ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

В школах міста запрацювали шахові гуртки

У місті розвивають шаховий спорт
Depo.
29 вересня 2015 13:09
ФОТО: depo.ua

Як повідомляє Depo.Львів, у Львові запрацювали шахові гуртки. Під час засідання сесії Львівської міської ради було прийнято ухвалу про затвердження Програми розвитку шахів у загальноосвітніх навчальних закладах м. Львова на 2015-2016 рр.

Загальна вартість реалізації Програми розвитку шахів у загальноосвітніх закладах м. Львова на 2015-2016 рр. становить 425 тис. гривень У ці кошти входить: придбання 118-и демонстраційних шахових дощок - по одній у кожну школу на загальну суму 150 тис. гривень, придбання комплектів для гри у шахи для 118-и загальноосвітніх навчальних закладів - по сім у кожну школу на загальну суму 250 тис. гривень, а також придбання навчально-методичної літератури на загальну суму 25 тис. гривень

У школа, які мають 20 і менше класів, введено чверть ставки гуртка, а у школах з більше, ніж двадцятьма класами буде півставки гуртка.

"Впродовж літа мерія проводила моніторинг серед педагогів з ціллю виявити людей, які володіють навиками гри у шахи, окрім того через Інтернет просили, щоб зголошувались громадяни і також просили Федерацію шахів рекомендувати людей, які могли б взятись за викладання у цих гуртках. На сьогодні маємо ще 18 вільних вакансій викладачів у даних гуртках", - розповіла в.о. начальника управління освіти Львівської міської ради Зоряна Довганик

Учнів гуртка у школі №28 завітала привітати і чемпіонка світу з шахів, гросмейстер Марія Музичук. "Приємно бачити дітей у такому віці 5-6 років, які тільки починають робити свої перші кроки у шахах. Я і сама починала у такому віці грати у шахи, тому прекрасно розумію наскільки для них важливо і як їм приємно сьогодні поспілкуватись з чемпіонкою світу. Сподіваюсь, що це їх ще більше заохотить займатись шахами", - додала Музичук.

Виконавчий директор федерації шахів у Львівській області Назар Фірман зазначив, що Львів йде лідером, локомотивом у шаховому спорті країни,.

Нагадаємо, що 2 липня Міністр молоді та спорту Ігор Жданов, міський голова Андрій Садовий та президент Федерації шахів України Віктор Капустін підписали заяву у головний офіс Міжнародної федерації шахів FIDE. Зокрема, у заявці Львова було вказано, що пропонується провести фінальний матч Чемпіонату з шахів серед жінок в кінці лютого - на початку березня 2016 року.

Цей матч відбудеться між Чемпіонкою світу, львів'янкою Марією Музичук та претенденткою, гросмейстером з Китаю Хоу Іфань. Відтак, за словами Марії Музичук, заявку розглянуто позитивно і у березні фінальна гра пройде у Львові.

Більше новин про розвиток шахового спорту читайте на Depo.Львів.