Як скупитися на ринку у Львові і не підчепити коронавірус

Пом'якшення карантину в дії: в місті Лева відкрили вже 25 продовольчих ринків

Журналіст регіональної редакції Depo.Львів
Як скупитися на ринку у Львові і не підч…

Коронавірусні обмеження йдуть на спад: Україну починають поступово повертати до нормального життя. Зокрема нарешті дали трохи "повітря" фермерам та загалом селянам – дозволили запрацювати базарам. Але поки що – з купою умов.

Незважаючи на те, що у Львові вже відкриті чверть сотні ринків, працювати вони можуть лише відповідно до чітко визначених норм та протоколу. Їх роботу перевіряють мобільні групи при районних адміністраціях та працівники Держпродспоживслужби. Чиновник запевняють: якщо будуть виявленні порушення – одразу ж закриють.

Львів'яни відкриттю ринків у місті стішилися неабияк. Готові й годину стояти у черзі перед входом, аби лише потрапити на продовольчі закупи. Кажуть, на ринку продукти смачніші та свіжіші, ніж у супермаркеті, та й більше простору для дотримання дистанції. А ще, продавці накрили вітрини плівкою, тож можна розраховувати, що ніхто на огірки-помідори-бульбу не пчихне.  

Як скупитися на ринку у Львові і не підчепити коронавірус – прості рекомендації від Depo.Львів, які допоможуть зберегти здоров'я.

Правила для продавців

Фото: Главком

Вхід на ринок здійснюється лише в масці або респіраторі, після безконтактного температурного скринінгу. Відстань між робочими місцями продавців – не менше 3 метрів. Між продавцем та покупцем – захисні екрани з плівки чи пластику. Дезінфекція поверхонь повинна проводитися що три години, прибирання та дезінфекція приміщень – в кінці робочого дня.

Правила для покупців

Фото: 4studio

Вхід відвідувачів на ринок також здійснюється лише в масці (зокрема – й саморобній) або респіраторі, після безконтактного температурного скринінгу. Максимальна кількість відвідувачів – не більш, ніж один покупець на 10 квадратних метрів. Наближатися ближче забороняється.

Правила для адміністрації ринків

Фото: 4studio

Наявність державної реєстрації. На кожному вході – диспенсери з антисептиком. Необхідно постійно інформувати відвідувачів про карантинні обмеження та профілактику COVID-19. Контроль за дотриманням вимог та оперативне усунення порушень – за адміністрацією ринку. Стихійна торгівля на прилеглій до ринку території заборонена.
 

Як відкрили – так можуть і закриюти

У разі недотримання продавцями, покупцями, чи адміністрацією ринків правил Львівська міська рада погрожує припинити роботу ринків. І це не порожні обіцянки. У Львові в квітні вже припинялася робота двох ринків. Йшлося про ринок на вул. В. Великого та ринок "Тополя". Було складено правоохоронними органами протокол, яким оштрафовано керівника ринку, а також неодноразово було зафіксовано дуже велике скупчення людей.

"Ми проводили з керівниками продуктових ринків велику зустріч, на якій попередили їх, що коли на них будуть надходити зауваження та складатимуть протоколи про порушення, ми будемо змушені їх закривати", – розповіла директорка департаменту економічного розвитку Львівської міської ради.

Поради від МОЗ

За словами головного санітарного ліякаря Віктора Ляшка, вдома придбані продукти слід перекласти у чистий посуд, а пакети – викинути, щоб COVID-19 не потрапив до організму. Після цього необхідно вимити руки з милом під проточною водою не менше 45 секунд. Якщо овочі і фрукти купувалися не в упаковках, а на вагу, їх теж слід ретельно помити водою з милом, протягом вже згаданого часу. 

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme