За три місяці – жодного нового хворого: Як у Моршині вдалося побороти коронавірус

Тут від COVID-19 вакцинували більшість дорослого населення і вже підбивають перші підсумки експерименту

Журналіст відділу новин
За три місяці – жодного нового хворого:…

Щеплення проти COVID-19 в Україні вже отримали майже 4 млн осіб,  більшість – лише першою дозою. Серед них – мешканці невеличкого курортного містечка Моршин, що на Львівщині. Тут з квітня триває експеримент – мають вакцинувати 70% населення міста, аби отримати колективний імунітет. Якими є перші підсумки експерименту і наскільки він вдався, дізнавався Depo.Львів.

Захищені і безпечні

Місто Моршин розташоване у Стрийському районі, трохи менше як за 100 км від обласного центру, серед мальовничих Карпат. Це один з кращих бальнеологічних курортів, чиї мінеральні води відомі своїми цілющими властивостями ще з часів Австро-Угорщини не лише в Україні, а й закордоном.  Тут лікуються або проходять реабілітацію ті, хто страждає через хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту,  нирок, сечовивідних шляхів та порушення обміну речовин.

Зазвичай, тут щороку відпочивали тисячі людей з України, Молдови, Білорусі, Польщі. Але пандемія внесла свої корективи, багатьом тутешнім санаторіям, готелям та базам відпочинку довелося зачинитися. Тому місцева влада ще навесні звернулася до керівництва країни з проханням провести у Моршині своєрідний експеримент – вакцинувати від COVID-19 практично усе доросле населення міста задля вироблення колективного імунітету. Мовляв, так місцеві жителі будуть більш захищені, а відпочивальники не будуть боятися сюди їхати.

І от в Міністерстві охорони здоров’я підбивають перші підсумки. Станом на 4 серпня однією дозою тут було щеплено майже 73% дорослого населення, повністю завершили вакцинацію двома дозами 67% дорослих мешканців Моршина. Зараз в місті немає зареєстрованих нових випадків COVID-19. Останній був зафіксований 20 червня.

"Це дуже хороший результат. Вакцини проти COVID-19 демонструють високі рівні ефективності та захисту. І це не лише український, але й світовий досвід, - каже заступник міністра - головний державний санітарний лікар Ігор Кузін. - Звісно, ми чудово розуміємо всі обмеження такого проекту, але маємо сказати про те, що досягнуті високі та надвисокі цифри універсального охоплення є необхідною умовою для припинення спалаху і пандемії. Зараз наша мета – щепити якомога більше людей та не дати пандемії восени загостритись".

Локдаун – ворог туризму

Загалом у Моршині проживають 4 239 людей, 800 з них – діти до 18 років. 90% від усіх вакцинованих щепили вакциною Sinovac (CoronaVac). Також щеплення здійснювали вакцинами  AstraZeneca та Pfizer-BioNTech (Comirnaty).

"Пілотний проєкт з вакцинації всього дорослого населення міста Моршин демонструє надзвичайний результат, - говорить у коментарі Depo.Львів міський голова Моршина Руслан Ільницький. – У травні в нас був лише один хворий на коронавірус,  але та людина лише зареєстрована в нашому місті, а проживає десь інше, ще один випадок – у червні. А  з 20 червня у місті не зареєстровано жодного нового випадку захворювання на COVID-19. Я дуже цим тішуся".

Але, за словами міського голови, не всі містяни одразу позитивно сприйняли цей задум – спочатку був острах і робити щеплення не поспішали. Окрім того, на початках у пунктах вакцинації був лише CoronaVac, а багато хто хотів щепитися Pfizer. Тим не менше результат говорить сам за себе.

"Сподіваюся, що завдяки експерименту нам вдасться уникнути чергового локдауну. І тут річ не лише у здоров’ї людей, а ще є й економічна складова, адже основні доходи у бюджет нашого міста йдуть від туристичної галузі. А тепер курорт став безпечним як для його мешканців, так і для людей на відпочинку та лікуванні".

Директор департаменту охорони здоров'я Львівської облдержадміністрації Орест Чемерис вважає, що приклад Моршина – це унікальна практика, яка продемонструвала, що існує лише один спосіб подолання коронавірусу – вакцинація.

"Кожна невакцинована особа є потенційним носієм вірусу, який поширюється та мутує. Вакцини безпечні у порівнянні з наслідками та ускладненнями від коронавірусної інфекції. Тільки спільними діями ми досягнемо успіху. І вакцинація – це розумний підхід до вирішення проблеми", - зазначив чиновник.

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme