Як проросійські радикали у Польщі напали на українську делегацію

Польська поліція виявилась неготовою забезпечити безпечне проходження учасників пішої ходи у Перемишлі

26 червня у Перемишлі (Польща) відбулось Свято української національної памяті, яке не обійшлось без ексцесів. Про це пише Depo.Львів.

Зокрема традиційне Свято української національної пам'яті у Перемишлі намагалися спровокувати проросійськи налаштовані молодики.

Тітушки з’явились біля церкви Кафедрального собору УГКЦ св. Івана Хрестителя у центрі Перемишля, проте поводили себе мирно.

Уже з початком пішої ходи вони почали йти за учасниками делегацій з України.

Згодом у центрі міста виникла сутичка: невідомі особи, викрикуючи гасла про нацистів та Бандер, намагались зупинити ходу й не допустити українську делегацію до покладання квітів у селі Пикуличі.

"Було досить напружено, однак жоден учасник заходу не піддався на провокацію", - йдеться у повідомленні департаменту внутрішної та інформаційної політики Львівської ОДА.

Представники польської поліції не були готовими до сутички, тож молодики накинулись на церковні фани, які несли попереду пішої ходи.

Також молодики розірвали сорочку на чоловіку, який ніс церковні фани.

Згодом поліція таки змогла забезпечити прохід учасників пішої ходи до Меморіалу українським воїнам у селі Пікуличі.

Самі ж молодики час від часу скандували гасла про те, що представники української делегації є фашистами і бандерівцями й вимагали негайно покинути територію Польщі.

Проте після вступного слова ведучого польською мовою уже біля Меморіалу про історію українських поховань на Пікулицькому цвинтарі тітушки зникли в невідомому напрямку.

Нагадаємо, у cелі Пикуличі, що на околиці Перемишля, відбулось традиційне щорічне Свято української національної пам’яті.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Львів