Як Грибовицьке сміття перетворило Садового на страуса
Мер Львова не прийшов на позачергову сесію Львівської міськради щодо Грибовицького сміттєзвалища
- Львів
-
1 червня 2016 15:00
Якщо сховати голову у пісок, точніше сховатись самому, то проблема може вирішитись сама собою. Схоже, такий принцип, замість "Візьми і зроби!", взяв на озброєння мер найбільш проєвропейського міста України – Львова. Андрій Садовий взяв приклад зі страуса і не прийшов на сесію Львівської міськради, де обговорювали питання про найбільшу екологічну біду регіону – Грибовицьке сміттєзвалище.
Звалище сміття, яке знаходиться за 3 км від Львова уже офіційно закривали купу разів: і рішенням Львівської обладміністрації, і облради, і міськради. У рішення постійно прописували нові дати закриття сміттєзвалища й проведення там повної рекультивації усіх інфільтратів, проте час йшов, ради констатували, що попереднє рішення не виконане, й успішно затверджували нову дату закриття сміттєзвалища.
Проте усі надалі возять туди сміття. Просто возять і висипають. Усі розуміли, що до пори – до часу, поки не трапиться щось надзвичайне. І це сталось. Уже, як мінімум, троє загиблих. А висновки, схоже, так і ніхто не зробив.
Про побудову у Львові сучасному сміттєпереробного комплексу говорять давно. Проте усі розуміють, що сміття – великий бізнес, із якого хтось отримує дивіденди.
Джерела Depo.Львів наголошують, що насправді знайти інвестора під рекультивацію Грибовицького сміттєзвалища дійсно не так просто. Компанії, які готові побудувати у області один або декілька сміттєспалювальних заводів, уже неодноразово звертались до Львівської міської ради. Проте оскільки чітко не визначене місце під будівництво заводу, то вони не могли вивчати цю ділянку для можливості будівництва.
Крім того, ЗМІ неодноразово писали про те, що у мерії Львова ніби натякали на необхідність "дати хабаря" для того, щоб начебто переконати місцеве населення у необхідності виділення земельної ділянки під будівництво заводу. Таке нерозуміння людей зрозуміле, адже роз'яснювальної компанії про те, чим сучасний завод відрізняється від викидання відходів просто на землю, ніхто з представників влади так і не проводив.
Ще у вересні минулого року у Львівській ОДА заявили про те, що область домовилась з італійською компанією Ced Engegneria про будівництво заводу. Зокрема виконавчий директор компанії Луїджі Моро розповів, що компанія реалізувала кілька проектів з будівництва заводів з переробки сміття в Європі. "Такі сучасні заводи, крім утилізації ТПВ, виробляють теплову й електричну енергію", - заявив він. Проте віз і досі там.
Натомість Львівська міська рада ще у далекому 2014 році обіцяла, що до 2019 року буде залучено 213 мільйонів гривень на рекультивацію сміттєзвалища. Неодноразово міську раду Львова штрафували через суди за бездіяльність щодо рекультивації сміттєзвалища, проте так нічого і не змінилось.
За неофіційною інформацією, мерія Львова, крім будівництва сміттєпереробного комплексу, хотіла, щоб інвестор провів рекультивацію існуючого Грибовицького сміттєзвалища. А це, немало-небагато - близько 600 мільйонів гривень. На такі умови інвестори не погоджувались, адже сама рекультивація не є прибутковим проектом. Тепер, до речі, Садовий обіцяє, що кошти на рекультивацію виділить Європейський інвестиційний банк.
За повідомленням Львівської міської ради у відповідь на депутатський запит, за час незалежності України 42 українські та закордонні інвестори зверталися до влади Львова та області щодо рекультивації Грибовицького сміттєзвалища та будівництва сміттєпереробного заводу, однак їх пропозиції були відхилені.
Проте Садовий інформацію своїх підлеглих заперечив і додав, що зробити рекультивацію сміттєзвалища не пропонував ніхто.
Відтак, після початку пожежі на Грибовицькому сміттєзвалищі, львівські депутати виступили із ініціативою проведення позачергової сесії міської ради, щоб заслухати у тому числі Садового про стан справ на сміттєзвалищі.
Громадські активісти натомість принесли у сесійний зал смітники. Жартували, що кидати мера у баки не будуть, проте таким чином хочуть висловити йому політичне ставлення.
Проте Садовий вирішив... просто не прийти. Він терміново зібрав журналістів, розповів, що ніхто не хоче проводити рекультивацію і поїхав на зустріч із владиками.
Мера Львова шукали у міській раді, навіть оголосили для цього перерву, проте він прийшов уже після того, як сесія закінчилась.
Частина громадських активістів, які ще не встигли розійтись, вирішила розпитати мера про його позицію прямо у коридорі міської ради. Говорили із Садовим дуже емоційно майже годину.
Садовий пробував "відмазатись", що не хотів приходити на сесію, щоб не чинити тиск на депутатів. За його словами, якщо комусь хочуть висловити недовіру, то цієї людини не має бути у залі, щоб не було психологічного тиску.
Громадські активісти назвали таке пояснення Садового дитячою "відмазкою" й запитали його, чи готовий він піти у відставку. Мер сказав, що ні, і його обрали мешканці Львова.
Натомість громадські активісти жартували, що рейтинг мера Львова суттєво похитнувся й розраховувати на президентство йому стало важче. Хоча дехто й наголосив, що Садовий уже не вперше вляпується у скандал, і за півроку йому це знову зійде з рук.
Чи зійде - не факт, адже на Грибовицькому сміттєзвалищі загинуло троє людей. Сьогодні на Львівщині ховатимуть двох. Невинних людей, які виконували свій професійний обов'язок - гасили пожежу.
Спроба ж оголосити недовіру Садовому провалилась, хоча депутати домовились, що на черговому пленарному засіданні міської ради спитають у Садового, чому він проігнорував таку важливу сесію.
Окремі депутати знову спробують оголосити меру недовіру, проте Садовому наразі вдається тримати більшість у сесійному залі.
Depo.Львів і надалі слідкує за розвитком ситуації навколо Грибовицького сміттєзвалища.
Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів
Всі новини на одному каналі в Google News
- 13:13Польські фермери перекрили один з пунктів пропуску кордону Відео
- 12:23 План внутрішньої стійкості України: перша українська доктрина, яка має провести державу від війни до миру
- 11:17Буковинець намагався контрабандою завезти в Україну ґаджетів на 400 тис. грн ФОТО
- 08:18"УЗ" додає нові рейси по Україні: подробиці
- 23:28Зниклу з Хмельниччини жінку знайшли в Львівській області
- 15:42Нардепи підтримали законопроєкт про безпеку в закладах загальної середньої освіти
- 17:28 Зеленський затвердив реформу МСЕК
- 19:26 "Укренерго" повертає відключення: коли діятимуть графіки
- 11:15На Львівщині внаслідок ракетної атаки загинула людина. Пошкоджено магістральну теплотрасу
- 10:24Поїзд Київ — Кам‘янець-Подільський тимчасово змінить маршрут, на Львівщину пустили нові потяги (ГРАФІК)
- 16:36У Львові затримали екслікарку: вимагала $5 тисяч з пораненого ветерана за допомогу в оформленні інвалідності
- 15:05У кінотеатрах з 12 грудня: представлено тизер передноворічної комедії "Збори ОСББ" з Яновичем і Лебігою ФОТО Відео
- 09:40У НБУ вважають, що інфляція в Україні може прискоритися
- 13:22Відстрочка онлайн: Хто може скористатися новою функцією додатку Резерв+
- 22:22З початку війни в українців змінилися харчові звички: Про що мова
- 14:56Нафтогаз та благодійники забезпечили вразливі родини Львівщини зарядними станціями для газових котлів
- 09:33Як обрати ортопедичний матрац: поради для комфортного сну та здорової спини Актуально
- 00:02 Запущено, збито, локаційно втрачено: У Повітряних силах оприлюднили статистику нападу ворожих дронів за три місяці
- 23:45Більше як пів тисячі авто під виглядом гуманітарки ввезли "благодійники" і продали