Як Тимошенко і Тягнибок об’єднались проти Порошенка і Садового на Львівщині

У Львівській обласній раді фракції уже встигли поділитись на "своїх" і "чужих"

Як Тимошенко і Тягнибок об’єднались прот…

Депутати Львівської облради провели першу сесію, яка показала, що попри значне оновлення депутатського складу й повну відсутність так званих антидемократичних сил єдності обласним обранцям ще потрібно буде пошукати. Перша ж сесія засвідчила, що депутати уже встигли розділитись на більшість і меншість.

Під час засідання чи не основним для розгляду мало стати питання про затвердження, власне, регламенту роботи обласних депутатів. Голова облради Олександр Ганущин з фракцією БПП "Солідарність" мали сподівання на прийняття регламенту майже без заперечень, адже попередньо у депутатів не було офіційних зауважень, поданих до профільної комісії.

Проте цього не сталося. Фракції "Свободи" та "Батьківщини" оголосили, що виступають проти прийняття регламенту у "провладному" вигляді, й після кількох перерв та перемовин між головами фракцій їм таки вдалось добитися свого: голова облради переніс розгляд питання на наступне пленарне засідання.

"Скоригував" роботу обласної ради і пікет обласних перевізників, які приїхали під стіни обласної ради. Перевізники виступають проти скорочення обласних маршрутів до меж міста Львова. Мотивують це інтересами самих пасажирів й кажуть, що голова Львівської ОДА Олег Синютка насправді відстоює інтереси свого колишнього шефа – мера Львова Андрія Садового.

Як наслідок, депутати таки спромоглись створити тимчасову комісію, що вивчатиме питання з обласними перевезеннями на Львівщині аж до кінця грудня. Відтак перевізникам хоча б частково вдалось досягти своєї мети: перенесення кінцевих зупинок вкотре відтерміноване, а це питання, нагадаємо, на Львівщині обговорюють ще з 2010 року.

Вразила журналістів і новина про те, що з посади керуючого справами облради звільнився багаторічний "утримувач" цієї посади Євген Захаревич. Він заявив, що переходить на іншу роботу, проте не секрет, що руки до цього доклав сам голова облради Олександр Ганущин.

Загалом Захаревич, за його ж словами, в органах влади та місцевого самоврядування пропрацював 30 років, зокрема, 10 з них - на посаді керуючого справами Львівської облради.

Не менш "ефектним" було й перетворення зали облради на буфет з дешевими тістечками для депутатів . Журналісти задали питання голові облради, чи з його вказівки утворено цей "пункт харчування" із золотими свічками на кожному столику, проте Ганущин віджартувався і нічого конкретного так і не відповів.

Зауважимо, що під час роботи облради попереднього скликання роботу буфету припинили, оскільки депутати просиджували час на каві, а не у сесійній залі.

Також облрада своїм рішення скоротила штат своїх працівників з 77 до 49 осіб, проте голова бюджетної комісії облради попереднього скликання від "Свободи", а нині – депутат від "Батьківщини" Ярослав Качмарик назвав таке рішення незаконним й заявив, що усі звільнені працівники через суд зможуть відновитись на посадах.

Зазначимо, що багато рішень порядку денного на сесії розглядались з внесенням "з голосу" безпосередньо на сесії. При цьому "Свобода" і "Батьківщина", знову ж таки, заявляла, що це суперечить вимогам ЗУ "Про доступ до публічної інформації", згідно з яким проект рішення повинен "висіти" на сайті облради хоча б 10 робочих днів.

Відтак самі депутати неодноразово сварились між собою й ходили на перерви, а згодом навіть дійшло до бійки за участі "свободівця" Руслана Кошулинського – після того, як до зали увірвалися родичі бійців АТО, які також пікетували Львівську ОДА та облраду.  Голова облради навіть зупинив сесію, проте згодом відновив.

Потім заступник голови Володимир Гірняк заявив журналістам, що бійки як такої не було. "За його словами, на сесію увірвались представники пікетувальників, й голова просто попросив навести у залі порядок. "Я цілком розумію сім’ї учасників АТО. Багато хто з них втратив своїх близьких, але ми повинні розуміти, що зала обласної ради - не для таких речей", - сказав Гірняк. Проте бійку бачили усі присутні.

Не встигли депутати пропрацювати "без одного засідання рік", як стало зрозуміло, що попри заклики перед виборами працювати спільно у інтересах мешканців Львівщини, у головному виборному органі області уже виникла влада і опозиція. Тож подальше голосування депутатів обіцяє бути цікавим.

Ще один висновок з першого засідання облради – попри зміну партій та оновлення депутатів, облрада і надалі буде політичним органом для прийняття рішень, які нічого за собою не несуть. Натомість економічні питання розвитку регіону знову відсуваються на другий план. Чого тільки вартує звернення до Президента Петра Порошенка та прем'єр-міністра Арсенія Яценюка щодо недопущення реваншу "негідників" в Україні та припинення політичних репресій.

За звернення проголосували 56 депутатів. Прийняття ж документу ініціював лідер фракції "Свобода" у Львівській облраді Руслан Кошулинський.

Далі - більше: на сесії депутати висловили недовіру прем’єру Арсенію Яценюку й відправили його у відставку. Офіційно – направили відповідне звернення. Кажуть, що на політичну позицію мають право. Але краще жити від цього, вочевидь, нікому не стало.

Цього тижня депутати мають нарешті остаточно погодити регламент роботи й винести його на наступне пленарне засідання, яке, найімовірніше, відбудеться уже наступного року. Проте депутати зберуться ще й цього року: їм ще треба ухвалити обласний бюджет, проект якого поки що ніхто не бачив.

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme