ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Українські військові вчаться у американців надавати меддопомогу

Під Львовом американські військовослужбовці навчають українських надавати медичну допомогу в стресових умовах
Depo.
19 серпня 2015 12:58
ФОТО: depo.ua

Про це під час дискусії на тему "Особливості медичної допомоги військовослужбовцям: у мирний час і на війні. Досвід НАТО і України", яка відбулася у Львівському прес-клубі, сказав сержант, унтер-офіцер-медик ЗС США Браян Коцюруба, пише Depo.Львів.

"Ми починаємо з маленького і доходимо до великого рівня. Наприклад, коли їм треба надати оцінку поранення у бойових діях. Потім ми додаємо більше поранених і обмежуємо час на лікування цих поранених. І остання стадія стресу - коли їм треба самим евакуювати і в дорозі надавати пораненому допомогу", - повідомив  він.

Також, за його словами, і вночі відбуваються тренування, в суцільній темряві, щоби військовослужбовці навчилися надавати допомогу і в таких умовах.

"Ми збільшуємо поранених від одного до трьох на одного медика і збільшуємо тяжкість поранень, створюємо симуляцію, щоби все виглядало реально, як на війні", - коментує Браян Коцюруба.

За словами старшого лейтенанта, офіцера медичної служби корпусу ЗС США Натана Ву (Nathan Wu), американські військові, готуючись до навчань українців, вирішили опиратися на ту базу, яка вже є в українських медиків та піліпшувати її.

"Найбільше ми приділяємо увагу найтяжчим пораненням. Також ми намагаємося навчити, чим можна скористатися, аби надати допомогу, якщо нема нічого під руками", - додав він.

Крім того українці, які пройшли навчання, потім в зоні АТО, повинні навчити своїх товаришів.

Щодо навчання особового складу, то вони вчили: найперше треба використовувати джгут, надавати першу допомогу - як вибратися з бою і дістатися до сховища, як надавати допомогу при різних кульових пораненнях, каже Браян Коцюруба.

Оцінюючи результати вишколу, старший сержант Нацгвардії України Вадим Конопльов каже, що навчили швидко і якісно підходити до пораненого, мінімізувати особисті втрати, швидше виводити з поля бою пораненого, оцінювати обстановку, розподіляти медиків так, щоб вони найефективніше могли надати медичну допомогу.

Старший прапорщик Нацгвардії України Віктор Багінський додав, що до стресових умов належить і форма одягу медика.

"Ми вчимося надавати допомогу у броніках, в касках. Хоча так, матеріальна база у них дуже висока. Добре би було, щоби і в нас була така сама", - зізнається Віктор Багрінський.

За його словами, кожен солдат повинен вміти зупинити кровотечу. Також боєць має знати, що робити при пораненні в груди. А всім іншим уже мають займатися медики.

Нагадаємо, що на Яворівському полігоні під Львовом військові країн НАТО навчають українських найгвардійців стандартам натівської меддопомоги.

Більше новин про навчання військовослужбовців на Яворівському полігоні читайте на Depo.Львів.