Як у Львові пройшла п’ята партія матчу за світову шахову корону

Марія Музичук ще не вирішила, чи піде на футбол
Depo.
8 березня 2016 19:59
ФОТО: depo.ua

П’ята партія Матчу за звання Чемпіонки світу з шахів серед жінок у Львові завершилась нічиєю. Рахунок – 2:3 на користь Хоу Іфань. Про це пише Depo.Львів.

Як розповіли під час післяматчевої прес-конференції учасниці Чемпіонату українка Марія Музичук та китаянка Хоу Іфань, гра була цікавою, розпочиналась з англійського варіанту, але була переформатована.

Як у Львові пройшла п’ята партія матчу за світову шахову корону - фото 1

Нагадаємо, що перший хід у п'ятій партії виконали футболісти ФК "Карпати". Сьогодні білими шахами грала китаянка Хоу Іфань.

"Сьогодні був справді рідкісний варіант ігри, в мене сьогодні була перевага. Але поки що не можу сказати, в який момент потрібно було зіграти сильніше. Взагалі ми не дуже думаємо про щось, окрім гри, але все ж, краще, щоб такий день був вихідним", - зазначила Музичук.

Як у Львові пройшла п’ята партія матчу за світову шахову корону - фото 2

Вона додала, що це залежить від того, в який день буде проводитися цей матч.

"Так, як в нас в цей день може бути турнір, тренування, важливо, щоб воно не попало на наш графік. Але, в принципі, футбол - цікава гра, так що, якщо буде така можливість, то звичайно піду. Але, якщо футбол випаде на нашу гру, то потрібно буде віддати квиток комусь із моїх друзів", - повідомила Музичук.

Як у Львові пройшла п’ята партія матчу за світову шахову корону - фото 3

Крім того, вона додала, що на даний момент, чоловіки грають сильніше, але, звичайно, що є ряд певних причин.

"Наприклад, в них краща концентрація, вони не на стільки емоційні. Але жіночі шахи останнім часом прогресують і навіть на найсильніших турнірах жінки досить часто виграють у гросмейстерів чоловіків", - зазначила Марія Музичук.

Хоу Іфань додала, що у чорних була певна перевага в просторі, проте не настільки зрозуміла. Це була звична партія.

"Як я вже казала, я не роблю суджень за однією партією. Так, звичайно, це міжнародне свято. А, зазвичай, саме 7 березня ми святкуємо дівчачий день, тому вчора було більше привітань. Якщо б ви спитали мене про будь-який інший вид спорту, я б, мабуть, відповіла, але саме про футбол дуже важко щось сказати. Хоча, все ж можу відзначити, що тепер у мені якийсь інтерес до футболу з’явився. Раніше я його зовсім не любила", - сказала вона.

Як у Львові пройшла п’ята партія матчу за світову шахову корону - фото 4

З її слів, жінки можуть боротись із чоловіками, але все-таки різниця велика: це можна бачити по рейтингу. Також треба взяти до уваги, що у турнірах чоловіків-учасників просто значно більше, ніж жінок. Але у жіночих шахах є прогрес, тому, можливо, що на топ-рівні буде надалі з’являтися все більше жінок.

"Так, звісно, це моя ціль – грати в топ-турнірах. Однак я вже грала з багатьма топ-гравцями. Я сподіваюсь, що мої результати надалі будуть покращуватись.
Загалом, ми їли їжу в ресторані, в нашому готелі, в інших закладах. Враження хороше", - зазначила Хоу Іфань.

Нагадаємо, завтра, у шостій шаховій партії, право робити перший хід білими фігурами отримав Мірча Луческу. Завтра білими шахами гратиме Марія Музичук.

Титул чемпіонки світу з шахів Марія Музичук здобула на Чемпіонаті світу з шахів серед жінок у 2015 році. Хоу Іфань після перемоги на серії Гран-Прі 2013-2014, отримала право на участь в Матчі за звання чемпіонки світу.

Шахістки вже двічі зустрічались за шахівницею. Вперше у 2012 році на турнірі в Гібралтарі та вдруге під час Гран-Прі в Монако у 2015 році.

Більше про політичне та культурне життя Львова та області читайте на Depo.Львів