ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Без дітей: Який Львів будує Садовий

У Львові за 10 років не збудовано жодної школи

Depo.
26 серпня 2017 19:00
ФОТО: depo.ua

Йде 11 рік, як Андрія Садового обрали на посаду Львівського міського голови. За цей час Львівській міськраді не вдалось реалізувати жодних серйозних інфраструктурних проектів. Збагатилось місто новими об'єктами лише завдяки підготовці до проведення "Євро-2012", проте заслуги мерії тут жодної. Ба більше, якщо міська рада самостійно б будувала стадіон, то футбольного чемпіонату у місті також би не було.

Та мова про інше. Як свідчать офіційні дані, за усі роки мерія Львова не спромоглась збудувати жодної школи. Таку цифру офіційно оприлюднило міське управління освіти.

Мерія міста ставить у свої заслуги лише один новозбудований корпус комунального дитячого садочку. Натомість саме за часів Садового у місті у геометричній прогресії зросла кількість новобудов, левова частка з яких узаконювалась уже під час самого будівництва. Це зрозуміло, адже місто розвивається. Ще один бум будівництва стався власне після початку проведення "АТО на Сході", коли частина внутрішньо переміщених осіб переїхала до Львова.

За даними забудовників, саме переселенці у Львові і активізували ринок нерухомості. Та річ у тому, що кожен забудовник, який працює на ринку нерухомості у Львові, офіційно має зобов'язання про облаштування інфраструктури для мешканців новобудов. Тобто, крім парковок і дитячих майданчиків, проектами часто передбачено і будівництво соціальних об'єктів – шкіл та садочків поблизу мікрорайону будови. Проте це ніхто не виконує, будівлі здаються у експлуатацію і на цьому питання закривається.

У свою чергу, мерія Львова у своє виправдання любить говорити про те, що завантаженість львівських шкіл і садочків ще пов'язана із тим, що мешканці сіл, наближених до Львова, часто віддають дітей на навчання не у села, а возять до Львова, оскільки самі працюють у місті.

Частково це справді відповідає дійсності, але аж ніяк не виправдовує мерію міста у тому, що коштів на будівництво шкіл і садочків не закладається навіть у бюджеті. Недобросовісні забудовники – окрема тема, але будувати школи і садки можна і за кошти міста, які "валяються" на депозитах. Або ж на кредитні, які так любить Андрій Садовий.

Відтак, окремі депутати навіть вирішили попіаритись на цій темі і вимагають введення мораторію на новобудови у Львові...

Перед новим політичним сезоном прийнято говорити про певний рубіж. Такий рубіж зараз є і для мера Львова. Він уже більше 10 років на своїй посаді. Виникає логічне запитання: а що за цей час зробив Садовий?

Меру Львова можна приписати тільки реалізацію проекту з будівництва трамваю на Сихів. Більше жодного інфраструктурного проекту у місті так і не реалізували.

Про будівництво сміттєпереробного заводу та вирішення проблеми із сміттям у місті вже годі й говорити. Усі інші досягнення Садового - дуже локальні і левова частка з них реалізована за кредитні кошти, які ще віддавати й віддавати.

Більше новин читайте на Depo.Львів.