Садовий і земля психлікарні: Як Львівщина погрузла у медичних скандалах

Три фракції Львівської обласної ради вимагають відставки керівника обласного департаменту охорони здоров’я Ірини Микичак, а голова Львівської облради Олександр Ганущин хоче захистити львівську психлікарню від Садового

Садовий і земля психлікарні: Як Львівщин…

Три фракції Львівської обласної ради вимагають відставки керівника департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірини Микичак. Таку заяву представники фракцій зачитали під час пленарного засідання сесії обласної ради у вівторок. Тим часом, голова Львівської облради Олександр Ганущин під час сесії "наїхав" на мера Львова Андрія Садового, проте щоб захистити землю, на якій розташована обласна психіатрична лікарня, у обласних обранців Львівщини не вистачило лише одного голосу. Чому Львівщина все-більше погружається у медичні скандали - розбирались журналісти Depo.Львів.

Інформація про відставку Ірини Микичак у львівському політикумі ходить уже кілька тижнів. Почалось все з лікарні "ОХМАТДИТ", яку хотіли реорганізувати, а на її місці через п’ять років побудувати нову сучасну лікарню. Генератором цієї ідеї, власне, і виступила Ірина Микичак, що, як директор департаменту охорони здоров’я, навіть офіційно ініціювали таке рішення. Це збурило львівських медиків, ті почали виходити із пікетами. Тоді рішення Микичак зупинив голова Львівської ОДА Маркіян Мальський і навіть відкликав його із розгляду на постійних депутатських комісіях обласної ради.

Згодом Мальський попросив Микичак написати заяву на звільнення. Сталось це, як повідомляли ЗМІ, 5 листопада. Очільник Львівщини висловив незадоволення роботою Ірини Микичак і рекомендував їй написати заяву на звільнення. Микичак відмовилась це робити.

Перед цим заступник голови Львівської ОДА Іван Собко звертався до мешканців області з прохання оцінити роботу керівників певних департаментів Львівської ОДА, серед яких був і департамент охорони здоров’я. Додамо, що сам Собко у коментарях негативно оцінював роботу Микичак, а журналісти висловлювали здивування, що представників медіа не запрошували на зустріч із міністром охорони здоров’я, яка перебувала із робочою поїздкою на Львівщині.

У вівторок, 19 листопада, на сесію обласної ради винесли питання про реорганізацію комунального закладу Львівської обласної ради "Комунальний дитячий кардіоревматологічний санаторій" через приєднання його до КНП ЛОР "Львівська обласна дитяча клінічна лікарня "Охматдит" та виставила на приватизацію будівлю санаторію у престижному районі Львова – на вул. Коновальця.

Директорка департаменту охорони здоров'я ЛОДА Ірина Микичак повідомила, що з 2017 року через брак пацієнтів робота санаторію призупинена, а працівники переведені у вимушений простій. За час простою 16 працівникам виплачено близько 3 млн грн зарплати. Після реорганізації працівників обіцяють перевести на роботу в "Охматдит".

"Припинити комунальний заклад Львівської обласної ради "Комунальний дитячий кардіоревматологічний санаторій" (ідентифікаційний код юридичної особи 23957137, місцезнаходження: 79057, вул. Є. Коновальця, 116, м. Львів) шляхом приєднання його до комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради "Львівська обласна дитяча клінічна лікарня "Охматдит", – йдеться у рішенні.

Також депутати внесли зміни у перелік об’єктів спільної власності територіальних громад області, що підлягають приватизації, та виставили на приватизацію через аукціон комплекс будівель та споруд на вул. Є. Коновальця, 114, 116 у Львові, загальною площею 704,1 кв м, де розміщувався санаторій.

Водночас депутати від фракції "Самопоміч" розкритикували таке рішення. Депутатка Параска Дворянин заявила, що спілкувалась із місцевими мешканцями, які повідомили про те, що на місце уже навідувались забудовники й проводили заміри територій. Натомість голова Львівської облради Олександр Ганущин заявив, що це рішення потрібно прийняти, оскільки будівлі на Коновальця "хоче віджати Львівська міська рада". Як наслідок – депутати Львівської облради таки виставили на продаж дитячий санаторій у престижному районі Львова.

Наступним питання депутати мали розглянути проект рішення про реорганізацію психіатричної служби у Львівській області, за яким Львівську обласну психіатричну лікарню на вул. Кульпарківській мали приєднати до комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради "Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня" у селі Заклад Миколаївського району Львівської області. Навколо цього питання у залі і виникло найбільше дискусій, внаслідок яких депутатам не вистачило одного голосу, щоб прийняти позитивне рішення.

Відтак, депутати не затвердили проект рішення про реорганізацію психіатричної служби у Львівській області, а представники трьох фракцій заявили про необхідність відставки Микичак. Саме вона просувала рішення про об’єднання цих двох закладів. Тим часом, у коридорах обласної ради стояли обурені медичні працівники з плакатами, які під час розгляду цього питання постійно скандували "Ганьба".

Микичак наголосила, що функції обидвох медичних закладів фактично дублюються, а юридичне об’єднання допоможе "уникнути конкуренції" між ними. Зазначимо, що це рішення підтримав і генеральний директор Львівської обласної психіатричної лікарні Богдан Чечотка. Натомість представниця психіатричної лікарні "Заклад" Тетяна Микитка наголосила, що колектив проти цієї реорганізації, і навіть закликала депутатів висловити недовіру Ірині Микичак, відзначає "Діло".

В результаті голосування два медичних заклади об’єднати не вдалося – депутатам забракло одного голосу для прийняття цього рішення. Водночас депутати фракцій "Самопоміч", "Громадянська позиція" та ВО "Свобода" звернулись до голови ЛОДА Маркіяна Мальського з вимогою звільнити Ірину Микичак з посади директора департаменту охорони здоров’я.

Крім того, перед початком сесії міський голова Львова Андрій Садовий заявив, що він особисто категорично проти перереєстрації обласної психіатричної лікарні з м. Львова в село Миколаївського району. Адже йдеться про 10−14 млн грн податків щороку, які, зокрема, скеровують і на ремонти міських поліклінік та лікарень. Садовий зауважив, що заклад хочуть перенести у село, де живе головний лікар.

"За таким принципом Львівську обласну раду можна перенести у Тернопільську, або Харківську області. Чому б ні?", - йдеться у дописі Садового у Фейсбуці.

Відповідь керівника Львівської обласної ради не забарилась: одразу під час сесії Ганущин заявив, що Садовий хоче вкрасти землю у львівської психлікарні.

Він заявив, що хоче передати привіт меру Львова Андрію Садовому, "який активно шле мені повідомлення у меседжері". Ганущин також наголосив, що у Львові є прецедент на всю Україну, коли міська рада судиться з обласною радою.

Також Ганущин нагадав історію про те, що у Львові у психлікарні вже хотіли вкрасти 2 га землі під будівництво й лише після того, як активісти та депутати "підняли хай" у міськраді Львова відмовились від цієї ідеї.

Зазначимо, що це питання під час сесії викликало шалену дискусію. Фактично, зал обласної ради розділився на дві частини: прихильників і противників Микичак, а також Садового. Зокрема, представник його фракції Інна Свистун заявила, що такий крок є недружнім до громади міста Львова.

Депутат від "Народного контролю" Андрій Дума додав, що більшість депутатів у залі насправді не розуміють, яке рішення голосується і поцікавився позицією голови ЛОДА з цього питання, який "тупо сидить і мовчить". Параска Дворянин додала, що депутатський корпус вводять у оману, а у області досі немає Стратегії розвитку медицини Львівщини. "Профільний заступник не візував цього рішення. Підозрюю, що голова ОДА теж проти такого рішення", - сказала Дворянин.

Депутат Микола Седіло від БПП закликав колег депутатів перенести розгляд цього питання на 2020 рік, а ексзаступник голови облради, депутат Володимир Гірняк додав, що обласна рада хоче прийняти таке рішення без обговорення і без погодження профільного заступника голови Львівської ОДА.

Натомість керівник бюджетної комісії облради Олег Домчак заявив, що ці заклади потрібно об’єднати. Депутат Ігор Ковальчук натомість пояснив, що Стратегія розвитку медицини області насправді є. На його слова медики із коридорів облради почали кричати "Ганьба". Перший заступник голови облради Богдан Гагалюк наголосив, що подібні рішення уже прийняла Волинська та Полтавська області і це стало поштовхом для розвитку психіатрії у цих регіонах.

До слова, голова ЛОДА Маркіян Мальський, присутній на сесії, таки взяв слово після реплік депутатів, проте чіткої позиції щодо долі цих закладів так і не висловив. Мальський лише заявив, що департамент охорони здоров’я завдав йому найбільше клопотів за той час, коли він перебуває на посаді очільника області. Також Мальський заявив, що протести медиків не породжають довіри до Ірини Микичак.

У результаті, депутатами таки не вистачило одного голосу, щоб прийняти це рішення. Голова облради Олександр Ганущин на брифінгу для журналістів за підсумками сесії заявив, що час розсудить, хто був правий і додав, що повертатись до розгляду цього питання у облраді не будуть.

Як результат, психлікарня зі Львова нікуди не переїжджає навіть по документах, а Ірина Микичак поки що залишається на посаді очільника обласного департаменту медицини Львівщини. Далі буде.

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme