Оновлена Личаківська та магістраль до Рясного: На які дороги Садовий витратить півмільярда

Мерія Львова обіцяє відремонтувати кілька магістральних вулиць і спроектувати нову дорогу у Рясне

Юрій Богун
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Львів
Оновлена Личаківська та магістраль до Ря…

На мешканців Львова чекають нові ремонтні роботи на вулицях міста. Depo.Львів поцікавився, що і за які гроші ремонтуватимуть у місті.

Цьогоріч у мерії налаштовані таки взятися за занедбану територію біля Залізничного вокзалу, завершити затягнутий ремонт Личаківської вулиці, а також відремонтувати такі стратегічні вулиці, як Замарстинівська, Зелена і Пластова. Крім того, буде виготовлено проектну документацію для капітального ремонту вулиць Бандери та Шевченка. Також на стадії проектування – будівництво нової дороги у Рясне, проте будувати її почнуть не раніше 2020 року.

Роботи будуть проводитися за кошти міського бюджету Львова та кредитних коштів Європейського банку реконструкції та розвитку. Загальна сума, яка буде скерована на виконання робіт "Львівавтодору", становить 578 млн гривень. Районним адміністраціям на капітальний ремонт вулиць, доріг, дворів, тротуарів передбачено передати близько 73 млн гривень. На поточний ремонт, утримання і ліквідацію аварійної ямковості планують надати близько 46 млн гривень.

За словами начальника управління інженерного господарства Львівської міської ради Олександра Одинця, ремонт вулично-шляхової мережі можна розділити на два блоки: це поточний ремонт – ліквідація аварійної ямковості, і капітальний ремонт.

За словами чиновників Садового, пріоритетними для проведення ремонту є вулиці, де найбільш аварійна ситуація, найбільше звернень мешканців чи місцевих депутатів. "Тому завжди в кінці року проводимо планування на наступний рік, визначаємо найбільш стратегічні об'єкти і подаємо відповідні запити на фінансування з бюджету", – пояснив Одинець. І повідомив, що на ремонт доріг мерія має намір пустити запозичені іноземні кошти, тобто отримала "інвестиційний позиковий ресурс з міжнародних фінансових інституцій".

Серед найбільш масштабних проектів варто відзначити реконструкцію вул. Замарстинівської (від вул. Гайдамацької до вул. Торф'яної), яка не ремонтувалася десятиліттями. Кошторисна вартість об'єкта – 94,15 млн гривень. В 2018 році на неї планують витратити 30 млн гривен. Проект виготовлений ще у 2015 році інститутом ДПІ "Містопроект" на замовлення Департаменту житлового господарства та інфраструктури і у 2017-му переданий для реалізації ЛКП "Львівавтодор". А 16 лютого вже цього року "Львівавтодор" отримадо дозвіл від Державної архітектурно-будівельної інспекції на проведення будівельних робіт на об'єкті. Роботи виконує ТзОВ "Онур Конструкціон Інтернешнл". Ціна договору – 84,476 млн гривень. Згідно з проектом організації будівництва, роботи мають закінчити за 22 місяці.

вул. Замарстинівська давно потребує ремонту

Ще один важливий об'єкт: реконструкція – точніше, її продовження – вул. Личаківської (від вул. І. Мечникова до вул. Пасічної). На це в 2018 році передбачено 40 млн гривень. Серед запланованих робіт – реконструкція інженерних мереж, трамвайної лінії. Реконструкцію ділянки Личаківської від вулиці І. Мечникова до вулиці Б. Котика, звітують в мерії, вже виконано. Натомість продовжується реконструкція на ділянці від вул. Б. Котика до вул. М. Черемшини.

вул. Личаківську ремонтують не перший рік

Цього року передбачено розпочати реконструкцію площі Двірцевої. Обсяг передбачених видатків – 30 млн гривень. Також буде продовжена реконструкція пр. Червоної Калини, на що в 2018-му витратять скромні (порівняно з іншими сумами) 2 млн гривень. Капітальний ремонт вул. Пластової (від Богданівської до Бескидської) обіцяють зробити за 32,33 млн гривень. Також в планах – завершити реконструкцію ділянок вулиць І.Пулюя та Трускавецької і Зимновідської та Станційної.

Ось так виглядатиме пл. Двірцева у Львові

Будівництво гравійної дороги від західного обходу м. Львова до житлового масиву "Білогорща" обійдеться у 18,254 млн грн. А ось дорогу у Рясне почнуть будувати ще не скоро. Проект включений у стратегію розвитку міста "Львів-2020" як одна із трьох нових магістралей, яку необхідно побудувати. Зараз будівництво цієї дороги перебуває на стадії проектування. Вже готове техніко-економічне обґрунтування побудови: передбачено чотири варіанти побудови – різні за вартістю і технічними рішеннями. Зараз вибирають найоптимальніший варіант, з якого і роботимуть робочий проект.

У 2018 році заплановано завершити аварійно-відновлювальні роботи шляхопроводу на вул. Городоцькій, 166 – зокрема влаштувати верхній шар дорожнього покриття. Також має розпочатися будівництво пішохідного моста через залізничну колію на вул. А. Головатого – І. Сулими та будівництво шляхопроводу в районі вулиць Т. Шевченка – О. Ковча. Паралельно перевірять технічний стан дев'яти інших мостів, шляхопроводів тощо. Не забудуть і про освітлення: облаштувати ліхтарями мають 120 пішохідних переходів. На все це передбачено 5 млн гривень.

Також у 2018 році буде виготовлено проектну документацію для реконструкції пл. І. Франка (зараз проводиться експертиза), реконструкції вул. Гетьмана І. Мазепи (завершення – вересень 2018 року), проектування дороги у промзоні "Сигнівка" (від вул. Північної до вул. Конюшинної), а також реконструкції вулиць Бандери, Вітовського, Грінченка та Шевченка.

А такою у Садового бачать вул. Бандери

Довідка Depo.Львів. У 2017 році на ремонт доріг з міського бюджету було виділено 430 млн. грн. Роботи, зокрема, проводилися на Личаківській, Богданівській, І. Пулюя та Трускавецькій, Зимновідській та Станційній тощо.

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme