З вірою у серці: П’ять унікальних місць для вірян у Трускавці, які варто відвідати

П’ять унікальних місця на львівському курорті, які неодмінно слід відвідати туристам, незалежно від конфесії  
 

Журналіст регіональної редакції Depo.Львів
З вірою у серці: П’ять унікальних місць…
П’ять унікальних місць для вірян у Трускавці, які варто відвідати

Трускавець – не лише місто здоров’я, це ще й місце душевного спокою. В оздоровниці є різні храми: Української Греко-Католицької Церкви, Римо-Католицької Церкви, Православної Церкви України, Протестантської Церкви, Російської Православної Церкви. Втім, Depo.Львів пропонує п’ять унікальних культових місць у Трускавці, які обов’язково треба відвідати вірянам, незалежно від конфесії.  

 

Христос-Спаситель

Статуя Христа-Спасителя у Трускавці – найбільша в Україні

Статуя Христа-Спасителя у Трускавці – найбільша в Україні (загальна висота – 12 метрів). Це точна, хоч і зменшена, копія Христа-Спасителя у Ріо-де-Жанейро (Бразилія). Її встановлено на Гошівській горі, що біля залізничного вокзалу. Статую видно майже з будь-якої точки міста-курорту. Христос-Спаситель неначе благословляє оздоровницю, всіх її мешканців і гостей.

 

 

 

 

Дорога до Ісуса розбита, але її варто здолати, аби піднятися до постаменту. Біля статуї – сквер і оглядовий майданчик, з якого відкривається неймовірна панорама на місто й гори. Це місце сили, душевного спокою і "перезавантаження".

 

Статуя Божої Матері

Статуя Божої Матері у Трускавці

Статуя встановлена у трускавецькому парку "Адамівка" у 1900 році неподалік джерела "Броніслава". Встановили її за гроші вдячної пацієнтки курорту, яка після відвідин оздоровниці, позбулася важкої недуги. Статуя Матері Божої стала символом благословення цієї місцевості.

 

Додамо, що площа парку "Адамівка" більше 60 гектарів. Він був закладений у 1895 році. А за десятки років набув свого сучасного вигляду, ставши "Курортним",– парком-пам’яткою садово-паркового мистецтва в Україні у 1984 році та об’єктом природно-заповідного фонду загальнодержавного значення у 2020 році.

 

 

Памятник Івану-Павлу ІІ

Встановлений на вулиці Степана Бандери, 12-а, у Трускавці, біля входу на території костелу Внебовзяття Пресвятої Діви Марії. Розробили проект скульптори Львівської Академії мистецтв Павло Боднар і Василь Здреник. Відкрили пам’ятник Папи Римського Івана-Павла ІІ 1 листопада 2014 року. Спонсор проекту побажав залишитись невідомим. 

 

 

 

 

Пам’ятник Йосипу Сліпому

 

Відкриття пам’ятника патріарху УГКЦ Йосипу Сліпому у Трускавці (архітектор Орест Скоп, скульптор Ярослав Скакун) приурочили до 125-річчю від дня народження одного із найвизначніших діячів церкви.

 

Йосип Сліпий – патріот України, церковний діяч, якого не зламали поневіряння та тортури сталінського режиму. Він поширював у світі український дух, жив і працював заради України та Української церкви.

 

Пам’ятник Йосипу Сліпому у Трускавці, відкритий у 2017 році біля Церкви Покрови Пресвятої Богородиці, що на вулиці Дрогобицькій, 12А.  До слова, це третій монумент патріархові у світі.

 

 

 

Гріб Господній

 

Копію Гробу Господнього у Трускавці відкрили наприкінці вересня. Культове місце облаштували на території храму святого Миколая Української Греко-Католицької церкви, що у центрі міста.

 

Копія Гробу Господнього у Трускавці.

 

 

Копія Гробу Господнього у Трускавці.

 

Гріб Господній – головна святиня християнського світу. Це гробниця у скелі, де згідно з Євангелієм, після розп'яття був похований Ісус Христос, і на третій день воскрес. Гробниця є головним вівтарем Храму Воскресіння Христового в Єрусалимі.

 

Копія Гробу Господнього на львівському курорті – одна з найбільших (якщо не найбільша) в Україні. На облаштування святині знадобилося кілька років.

 

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme