UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Як не стати жертвою кліща

Підвищення температури повітря сприяло активізації кліщів

Як не стати жертвою кліща…

Сезон активності кліщів триває з ранньої весни і до листопада, але впродовж року є два найбільші піки активності – у квітні-травні та серпні-вересні. Про це пише Depo.Львів.

Кліщі присмоктуються до людини не лише під час перебування на природі - в лісі чи на лузі біля річки. Їх можна "підчепити" і в місті: в парках, скверах, на газонах, на садово-городніх ділянках. Комахи можуть потрапити до житла і з букетами польових квітів, домашніми тваринами, одягом чи речами. 

Як розповіли в обласному Центрі здоров'я, укуси кліщів загрожують людині кліщовим бореліозом (хвороба Лайма), кліщовим вірусним енцефалітом, марсельської гарячкою тощо.

"Першим проявом хвороби Лайма є почервоніння на місці присмоктування кліща, головний біль, затверділість м'язів шиї, ломота у всьому тілі і млявість. Якщо не провести лікування на ранній стадії, хвороба може призвести до ураження різних органів: шкіри, суглобів, м'язів, нервової і серцево-судинної системи, і навіть до інвалідності", - йдеться у повідомленні. 

Як не стати жертвою кліща:

1. Для прогулянок на природі покривати голову головним убором і одягати світлий однотонний одяг із довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла – аби легше було помітити кліщів.

2. Кожні дві години прогулянки оглядати себе і своїх супутників, особливо дітей, аби виявити кліщів. Особливо ретельно обстежити слід ділянки тіла, покриті волоссям.

3. Місце для привалів на природі очищати від сухої трави, гілок, хмизу в радіусі 20-25 м.

4. Повернувшись додому, одразу змінити та ретельно оглянути одяг, випрати та випрасувати його. Найчастіше кліщі чіпляються до одягу людини, тому можуть присмоктуватись не лише під час перебування на природі, а й згодом, перекочувавши із одягу. Перевірити також речі, які принесли з прогулянки (підстилки, сумки тощо).

5. Використовувати для захисту від кліщів спеціальні ефективні засоби, найчастіше це – аерозолі, які відлякують кліщів. 

Варіантів "першої допомоги" проти кліщів багато. Можна просто видалити пінцетом, але не смикати, а зробити це акуратно, "викручуючи", щоб голова не відірвалася і не залишилася під шкірою. Можна накинути на кліща петлю з нитки і витягнути його таким чином. Місце присмоктування кліща обробляють спиртовим розчином йоду або зеленки. Якщо при видаленні кліща відірвалась його голівка, яка зазвичай лишається в шкірі і має вигляд чорної цятки, місце присмоктування старанно протирають спиртом і голівку видаляють стерильною голкою. А ще краще - звернутися до лікаря.

Нагадаємо, півтора десятка мешканців Львівщини підхопили небезпечну хворобу Лайма.

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme