Як відзначатимуть 8 Березня львівські феміністки

Місце зустрічі - пам'ятник Івану Франку
Depo.
7 березня 2016 15:11
ФОТО: depo.ua
Як відзначатимуть 8 Березня львівські феміністки
Як відзначатимуть 8 Березня львівські феміністки

8 березня у Львові на площі біля пам’ятника Івану Франку мітингуватимуть феміністки, про це пише Depo.Львів з посиланням на сторінку громадської ініціативи "Феміністична майстерня" у Facebook.

На площі феміністки наголошуватимуть  на політичному контексті Міжнародного жіночого дня.

"Уже декілька років поспіль українські активістки та активісти докладають чималих зусиль, щоб повернути даті 8 березня його політичне значення як дню міжнародної солідарності жінок у відстоюванні власних прав і подоланні гендерної дискримінації. Нагадаємо, що первісно день 8 березня жінки використовували як нагоду вказати на проблеми, з якими вони зіштовхувалися у соціальній, освітній та політичній сферах", - йдеться у дописі.

У пізньорадянський час відбувалася поступова деполітизація 8 березня: цей день почали ототожнювати з "весною, квітами та вічною жіночністю".

"Запрошуємо вийти на площу біля пам’ятника Івану Франку, аби відзначити політичний контекст 8 березня, озвучити актуальні потреби та проблеми наших громадянок, привернути увагу до фактів щоденної дискримінації та гендерної нерівності в сучасній Україні, - йдеться у дописі.

Феміністки закликали львів'янок приносити свої  плакати "Мені потрібен фемінізм, тому що...".

Початок акції – 16:00. Тривалість – година. Після акції – вечірка "Women Play Music".

Більше про політичне та культурне життя Львова та області читайте на Depo.Львів