ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Навіщо Тимошенко людина Януковича у Львові

Новий голова львівської "Батьківщини" відновлюватиме структуру партії й готуватиме її до парламентських виборів
Depo.
5 грудня 2015 20:30
ФОТО: depo.ua
Навіщо Тимошенко людина Януковича у Львові
Навіщо Тимошенко людина Януковича у Львові

Львівський політикум учора сколихнула новина, яка не пов’язана із місцевими виборами 2015 року, проте, безперечно, претендує як мінімум на новину місяця: Львівську обласну організацію партії Юлії Тимошенко ВО "Батьківщина" очолив екс-голова Львівської ОДА часів Віктора Януковича Михайло Цимбалюк. Повернення Цимбалюка у політикум області сприйняли із іронією. Експерти кажуть, що рейтингу Тимошенко у області таке призначення не додасть, хоча й додають: Цимбалюку таки вдасться відтиснути людей братів Дубневичів від прийняття партійних рішень на Львівщині.

І так, за офіційною версію, яку повідомила прес-служба "Батьківщини", 3 грудня відбулась робоча нарада керівництва Львівської обласної та міської парторганізацій, депутатів Львівської обласної ради від ВО "Батьківщина". "Під час наради було представлено нового в.о. голови Львівської обласної партійної організації ВО "Батьківщина" Михайла Цимбалюка", - зазначено у повідомленні.

Depo.Львів вдалось дізнатись із достовірних джерел, що доля Цимбалюка як керівника львівської "Батьківщини" була вирішена 30 листопада. Тоді у обласній організації повідомили про те, партійці області отримали нового керівника, який розбудовуватиме, а точніше, відновлюватиме втрачену структуру партії у області.

Нагадаємо, із партійцями на Львівщині завжди були проблеми, проте після виборів часів екс-голови ОДА Василя Горбаля, коли БЮТ не доступили до участі у виборах до обласної та міської рад Львівщини фактично левова частина партійці перейшла під інші партійні бренди. Саму ж обласну організацію контролювали люди місцевих олігархів братів Дубневичів, що завжди викликало спротив іншої частина партійців.

Тепер, каже джерело, основне завдання Михайла Цимбалюка, повністю усунути людей Дубневича від впливів на партію напередодні парламентських виборів весною 2016 року. Саме таку вказівку дало центральне керівництво партії "Батьківщина".

Сам Михайло Цимбалюк підтвердив ZAXID.NET, що очолив обласний осередок "Батьківщини" навіть офіційно став членом партії.

"Я не повертаюся в політику. У політиці я в принципі й не був, бо не був членом жодної партії. Зараз маю намір займатися цим серйозно. Мені давно близька ідеологія, яку сповідує "Батьківщина" та її лідер Юлія Тимошенко. Через те я, вивчивши всі пропозиції від партій, прийняв для себе принципове рішення, що все-таки йду із "Батьківщиною", - пояснив Михайло Цимбалюк.

Він зазначив, що мав декілька пропозицій і від інших партій, однак відмовився називати від яких саме.

"У партію я вступив ще у травні цього року. Працював у центральному штабі, а зараз лідер доручила мені цю ділянку і я дав згоду. Тому будемо займатися розбудовою партійної організації, підняттям іміджу "Батьківщини", - додав політик.

Ці слова Цимбалюка партійці спростовують і кажуть, що у партії він "без тижня рік". Також стало відомо про те, що сьогодні ввечері у обласному осередку відбудеться зустріч із партійцями із усієї області, де Цимбалюка офіційно представлять.

Наразі Цимбалюк призначений із приставкою виконувача обов’язки, проти після "перепису" обласних партійців він повинен провести обласну партійну конференцію, а його повноваження як офіційного керівника підтвердять учасники з’їзду у столиці.

Досі в.о. голови обласної організації "Батьківщини" був Юрій Гудима, який став депутатом Львівської обласної ради. Керував "Батьківщиною" і місцевий бізнесмен Ігор Мужилівський, якого теж неформально називають креатурою Дубневичів.

Водночас львівський політикум уже встиг навіть не засудити, а швидше висміяти таке призначення Тимошенко: "У Юлі відійшли води. З мозку", - написав місцевий активіст Олег Радик.

Екс-працівник Львівської ОДА Андрій Рожнятовський відзначає, що не може зрозуміти, "хто поставив в один рядок Надію Савченко - офіцера вірного Присязі, та продажного мєнта Цимбалюка???. Хотів би бачити цю гниду не на імпровізованому візочку на Майдані, а на - катафалку!!!", - написав Рожнятовський. 

Журналісти у соціальній мережі Фейсбук пишуть про те, що із самого початку сприйняли цю новину як фейк, проте вона таки підтвердилась. 

Так чи справді на недобитий рейтинг Тимошенко через Цимбалюка кинеться ще більша тінь - покаже час. Із плюсів екс-голови Львівської ОДА те, що його дуже добре знають і пам’ятають у районах області, адже за час свого губернаторства Цимбалюк об’їздив райони найбільше із усіх голів ОДА. Його колишні підлеглі добре пам’ятають, що за один день він міг об’їхати навіть чотири-п’ять районів. 

Водночас ті ж експерти кажуть, що таке призначення ще раз свідчить про кадрову кризу Тимошенко на Львівщині.

Михайло Цимбалюк із липня 2004 року до січня 2005 року та із червня по грудень 2010 року був головою Тернопільської ОДА. Із січня по грудень 2007-го працював начальником головного управління МВС України у Львівській області. Із грудня 2007 по березень 2010 року займав аналогічну посаду у Полтавській області, а у березні 2010 року знову повернувся до Львова на посаду керівника міліції Львівщини.

Із грудня 2010 року по листопад 2011 року був головою Львівської облдержадміністрації. Після того очолив Львівський державний університет внутрішніх справ і зайнявся науковою роботою. Втім, у лютому 2014 р. подав рапорт на звільнення з цієї посади.

Більше про політичне та культурне життя Львова та області читайте на Depo.Львів