Півтора десятка мешканців Львівщини підхопили небезпечну хворобу

У першому кварталі 2019 року у Львівській області зареєстрували 15 випадків хвороби Лайма

Про це пише Depo.Львів з посиланням на повідомлення Львівського обласного лабораторного центру МОЗ України.

"Серед хворих – дев’ятеро жителів Львова, четверо – Золочівського району, по одному – Бродівського та Стрийського (Моршин) районів. Дітей – двоє, решта – дорослі", - йдеться у повідомленні.

За словами медиків, хвороба Лайма передається людині під час присмоктування кліщів до шкіри. Активність нападів припадає на квітень-травень та серпень-вересень.

Кліщів менше на природі в сонячну спекотну погоду та більше – в прохолодну та похмуру. Окрім цього, мізерні комахи можуть потрапити у вашу оселю навіть разом з букетом квітів чи домашніми улюбленцями.

Хворобу Лайма спричинюють борелії, яких переносять виключно кліщі. Зараження відбувається, коли комаха впорскує слину в ранку. Щороку в Україні фіксують до 1500 випадків зараження на бореліоз.

Початкові симптоми хвороби Лайма проявляються протягом 5-11 днів після моменту укусу, стільки триває інкубаційний період. Перші ознаки нагадують симптоми грипу. Переважно, місце укусу сильно напухає, з’являється червона пляма, може відбутись параліч лицьового нерва.

Нагадаємо, як на Львівщині не підхопити хворобу лайма.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Львів