З ангеликами з Ватикану, цукерками та символами Євросоюзу: Як виглядали львівські ялинки в останнє десятиліття   

На площі перед Національним академічним театром опери та балету імені Соломії Крушельницької у Львові вже давно стоїть головна новорічна ялинка міста

Журналіст відділу новин
З ангеликами з Ватикану, цукерками та си…
Фото: lviv.depo.ua

Традиційна. Таким словом можна об’єднати усі новорічні ялинки, які упродовж останніх десяти років були встановлені у Львові. Якщо деякі українські міста останніми роками все ж експериментували із зовнішнім виглядом ялинки, то львівська влада змінювала хіба формат освітлення та іграшки, а дерево встановлюють завжди живе. Не даремно ж за традиціями їдуть саме до Львова. Depo.Львів вирішив пригадати, який виглядали новорічні ялинки Львова за останнє десятиліття.

2022

Як виглядали львівські ялинки
Фото: Роман Балук, ЛМР

Новорічна красуня має висоту 17 метрів, її вік – 35 років. Ялинку подарував Львову 85-річний Василь Козленко із села Оброшине. А засвітили новорічне дерево напередодні Дня святого Миколая – 17 грудня.

Цьогоріч концепцію новорічного оздоблення розробили львівські художники Роман Зілінко та Ольга Кравченко. Місто вирішили прикрасити в автентичному стилі. Для цього використали традиційні різдвяні "павуки" та ромби, які здавна символізують рід і силу.

2021

Головна ялинка Львова
Фото: Dyvys.info

Святкове дерево висотою 18 метрів місто отримало у Дрогобицькому лісництві, на відміну від попередніх років, коли головну ялинку дарували мешканці та підприємці. Прикрасили в стилі попередніх років.

2020

У Львові завжди встановлюють живу ялинку
Фото: Львівська міська рада

Святкове дерево заввишки 17,5 метрів Львову теж подарували. Особливість тодішньої головної ялинки Львова була в тому, що вона блакитна, та для її прикрашання майже не використали іграшок, а зробили акцент на освітленні.

Подарував святкове дерево місту керівник науково-виробничої фірми "Дока" Серебрянний Юрій Львович. Вона росла на території заводу "Кінескоп". А ще новинкою у прикрашанні міста до новорічно-різдвяних свят стали два восьмиметрові ангели, які є аналогами Лондонської святкової ілюмінації. Ангели стояли на вулицях Галицькій та Сербській.

Тоді на встановлення міської ялинки для святкування новорічних та різдвяних свят з міського бюджету передбачили 174 тисячі гривень.

2019

Якою була ялинка у Львові у 2019 році
Фото: Львівська міська рада

Висота львівської ялинки, встановленої у новий 2019 рік, сягала 20 метрів. Її місту подарували мешканці села Буда Яворівського району Львівської області. Її вік орієнтовно 40-50 років. Головну зелену красуню міста не завішували великою кількістю іграшок, а зробили акцент на вогниках і світлі.

2018

Львівська ялинка-2018
Фото: Львівська міська рада

У новий 2018 рік ялинка також у Львові була подарована. Приїхала вона із містечка Брюховичі, що під Львовом – 20-метрову ялинку подарувала місцева мешканка Любов Поврозник. Дереву було приблизно 50 років, садили його ще батьки жінки. Тож виросло досить велике і задля безпеки його потрібно було зрізати. На її встановлення та прикрашення з бюджету виділили 100 тисяч гривень.

2017

Головні ялинки Львова

Львівська міськрада придбала новорічну ялинку в Дрогобицькому районі, неподалік Східниці. Її вартість була 100 тисяч грн, плюс з бюджету оплатили транспортування, монтаж, облаштуванням ілюмінації, прикрашанням та охороною – а це в цілому обійшлося у 116 тисяч грн.

2016

Головна ялинка Львова-2016 приїхала зі Східниці

Головна ялинка 2016 року приїхала до Львова теж зі Східниці. Тоді її ще прикрашали не лише гірляндами, а й іграшками. А ілюмінацію оновили та зробили її подібною до вуличного освітлення. На новорічне дерево витратили 211 тисяч гривень.

2015

Ялинка, прикрашена у кольори прапора

Тогорічна ялинка була особливою, адже сяяла у кольорах національного прапора – синім згори та жовтим знизу. Була вона заввишки майже 20 метрів та приїхала до Львова з Дрогобицького лісництва. З бюджету тоді витратили 50 тисяч грн.

2014

Під час Революції Гідності головну ялинку Львова прикрасили янголами

У розпал Революції Гідності у центрі міста встановили 17-метрову ялинку. Тоді її прикрасили кілька великих фігур янголів. Хоча мерія тоді вагалася, чи варто взагалі відкривати урочисту ялинку, з огляду на події в країні. Однак традиція все ж перемогла – відкривав новорічну красуню міський голова Андрій Садовий разом з дітьми, серед яких були й маленькі українці з Криму і Донбасу.

2013

У 2013 році ялинку Львова прикрачили дерев"яними фігурами

Центральна ялинка засвітилася вогнями, а прикрасили новорічне дерево дерев’яними іграшками яворівських майстрів та іграшками ручної роботи, які виготовили учні художньої школи ім. О. Новаківського, також на дереві було 40 нових синьо-жовтими світильників. А ще на ялинці були символи Євросоюзу.

2012

Головну ялинку Львова прикрасили майже 200 автентичних прикрас

Тоді головну ялинку Львова прикрасили майже 200 автентичних прикрас. Серед них – яворівська іграшка від народних майстрів, а також поставили охорону. На це з міського бюджету виділили 55,5 тисяч гривень.

2011

Львівські ялинки
Фото: Євген Кравс

2011 року ялинку прикрасили 5 тисяч іграшок, які надала фірма "Світоч" та Львівський склодзеркальний завод. Частина іграшок були дерев’яними, а розмальовували їх діти. Того року також закупили 24 нові гірлянди для ілюмінації.  А ще на головній ялинці вперше з’явилися особливі прикраси – металеві конструкції з фігурами янголів. Їх спеціально розробили для ялинки у Ватикані й вони тішили львів’ян кілька років поспіль.

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme