Як дебатували млявий Садовий і самовпевнений Синютка

Напередодні другого туру виборів міського голови у Львові відбулися дебати між кандидатами

Юрій Богун
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Львів
Як дебатували млявий Садовий і самовпевн…

Напередодні другого туру виборів міського голови у Львові відбулися дебати між кандидатами – чинним мером Львова Андрієм Садовим і депутатом від партії "Європейська Солідарність" Олегом Синюткою. Нічого нового з півторагодинного ефіру львів’яни е дізналися. Кандидати старалися не відповідати на питання один одного, обмінювалися шпильками і говорили те, що їм вигідно.

Дебати були побудовані таким чином, що спочатку кожен з претендентів міг розповісти про своє бачення нинішньої ситуації, а потім обмінятися запитаннями на теми розвитку міста, транспорту, коронавірусу. Після цього питання від журналістів, а наприкінці питання на вільну тему.

Для кращого розуміння ситуації варто нагадати, що Садовий обіймає посаду мера Львова з березня 2006 року. Синютка до грудня 2014 року був спочатку його заступником, а потім першим заступником. Одразу після цього зайняв посаду голови Львівської обладміністрації на якій пропрацював до травня 2019 року. А в липні того ж року обрався депутатом Верховної Ради.

Кілька років тому у інтерв’ю "Високому Замку" Синютка заявив, що не поважав би себе, якби погодився балотуватися на мера Львова. У свою чергу Садовий у 2019 році пообіцяв більше не балотуватися на посаду міського голови. І ось в листопаді 2020 року ці двоє послідовних персонажів зустрілися у другому турі виборів мера Львова.

Садовий під час дебатів виглядав дуже втомлений і не використав весь притаманний йому арсенал іронії. Також він не завжди використовував повністю час, який було відведено для нього. А коли отримував право на репліку, як реакцію на відповідь Синютки на його питання іноді обмежувався  тим, що почув від опонента багато брехні.

Синютка теж іноді звинувачував Садового у тому, що той говорить неправду, або недостатньо поінформований хто має які повноваження, чи не розбирається у діючому законодавстві.

Щодо іронії, то Садовий нагадав Синютці, що взяв його на роботу до Львова після того, як той примудрився програти вибори мера в Івано-Франківську і згадував, як у 2014-2015 роках Синютка вихваляв мера перебуваючи на посаді голови Львівської ОДА. Причому хвалив так, як ніхто раніше цього не робив.

Синютка виглядав дуже бадьоро і впевнено, місцями навіть самовпевнено. Його гарно підготували до дебатів. Він жестикулював, з обличчя не сходила посмішка: іноді природня, іноді саркастична. Кандидат кілька разів повторив, яким має бути Львів: містом науки, культури і тд. Причому склалося враження, що він просто повторює добре завчений з політтехнологами текст. Синютка поводився так, щоб у глядачів склалося враження, що все хороше, що зроблено у Львові з 2007 до 2014 року це виключно його заслуга і ніби це він, а не Садовий був мером у той час. А все що не було було зроблено, чи зроблено погано – це вина Садового.

Що ж спільного між кандидатами. Обоє претендентів в один і той же термін обіцяють запустити електронний квиток у Львові – в наступному році, а також в один і той же термін побудувати сміттєпереробний завод – через два роки.

Крім цього кандидати показували один одному фото в прямому ефірі. Спочатку Синютка показав фото невивезеного сміття в районі Винників і Наварії, а Садовий у відповідь нагадав про сміттєву блокаду, яку Львову влаштувала центральна влада. А наприкінці програми Садовий показав Синютці фото туалету в школі в одному з сіл Турківського району (Львівська область) і запитав, чи не можна було його відремонтувати за майже 5 років на посаді голови Львівської ОДА.

Синютка уник прямої відповіді на  це питання. Як і на інші питання, зокрема, як буде поєднувати боротьбу з незаконними забудовниками з тим, що депутатами від "ЄС" у Львівській міськраді стали забудовники, про свою команду на посаді мера, про те, чому область продавала кілька років тому лікарні, які знаходяться у  Львові та ще кілька. Також не було прямої відповіді на питання від журналістів про вартість його виборчої кампанії і прохання охарактеризувати п’ять ділових рис Садового.

Таку ж позицію зайняв і Садовий, який теж ухилявся від прямих відповідей. Єдине, що сказав, що потратив на кампанію разів в 10 менше, ніж Синютка  і таки спромігся назвати ділові риси свого опонента. А назагал конструктиву було мало. Один кандидат питав, що хотів, а інший відповідав, що хотів. Потім вони мінялися ролями.

Експерти, які обговорювали дебати в студії після їх завершення також відзначили, що Садовий виглядав мляво і втомлено. Також складалося враження, що він ображений на Синютку. Садовий і справді може бути втомлений виборчою кампанією, тим що змушений був тягнути партію "Самопоміч", якій реально вдалося за півтора місяці суттєво збільшити рейтинг. Крім того Садовий змушений кожен день керувати містом у непростий час пандемії.

Синютка ж зберігає бадьорість, бо кампанія далася йому легше. Його самого тягнула партія, з Києва регулярно прибували віп-агітатори (у Садового просто нема таких, бо "Самопоміч" скотилася з рівня всеукраїнської до регіональної парті), у тому числі Петро Порошенко, тому йому вдалося суттєво наростити особистий рейтинг.

Назагал дебати мало що змінили у рейтингах кандидатів. Претенденти на крісло міського голови нічого не здобули, але й нічого не втратили. Ті, хто планує голосувати за Садового ще більше впевнилися у своєму виборів бо сприймали лише його "правду". Ті ж хто головуватиме за Синютку теж почувши лише його "правду" ще більше упевнилися у своєму виборі. Тобто, кандидатам навряд чи вдалося схилити на свій бік когось з табору опонента. А от ті, хто не визначився, скоріше всього, просто не прийдуть на вибори  найближчої неділі. Так це буде, чи не так – побачимо вже 22 листопада ввечері.

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme