який сидів собі тихо і спокійно у вантажному автомобілі, припаркованому з порушеннями на мості. Судячи з номерних знаків, господар собаки та автівка приїхали із швейцарського Цюріха. Журналісти припустили, що, можливо, власник вантажівки – мандрівник, бо ззаду його автівки був прикріплений мотоцикл. Цілком вірогідно, що водій забувся, що зупинка і стоянка на мосту заборонені, а за таке порушення штраф може становити 510 грн. Так чи інакше, собака замість шофера виглядав дуже впевнено.

Коли круглі кавуни приїдаються, на заміну приходять квадратні. А коли серце бажає свята, то  можна замовити кавун-серце. Але не заради краси, а щоби розрізати і з'їсти, звісно ж. Кавун-сердечко, що виростили цьогоріч ізмаїльські аграрії, органічний, а його "батьки" не збираються зупинятись на досягнутому і кажуть, що в органіки є початок, але немає у органіки кінця.

Харків

У харківській "підземці" на тижні стався збій руху, через що на деяких станціях утворились великі скупчення пасажирів. А все через потяг, який не зміг зрушити зі станції "Південний вокзал". Згодом його відтянули в депо, рух відновили, тож незручності для пасажирів були недовгими. Але понервувати довелось.

У Харкові в рамках реконструкції з фонтану "Дзеркальний струмінь" демонтували шпиль, на якому встановлений прапор України. Втім, все заради відновлення. Капремонт тут був необхідний давно, бо багато елементів фонтану потребують відновлення чи заміни. А потім шпиль буде встановлений знову. А разом з ним, зрозуміло, і прапор.

Не може не тішити те, що у порівнянні з минулим роком кількість україномовних пісень в ефірах радіостанцій, що звучать на території Харківщини, зросла на 20 % – у першому півріччі 2018 року україномовних пісень в ефірах було лише 36%. Також у Харківській області 96% телепередач ведуться державною мовою, що навіть  перевищує встановлену норму. У порівнянні з першим півріччям 2018 року обсяг україномовних передач зріс на 4%.

Запоріжжя

Під самий кінець робочого тижня у Запоріжжі відкрився потужний International IT Forum 2019. Мало того, що сам цей захд дуже цікавий – на ньому, до прикладу, будуть представлені дрони для комерційного використання – так ще й відкрився він потужно з новинки загальнонаціонального масштабу: презентації бренду цифрової держави, або вже досить інформаційно розкрученої "держави у смартфоні". За словами автора проекту, в осяжному майбутньому всі послуги в Україні будуть оцифровані і зібрані на одному порталі. Він матиме назву матиме назву "Дія" – "Держава і Я" – і запрацює вже за кілька місяців, хоча повне оцифрування триватиме п'ять років. 

Якби в країні робили дослідження про комфорт життя котів, то, напевно, до щасливців точно б віднесли котів Запоріжжя. Котів тут дуже шанують, а нещодавно в одному з районів побудували двоповерховий будиночок для пухнастих безпритульних. Котячий "готель" утеплений, навіть стоїть поблизу місця, де проходять труби й виходить тепле повітря. Чоловік, який будував будинок улюбленцям, виносить тваринам їжу та воду. З міркувань безпеки котів авторка посту не називає адресу. Але сподівається, що такий приклад надихне на створення котячих "готелів" в інших районах.

Улюбленці молоді, музиканти гурту "Один в каное", презентували кліп, який знімали у Запоріжжі. Це спільний доробок музикантів та ансамблю "Байда" дитячої музичної школи №5. Вийшло просто, зрозуміло, яскраво і, як завжди, душевно.

Любителям вечірніх пробіжок у парках Запоріжжя варто бігати обережніше. Бо принаймні один з парків, а саме Вознесенівський, кишить щурами. Нахабні тварини купаються у водоймі біля паркового місточку, гасають берегом. Очевидець, який виклав у мережу фото та відеодокази, каже, що щурів тут чимало. Насторожує те, що вони зовсім не бояться людей. Головне, "аби на ручки" проситись не почали.

Закарпаття

Подією тижня на Закарпатті стали масштабні обшуки у справі про замах на начальника управління захисту економіки Іванківа. В середу зранку в аеропорт Ужгорода прилетів літак Національної гвардії, через село Нижні Ворота в область заїхали понад 80 слідчих і спецпризначенців із інших регіонів України. Загалом силовики як води в рота надрали і ніяких подробиць не видають, але повідомлялося про арешт Михайла Данила, офіційно – керівника федерації боксу Закарпаття, а неофіційно – колишнього міліціонера і керівника охорони Андрія Стрижака. Також ходили чутки про обшуки у екснардепів Михайла Ланя та Павла Балоги, але ця інформація поки не підтвердилася. 

Винахідник-аматор та за сумісництвом – сільський голова Косівської Поляни Федор Митрюк продовжує експериментувати. Чоловік винайшов "гуцульський гвинтокрил". Аби змайструвати диво-транспорт, йому знадобилось пару років.  Два гвинти, панель приладів та автомобільний двигун – основні елементи, що запускають апарат в дію. Коштує такий пепелац значно дешевше за аналоги: лише $2,5 тисячі. Секрет успіху простий: мінімальні технічні знання та величезне бажання.

Закарпаття вражає не лише чоловіками-винахідниками, а й котами. Днями тут помітили рідкісного пухнастого: кіт був суворий і чимось навіть нагадував гепарда. Чи має красень господаря, чи гуляє сам по собі, достеменно не відомо.

Прикарпаття

Завзяті любителі "тихого полювання" штурмують ліси і не можуть не нарадітись "здобичі". Хлопці з "Грибної роти України" на тижні похизувались  майже центнером білих грибів. Уява розігрується і апетит також від споглядання таких "смачних" світлин.

Прикарпатець Євген Кузнєцов, вирішив не боротись з тими, хто смітить, а навпаки, привчати людей не смітити. У Євгена є мрія – він хоче навести лад у радіусі 40 км довкола себе, хоч і розуміє, що це непросто. Для цього потрібна команда. Стежка Довбуша – один із популярних маршрутів у курортній Яремчі. Туристи, гуляючи тут, набирають пакетів з їжею, а порожні забрати з собою лінуються.  Гори, туристичні стежки та береги річок – усе захаращене пластиком, склом, поліетиленом. Споглядаючи таке, фраза "мальовничі Карпати" – це останнє, що спадає на думку. Аби показати, скільки тут сміття, Євген і його товариш рушають до річки. Ящик пляшок збирають за дві хвилини. Можна лише уявити розміри куп сміття, якщо попрацювати тут  хоча б день.

Вінниця

Землі Вінниці продовжують відкривати людям свої таємниці. Нещодавно учасники спільноти "Тіні Вінниці" натрапили на черговий доказ того, що центр міста пронизаний катакомбами. Один із учасників експедиції повідомив у мережі про цілі підземні ходи, одне з відгалужень якого йде в напрямку Вінницького технічного ліцею під проїжджою дорогою вулиці. Учасники спільноти вже давно знайшли вхід у катакомби під покинутим будинком на вулиці Магістрацькій, і нині готують відео, в якому покажуть  західки. Тож далі буде ще цікавіше.

На тижні депутати Вінницької облради підтримали проєкт рішення щодо вилучення з облікових даних селища Тельмана Скитківської сільської ради Липовецького району. За переписом 2001 року в селищі Тельмана Липовецького району проживало 12 осіб. Але вже майже десять років тут ніхто не живе. Останньою хутір покинула літня жінка, яку забрали до себе діти. Тривалий час вона залишалася єдиною мешканкою вимерлого села.

Кропивницький

Кропивницький вперше відвідала посол Австралії Мелісса О'Рурк. За її словами, Австралія приділяє велику увагу співпраці з Україною. О'Рурк зазначила, що у рамках Програми прямої допомоги Уряду Австралії Посольством Австралії в Україні здійснюють заходи щодо реалізації проектів, направлених на допомогу дітям, які перебувають на вихованні в інтернатних закладах, а також підтримки українських військовослужбовців.

Від запорізьких щурів не відстають і кропивницькі. Містяни на Ковалівському мості зняли на відео щурів, які ласують кормом, залишеним для собак та котів. Кажуть, що щури бігають і по Соборній площі, також розсікають простір на Набережній, неподалік факультету фізвиховання. Люди при вигляді пацюків одразу лякаються, але більшість забуває, що щури – розумні тварини. А в деяких країнах їх навіть навчають шукати міни.

Ще у Кропивницькому у конкурсі на ярмарку визначили нового гарбуза-велетня.Вага гарбуза-велетня склала 76 кг. Такого красеня викохала Олена Горлова з селища Осикувате, за це їй дали в подарунок 32-дюймовий телевізор. Торік у конкурсі переміг Валерій Помазан з Київщини. Його гарбуз важив майже 44 кг. Але гарбузу Олени серед плодів-конкрсантів не було рівних.

Хмельницький

Погожої вересневої днини посеред дороги у Хмельницькому на Львівському шосе перекинулася чимала вантажівка з зерном. Водій не врахував дорожньої обстановки, особливостей вантажу. Так, внаслідок розриву і розгерметизації правого заднього колеса причепа, вантаж перекинувся, а зерно висипалось. Напевно, єдині, хто радів цьому – це птахи.

На Хмельниччині в селі Солобківці є зупинка-антистрес. Позитивний зміст малюнків та розмаїття барв, дійсно, покращують настрій, а ще тут розмалювали навіть сміттєвий бак. Не зупинка, а справжній арт-об'єкт.

Тернопіль

На Тернопільщині сто священників української греко-католицької церкви одягли форму замість ряс та зійшлися у Всеукраїнському турнірі з міні-футболу. Турнір проводився на честь блаженного священномученика Омеляна Ковча. У змаганнях перемогла команда Стрийської єпархії. Друге місце посіла команда Львівської архиєпархії, а третє – команда з Івано-Франківська.

Полтава

Полтавці сказали – полтавці зробили. На День міста жителі та всі, хто приїхав на гостини, долучились до плетіння найдовшого в країні вінка. Довжина "Вінка-оберегу", який полтавці з самого ранку плели у Корпусному парку, складала 1 183 метри. Зусилля полтавців виправдали очікування: їх вінок таки потрапив до Книги рекордів України. Після урочистої ходи з вінком полтавці вирушили святкувати. Заходів в той день та гулянок було  хоч відбавляй.

На тижні неприємнощі звалились на полтавського тхеквондиста Вадима Боярина. Хлопця тяжко поранили. В поліції згодом розказали, що сталось це тоді, коли спортсмен відпочивав з друзями на квартирі. Між Боярином і його приятелем виник конфлікт, який в результаті переріс у поножовщину. Зараз стан хлопця вже стабільний, але на реабілітацію йому знадобиться чимало часу.

Черкаси

На святкування єврейського Нового року в Умань, традиційно, прибули тисячі хасидів, які вважають своїм обов’язком хоча б раз в житті відвідати могилу духовного лідера Цадика Нахмана. На підмогу нашим копам сюди приїхали навіть ізраїльські поліцейські. Як то кажуть: аби перестрахуватись.

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme