Яким буде Різдво у Львові-2019

У понеділок та вівторок, 7 та 8 січня, буде традиційно встановлена сцена, де відбуватимуться виступи вертепів і різдвяно-новорічні концерти

У міськраді оприлюднили програму різдвяних заходів у Львові, пообіцявши близько двох сотень розваг на будь-який смак і гаманець.

Традиційно розпочали з різдвяного ярмарку, який відкрили ще 8 грудня у двох локаціях: на площі Ринок і на проспекті Свободи. Пізніше – ще й на Сихові.

У найбільшому мікрорайоні Львова різдвяні заходи на такому рівні міськрада проводить вперше. Тут відкрили резиденцію Святого Миколая, поставили будиночки з сувенірами і наїдками і навіть створили айсберг. Це такий сихівський "виклик" новорічній ялинці.

До оформлення святкової алеї проспекту Свободи також підійшли з фантазією, прикрасивши її лемківськими павуками. Спеціально для Львова їх розробили майстри з Косова.

"Ці півметрові павуки розвішані вздовж алеї на святкових арках і стануть таким собі оберегом усіх заходів та подій, які будуть відбуватися в центральній частині міста, в рамках святкування Нового Року й Різдва", - розповіла арт- директор компанії "Львівські ярмарки" Ольга Гренюх.

7 та 8 січня буде традиційно встановлена сцена, де відбуватимуться виступи вертепів і різдвяно-новорічні концерти.

"12−13 січня у нас буде конкурс льодових скульптур на площі перед Львівською оперою. Темою ми обрали "Львівське бароко". Цього року ми виготовили для площі Ринок нові будиночки в іншому кольорі – у пастельно-молочному. На нашу думку, вони дуже красиво вписалися в загальну архітектуру міста і стануть цікавинкою для гостей", – додала Гренюх.

Цикл святкувань розпочався 18 грудня із традиційного засвічення головної ялинки міста й передачі пластунами Вифлеємського вогню миру громаді міста, а також льодового шоу на площі Ринок.

Традиційну для міста шопку з дерев'яними двометровими скульптурами відкриють 21 грудня на площі Ринок, колядуватиме хор "Гомін". А в оновленому дворику Ратуші відбудеться "Теплий концерт із гуртом "Лірвак".

Увечері, 31 грудня, з 23:00 до 24:00, Оперний театр стане незвичним арт-об'єктом, адже на його фасаді створять 3D-мапінг шоу в супроводі музики гурту "Лірвак".

"Ми готуємося зробити неймовірну для нас річ – щоби мапінг не просто відбувся як шоу, а викликав неймовірні емоції тепла і якогось домашнього, родинного затишку. Будуть використані вірші львівських поетів, електронна музика з фольклорними мотивами, віншування різними діалектами", – розповів учасник гурту "Лірвак", дизайнер звуку до новорічного відеомапінгу Олесь Коваль.

У переддень Різдва, 6 січня, святковий настрій створить щорічна традиція винесення Дідуха, яка супроводжуватиметься колядуванням.
7 січня Львів привітає з Різдвом співачка Руслана. Концерт відбуватиметься на площі перед Оперним театром.

З 7 до 9 січня Музей народної архітектури та побуту імені Климентія Шептицького у Львові представить свою програму святкувань "Різдво в Гаю", де можна буде побачити, як колись святкували в українському селі, а також разом поколядувати з вертепами та створити особливу родинну атмосферу.

Також буде проходити традиційний фестиваль "Спалах Різдвяної звізди". Багато заходів відбуватимуться в Обласній філармонії і театрах. Тож приїжджайте до Львова. Саме тут ви зможете відсвяткувати Різдво не лише по-європейськи казково, але й згідно з усіма давніми українськими традиціями.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Львів