UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Як львів'янину не стати жертвою дифтерії

В Україні можливий спалах дифтерії

Як львів'янину не стати жертвою дифтерії…

Після спалаху кору, Україну може спіткати ще одна небезпечна інфекційна хвороба — дифтерія, яка загрожує важкими ускладненнями та навіть смертельними наслідками. Про це пише Depo.Львів з посиланням на повідомлення начальника міського управління охорони здоров’я Львівської міськради Володимира Зуба. 

За його словами, єдиний спосіб вберегти себе від цієї недуги — зробити вакцинацію, щоб виробився антитоксичний імунітет. 

Під час епідемії дифтерії в Україні з 1991 до 1998 року, спричиненої низьким охопленням дітей вакцинацією та відсутністю ревакцинації дорослих, на дифтерію захворіли близько 20 тисяч людей, 696 з них померли. За останні роки в Україні реєструвалися поодинокі випадки захворювання на дифтерію: у 2017 році захворюваність не реєструвалась, у 2018 році зареєстровано 10 випадків, за 9 місяців 2019 року — 2 випадки, а вже в жовтні 2019 року зареєстрований спалах дифтерії на Закарпатті, де захворіло 15 студентів медичного факультету Ужгородського національного університету.

За період 2010 — 2018 років у Львові було зареєстровано два випадки дифтерії (2010 та 2013 роки).

"Спеціалісти, які працюють у сфері інфекційної безпеки, попереджали, що як вгамується спалах кору, нас очікує зростання захворюваності на дифтерію. І цей момент настав — у вересні, жовтні в нас випадки кору не зареєстровані, але існує реальний ризик зростання захворюваності на дифтерію. Підставою стверджувати так є ще й інформація про рівень вакцинації на території міста Львова: на жаль, рівень вакцинації в різних вікових категоріях коливається від 50 до 75%. Для того, щоби територія була захищена, треба щоби охоплення вакцинацією складало не менше ніж 95%. Тобто ми не маємо сьогодні колективного імунітету, колективного захисту від дифтерії", – розповів Зуб. 

За його словами, дифтерія протікає важче і супроводжується більшим відсотком ускладнень: вражаються легені, серце, нирки, центральна нервова системи. І ця інтоксикація настільки важка, що в значному випадку це може призводити до інвалідизації та смерті.

Довідка. Дифтерія — це гостре інфекційне захворювання, що найчастіше вражає ротоглотку, але нерідко зачіпає гортань, бронхи, шкіру та інші органи. На місці, яке вражає інфекція, відбувається запальний процес з фібринозним нальотом. Збудник дифтерії — грампозитивна палочковидна бактерія Corynebacterium diphtheriae (бактерія Леффлера). Основний фактор патогенності збудника — екзотоксин, який є одним із найсильніших токсинів у природі, поступається лише ботулінічному і правцевому токсинам.

Інкубаційний період хвороби — від 2 до 10 днів. Основний механізм передачі — повітряно-крапельний, рідше може реалізуватися й контактний (наприклад, при дифтерії шкіри). Найчастіше дифтерія поширюється при чханні, кашлі чи диханні, заразитись можна також через посуд, іграшки, канцелярські товари та інші речі, яких торкався хворий чи носій. Джерелом інфекції є хворий або носій.

"Всі, хто не зробив за останні 10 років чергової вакцинації, повинні зараз самостійно звернутися до свого сімейного лікаря, пройти огляд і отримати щеплення. Вакцина — цілком безпечна, всі вакцини мають на собі флаконний термоіндикатор — тобто кожен наочно може переконатися, що не порушений холодовий ланцюг при їх зберіганні. Сама процедура є зовсім безболісною. Хоча у післявакцинальному періоді можливі деякі місцеві і загальні реакції — це незначне почервоніння, набряк у місці ін’єкції, може бути незначне підвищення температури, тому не треба лякатися — це нормальна реакція організму на введення анатоксину. Час формування імунітету — два тижні після вакцинації", — розповіла головна позаштатна спеціалістка з епідеміології управління охорони здоров’я ЛМР Олена Баворовська.

За її словами, ще одним засобом профілактики є власна гігієна — треба часто мити руки, протирати предмети, які могла торкатись потенційно хвора людина, часто провітрювати приміщення, особливо якщо там перебуває велика кількість людей. І, звичайно, при перших же симптомах необхідно звернутись до лікарів — чим швидше діагностують дифтерію та почнуть лікування, тим менше шкоди вона завдасть організмові.

Нагадаємо, Садовий розповів всю правду про кір у Львові.

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme